David de Gea je bil najzaslužnejši za točko rdečih vragov. Foto: Reuters
Jürgen Klopp in Jose Mourinho
Jürgen Klopp in Jose Mourinho sta se pozdravila pred začetkom tekme na Anfieldu. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Wayne Rooney je šele v 77. minuti vstopil, vendar poteka srečanja ni mogel spremeniti. Foto: Reuters

Gostitelji so imeli precej večjo posest žoge (65:35 %), več strelov (9:7, v okvir vrat 3:1) in tudi več kotov (3:1).
Vrhunec tekme je bila himna You'll Never Walk Alone, ki jo navijači pred derbiji z rdečimi vragi pojejo še bolj strastno. Prvi polčas res ni navdušil, obe ekipi sta se osredotočili na trdno obrambo, pravih priložnosti pa ni bilo.

V 55. minuti je Paul Pogba z dolgo podajo našel Zlatana Ibrahimovića, a švedski velemojster z glavo ni dobro zadel žoge. Vratarju Lorisu Kariusu ni bilo treba posredovati.
De Gea se je dvakrat izkazal
Gostitelji so imeli prvo priložnost po uri igre, ko je Emre Can prišel do strela z levico po podaji Joela Matipa. Meril je v levi spodnji kot, a je bil David de Gea na mestu. Najlepšo priložnost na srečanju je imel Philippe Coutinho v 71. minuti, po podaji Cana se je odločil za strel z 28 metrov, s parado pa se je izkazal de Gea. Žoga bi končala pod prečko, španski čuvaj mreže pa je najzaslužnejši za točko.
Rooney igral le zadnje četrt ure
je znova začel na klopi, vstopil je šele v 77. minuti, ko je zamenjal Marcusa Rashforda. Zvezdnik je tudi prejšnji torek proti Sloveniji v Stožicah (0:0) začel na klopi.

Klopp: Nihče ne bo gledal te tekme čez deset ali dvajset let
"Nisem razočaran, seveda pa tudi ne srečen. Pristop je bil pravi, izvedba pa dobra le v drugem polčasu. Lahko igramo precej bolje. Prav nihče ne bo gledal te tekme čez deset ali dvajset let," je poudaril Klopp.

Mourinho še ni bil na tako tihem Anfieldu
"Izid je pozitiven, čeprav smo si želeli tri točke. Nadzorovali smo srečanje. Še nikoli nisem bil na tako tihem Anfieldu. Pričakoval sem popolnoma drugačno vzdušje," je dodal Mourinho.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

Manchester United proda največ dresov
Manchester United je klub, ki proda največ dresov, v zadnjih petih letih jih je prodal kar 1,75 milijona. Na drugem mestu je Real iz Madrida, ki jih je v tem času prodal 100.000 manj, tretja je Barcelona z 1,28 milijona prodanih dresov.

Bayern jih je prodal 1,2 milijona, Chelsea 899.000, Liverpool 852.000, Arsenal 835.000, PSG 526.000, Juventus 452.000, zadnje mesto v deseterici pa s 393.000 prodanimi dresi zavzema Borussia Dortmund.