Brazilec Gustavo Manduca se je marca 2012 v četrtfinalu Lige prvakov veselil zadetka proti madridskemu Realu na Santiago Bernabeuu. Manduca bo velika nevarnost tudi za mariborska vrata. Foto: EPA
Apoel Nikozija
Vročekrvni navijači Apoela iz Nikozije. Foto: EPA
Žlogar, Črnic in Čačić pred tekmo proti Apoelu

Apoel je okrajšava za "atletsko-nogometni klub Grkov iz Nikozije". Ustanovljen je bil leta 1926 v Nikoziji, prestolnici Cipra, otoške države z dobrim milijonom prebivalcev. Apoel je z 22 naslovi prvaka, 19 pokalnimi lovorikami in 12 superpokali daleč najuspešnejši ciprski klub.

Leta 2012 do četrtfinala Lige prvakov
Lepe uspehe je dosegel tudi v Evropi, kjer je v sezonah 2009/10 in 2011/12 igral tudi v Ligi prvakov. V prvi sezoni nastopanja med elito je v skupini s Chelseajem, Portom in Atleticom iz Madrida osvojil tri točke, kar je pomenilo četrto, zadnje, mesto in slovo po skupinskem delu. Dve sezoni pozneje se je Apoel v Ligi prvakov prebil do četrtfinala. Najprej je v skupini G v konkurenci Zenita, Porta in Šahtarja osvojil prvo mesto, nato pa v osmini finala po enajstmetrovkah izločil še Lyon. V četrtfinalu so ciprski prvaki naleteli na madridski Real, ki pa je bil skupaj boljši kar z 8:2.

Liga prvakov je zahtevala svoj davek, zato je Apoel izgubil boj za domačo krono, saj je prvak postal Ael iz Limassola. Že naslednjo sezono pa se je Apoel znova veselil prvenstvene zvezdice in slavil s 6 točkami pred Anorthosisom iz Famaguste, tako da bo v novi, že 76. sezoni ciprskega prvenstva, ki se začne 31. avgusta, branil naslov.

Mednarodna zasedba igralcev pod taktirko Paula Sergia
Moštvo vodi Portugalec Paulo Sergio, ki je na klop sedel pred letošnjo sezono, ko je nasledil Srba Ivana Jovanovića. Sergio ima na voljo pisano zasedbo igralcev. Kapetan ekipe je Ciprčan Marinos Sacias, njegov pomočnik pa Konstantinos Haralambides. Ob še nekaterih ciprskih igralcih mednarodno obarvano druščino sestavljajo Brazilci Joao Guilheme Amorin, Marcelo Oliveira, Vinicius in Gustavo Manduca, Portugalci Tiago Gomes, Nuno Morais, Mario Sergio in Esmael Goncalves, Španca Aritz Bordo in Urko Pardo, Hrvat Mario Budimir, Kanadčan Michael Klukowski, Irec Cilian Sheridan, Grk Dionisis Kiotis, Paragvajec Aldo Adorno, Tunizijec Selim Benachour ...

Nazadnje zadela Manduca in Gomes
Apoel igra domače tekme na stadionu GSP, ki sprejme več kot 22.000 gledalcev. Zadnjo pripravljalno tekmo je odigral 23. julija, ko je z 2:1 premagal lani sedmo ekipo ciprskega prvenstva Doxo Katokopias iz Larnake. Zadela sta Manduca in Gomes. Apoel je tekmo začel v postavi Pardo, Amorin, Oliveira, Sergio, Da Silva, Morais, Gomes, Haralambides, Manduca, Aloneftis in Sotirius.