Remo Freuler (levo) je zadel za pomembno točko v boju za Evropsko ligo. Foto: EPA
Dani Alves
Dani Alves je slekel dres po zadetku za 1:2 in prejel rumeni karton. Foto: Reuters

Stara dama bo v sredo zvečer igrala prvo polfinalno tekmo Lige prvakov v Monte Carlu. V prvem polčasu se je zelo poznalo, da izbranci Massimiliana Allegrija z mislimi niso bili na stadionu Atleti Azzurri d'Italia, ampak že pri velikem evropskem izzivu.

Gianluigi Buffon se je izkazal po pol ure igre, ko je odbil poskus Freulerja. Tik pred odmorom gostom ni uspelo izbiti žoge iz kazenskega prostora, Alejandro Gomez je z leve strani podal žogo na daljšo vratnico, kjer je Andrea Conti iz bližine zatresel mrežo.

V drugem polčasu je Juventus zaigral precej odločneje. V 50. minuti je Miralem Pjanić z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Leonardo Spinazzola z glavo poslal žogo v svojo mrežo. Gostje so bili nato nevarnejši, Sami Khedira je zapravil priložnost za vodstvo v 69. minuti. Natančnejši je bil Dani Alves sedem minut pred koncem, ko je z glavo matiral Etrita Berisho po natančni dolgi podaji Pjanića.

Vse je že kazalo na novo zmago Torinčanov, ko je Freulerju po hitrem napadu gostiteljev v drugem poskusu uspelo ukaniti Buffona. Prvi strel je veteranu v vratih Juventusa uspelo zaustaviti, a je Freuler odbito žogo iz bližine pospravil v mrežo.

Jasmin Kurtić je za ekipo iz Bergama igral do 66. minute.