Alexis Sanchez je že v 6. minuti načel mrežo Manchester Uniteda. Foto: Reuters
Mesut Özil je po Ramseyjevi podaji zadel za 2:0. Foto: Reuters
Takole je Sanchez še drugič na tekmi premagal Davida De Geo. Foto: Reuters
Danny Ings
Danny Ings (desno) je prvi zatresel mrežo na derbiju Merseyside v Liverpoolu. Foto: Reuters
Romelu Lukaku
Romelu Lukaku je tik pred odmorom izkoristil napako v Liverpoolovi obrambi in izenačil na 1:1. Foto: Reuters
Christian Eriksen
Christian Eriksen se je na tekmi proti Swanseaju dvakrat vpisal med strelce, a to vseeno ni bilo dovolj za zmago Tottenhama, ki se je moral zadovoljiti s točko (2:2). Foto: Reuters

Nogometaši Arsenala so dobili derbi 8. kroga Premier lige. Na Emiratesu so s 3:0 odpravili Manchester United. Junak tekme je bil Alexis Sanchez. Everton in Liverpool sta na 225. derbiju Merseyside remizirala (1:1).

Topničarji so delo opravili že v prvem polčasu, saj so zelo hitro povedli, nato pa dosegli še dva zadetka in se na odmor odpravili z visoko prednostjo. V nadaljevanju so bili malenkost nevarnejši gostje z Old Trafforda, a se mreža gostiteljev ni zatresla.

Rodgers ni več menedžer Liverpoola
Uprava nogometnega kluba Liverpool se je odločila za prekinitev pogodbe z dozdajšnjim menedžerjem Liverpoola Brendanom Rodgersom, ki je rdeče z Anfielda vodil od leta 2012. "Čeprav je šlo za težko odločitev, menimo, da smo se pravilno odločili in da bomo tako dosegli želene uspehe na zelenici," so med drugim zapisali na uradni spletni strani in se hkrati zahvalili Severnemu Ircu za vse dobre trenutke na klopi Liverpoola. Rodgers je z Liverpoolom na 166 tekmah zmagal 85-krat, 39-krat je remiziral, 42-krat izgubil. Njegova ekipa je dosegla 293 zadetkov, prejela jih je 201. Kdo bo njegov naslednik, ni znano, angleški mediji največ možnosti dajejo Jürgenu Kloppu, ki naj bi po poročanju nekaterih medijev že sklenil triletno sodelovanje.

Derbi Merseyside, derbi z dolgo tradicijo - prvega sta mestna tekmeca iz Liverpoola odigrala že davnega 13. oktobra 1894 -, so bolje začeli gostje z Anfielda, ki so povedli prek Dannyja Ingsa, a je še pred odmorom izid poravnal Romelu Lukaku. V drugem polčasu sta mreži mirovali. To je bil 71. neodločen izid na 225 medsebojnih obračunih v vseh tekmovanjih.

Izjemen začetek topničarjev
Na Emiratesu so nogometaši Arsenala fantastično začeli derbi proti Manchester Unitedu. Že v uvodnih minutah so nasprotnika potisnili v njegov kazenski prostor, v 6. minuti pa že zatresli mrežo. Po lepi akciji Aarona Ramseyja in podaji Mesuta Özila je s peto krasno zadel Alexis Sanchez. Veselje se na stadionu še ni povsem poleglo, ko so topničarji povedli že z 2:0. Po hitro izvedenem protinapadu je Theo Walcott v kazenskem prostoru našel Özila, ki je hladnokrvno matiral Davida De Geo za dvojno vodstvo.

Čech skoraj brez dela
Rdečim vragom je gostitelje uspelo za nekaj trenutkov umiriti, a le do 20. minute, ko je znova zadel Sanchez. Čilenec je izkoristil slabo posredovanje gostujoče obrambe in z roba kazenskega prostora neubranljivo sprožil v zgornji levi kot vrat nemočnega De Gee. Varovanci Louisa van Gaala so bili popolnoma nemočni, resneje so zapretili šele v zaključku polčasa, ko se je z obrambo z nogo izkazal Petr Čech. Češki reprezentančni vratar je iz neposredne bližine preprečil veselje Anthonyju Martialu.

Jalovi napadi rdečih vragov
V nadaljevanju se je moral Čech večkrat izkazati z odličnimi obrambami. Najprej že v 49. minuti, ko je moral biti pozoren, da je zaustavil strel Ashleyja Younga. Vroče je bilo tudi po dobri uri igre, ko je zapretil Wayne Rooney, a se je Čech izkazal z obrambo z obema rokama, kmalu zatem je moral preprečiti še morebitni zadetek Bastianu Schweinsteigerju. Arsenal je v obrambi sicer igral zbrano in učinkovito, v 73. minuti je s strelom z roba kazenskega prostora De Geo nastreljal Özil. V 86. minuti je poskusil še rezervist Olivier Giroud, a brez uspeha.

Lukaku izničil prednost po golu Ingsa
Nogometaši Liverpoola so bolje začeli derbi Merseyside, prvih 25 minut so bili boljši nasprotnik, v 26. minuti je Tim Howard odlično posredoval ob strelu Jamesa Milnerja iz bližine. Nato so pobudo prevzeli gostitelji, ki so dvakrat ogreli dlani opreznega Liverpoolovega vratarja Simona Mignoleta. Ta je najprej v 28. minuti ubranil strel Stevena Naismitha po predložku Rossa Barkleyja, nato je zadetek preprečil še Jamesu McCarthyju, ki je iz polvoleja sprožil silovito v levi spodnji kot. Vseeno so bili gostje tisti, ki so prvi zatresli mrežo. V 42. minuti je Milner iz kota poslal predložek pred vrata, kjer je Barkleyjevo slabše pokrivanje izkoristil Danny Ings in iz neposredne bližine z glavo zadel za 0:1.

Do odmora je Everton izid poravnal. Po napaki v Liverpoolovi obrambi - Emre Can je žogo ob posredovanju izbil v nogo Martina Škrtla - je v tretji minuti sodnikovega dodatka hladnokrvno za 1:1 zadel Romelu Lukaku.

V nadaljevanju brez zadetkov
V drugem polčasu se je igra nekoliko umirila, rdeči so imeli kar nekaj težav pri organiziranju napada, gostitelji pa so na svoje priložnosti čakali iz protinapadov. Po dobri uri igre se je takšna priložnost ponudila Barkleyju, ki je z razdalje želel ukaniti Mignoleta, a je njegov zviti strel zletel mimo leve vratarjeve vratnice. V 72. minuti je silovito z roba kazenskega prostora sprožil Philippe Coutinho, vendar naravnost v Howarda, ki je žogo brez večjih težav odbil. Domači gledalci so pet minut pozneje zahtevali izključitev Liverpoolovega vezista Lucasa Leiva, ki je na sredini igrišča s ciničnim prekrškom preprečil protinapad Evertona. Brazilski vezist, ki je že prejel rumeni karton, jo je odnesel brez kazni. Strateg gostujoče ekipe Brendan Rodgers ni želel tvegati in je 28-letnika hitro poklical na klop, na zelenico pa poslal Joeja Allena.

Do konca srečanja si ekipi nista več priigrali resnejših priložnosti, je pa zavrela kri med Lukakujem in Mamadoujem Sakhojem, ki sta si ob izteku rednega dela srečanja izmenjala nekaj krepkih besed.