Nogometaši Ekvadorja so pripravili največje presenečenje uvodnega kroga kvalifikacij. Foto: Reuters

Oba velikana sta v prvem krogu izgubila z 2:0. Argentina je morala v Buenos Airesu priznati premoč Ekvadorju. Gavči, ki so igrali brez poškodovanega Lionela Messija, so v 24. minuti ostali še brez vročega Sergia Agüera, ki si je poškodoval koleno.

Gostje so oba zadetka dosegli v razmiku nekaj sekund. V 81. minuti je najprej zadel Frickson Erazo, minuto pozneje pa je tekmo odločil Felipe Caicedo.

Kvalifikacije so podobno začeli Brazilci, ki so izgubili na gostovanju pri Čilu. Tudi na tej tekmi sta oba gola padla v drugem polčasu. Mrežo Jeffersona je v 72. minuti načel Eduardo Vargas, minuto pred koncem rednega dela pa je usodo petkratnih svetovnih prvakov zapečatil Alexis Sanchez.