Lionel Messi je proti Kolumbiji igral nekaj več kot pol ure. Foto: EPA
Arturo Vidal
Drugi gol za Čile je dosegel odlično vezist Juventusa Arturo Vidal. Foto: EPA

Za Argentino je zadnje pol ure odigral tudi kapetan in najboljši nogometaš na svetu Lionel Messi, ki je bil skoraj mesec dni odsoten zaradi poškodbe. "Nisem še povsem pripravljen. Tokrat sem lahko igral, ampak nisem vedel, kako bo z nogo," je po tekmi povedal zvezdnik Barcelone in za igralca tekme izbral gostujočega vratarja Davida Ospino, ki se je izkazal s tremi izjemnimi obrambami.

Messi je sodeloval v akciji za zadetek Sergia Agüera, ki pa je bil dosežen iz nedovoljenega položaja. Kun je sicer dvakrat tako zatresel mrežo, prav tako pa je bil v prvem polčasu v nedovoljenem položaju Kolumbijec Jackson Martinez, ki je zabil gol. Že v 26. minuti sta obe moštvi ostali le z deseterico na igrišču, saj sta bila zaradi medsebojnega obračunavanja izključena Gonzalo Higuain in Cristian Zapata.

Peru ohranja upanje
Čile je z gostujočo zmago nad Paragvajem (2:1) skočil na četrto mesto. Čilence je v vodstvo ob koncu prvega dela popeljal napadalec Eduardo Vargas. V 56. minuti je prednost povišal Arturo Vidal, ki je na začetku tekme zadel okvir vrat. Dve minuti pred koncem rednega dela je nekaj upanja Paragvaju, ki je sicer zadnji na lestvici brez možnosti preboja na prvenstvo v Braziliji, vlil Roque Santa Cruz.

Peru po domači zmagi nad Ekvadorjem ohranja upe o uvrstitvi na svetovno prvenstvo, prvi po letu 1982. V 11. minuti je tekmo odločil napadalec Claudio Pizarro, ki je zadel po podaji Juana Vargasa. Mrežo je zatresel tudi Jefferson Farfan, a je bil gol dosežen iz prepovedanega položaja. Z zmago je Peru na lestvici prehitel Urugvaj in je zdaj šesti.

Štiri ekipe se neposredno uvrstijo na svetovno prvenstvo, peta reprezentanca pa bo igrala dodatni dve kvalifikacijski tekmi s predstavnikom Azije.