Olivier Giroud je v prvem polčasu s strelom z glavo poravnal izid na 1:1. V nadaljevanju je za 2:2 zadel Alexis Sanchez. Foto: Reuters
Sergio Aguero
Sergio Aguero je City popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Alexis Sanchez
Alexis Sanchez je Arsenalu priboril točko. Foto: Reuters
Joe Allen
Joe Allen je načel mrežo Watforda na Anfieldu. Foto: Reuters

Sinjemodri so bili izrazito boljši nasprotnik, zlasti v prvem polčasu, a se jim nikakor ni uspelo odlepiti od nasprotnika iz Londona, ki se je dvakrat znašel v zaostanku in tudi dvakrat uprizoril vrnitev. Za prvega je bil zaslužen Olivier Giroud, za drugega Alexis Sanchez.

Istočasno je tekma potekala še na Anfieldu, kjer je Liverpool z 2:0 ugnal Watford. Prvi gol na tekmi je po spuščeni žogi Christiana Bentekeja v gol pospravil Joe Allen, v drugem polčasu je v polno z roba kazenskega prostora zadel Roberto Firmino.

Aguero in Giroud zadela v prvem polčasu
Derbi so bolje začeli gostitelji, ki so v 8. minuti prek Sergia Aguera tudi povedli. Po lepem kombiniranju Jesusa Navasa in Fernandinha je Argentinec mojstrsko zadel z roba kazenskega prostora. Zadel je že na šesti zaporedni prvenstveni tekmi. Veselje navijačev se še ni povsem poleglo, ko so topničarji izid poravnali. Že kmalu po zadetku bi si domači skoraj zabili avtogol, a jih je rešila vratnica, v 10. minuti pa je moral Joe Hart žogo vendarle pobrati iz svoje mreže. Napako pri pokrivanju je storil Eliaquim Mangala in omogočil Olivierju Giroudu, da je z glavo zadel za 1:1. Kmalu zatem so sinjemodri spet pritisnili, najverjetneje bi spet povedli, če po Aguerovem strelu Gabriel žoge ne bi odbil čez gol.

Hart po Giroudovem zadetku pravzaprav ni imel veliko dela, Arsenal v napadu ni bil pretirano nevaren, za nameček je ostal še brez Dannyja Welbecka, ki je zaradi poškodbe svoje mesto v prvem polčasu na zelenici prepustil Jacku Wilsheru.

Walcott poživil igro Arsenala
Na začetku drugega polčasa je City v vnovično vodstvo popeljal Kevin De Bruyne. Odlični Belgijec je prešprintal polovico igrišča, za seboj pustil tri Arsenalove nogometaše in zadel ob bližnji vratnici za 2:1. Le nekaj minut zatem se je izjemna priložnost za povišanje prednosti ponudila še Kelechiju Iheanachu. Ta ni videl povsem samega Navasa, odločil se je za samostojen prodor, ki pa ga je klavrno končal s slabim strelom mimo gola. Po slabi uri igre je v igro vstopil Theo Walcott in znatno poživil igro svoje ekipe, ki je v 68. minuti izid poravnala. Akcijo za zadetek je začel Alexis Sanchez, po Giroudovi povratni podaji je prišel do strela in z nizkim strelom premagal Harta. 2:2.