Pozdrav vratarjev Jana Oblaka in Thibauta Courtoisa po koncu tekme na Stamford Bridgeu. Chelsea je po remiju z 1:1 zdrsnil na drugo mesto v skupini, Atletico je ostal na tretjem. Foto: Reuters
Corentin Tolisso
Corentin Tolisso je za Bayern dosegel dva zadetka. Foto: Reuters
Marcus Rashford
Marcus Rashford je zagotovil tri točke Manchester Unitedu na Old Traffordu. Foto: Reuters
Juan Cuadrado
Juan Cuadrado je v 16. minuti zadel za vodstvo Juventusa v Pireju. Foto: Reuters
Jeremy Mathieu
Jeremy Mathieu, ki je med letoma 2014 in 2017 igral za Barco, je v 91. minuti postavil končni izid tekme Barcelona - Sporting 2:0, ko je premagal lastnega vratarja. Foto: Reuters
Zadetka s tekme med Chelseajem in Atleticom

Rimljani so namreč pričakovano, čeprav ne tako suvereno, osvojili tri točke z zmago nad Qarabagom, na Olimpicu je bilo 1:0. V 53. minuti je iz bližine z glavo zadel Diego Perotti. Za prvo mesto bi morali tako Londončani pred domačimi navijači premagati Atletico, kar pa jim ni uspelo. Na Stamford Bridgeu sta se moštvi razšli z remijem 1:1. Tako Roma kot Chelsea sta v šestih krogih zbrala po 11 točk, vendar so bili Italijani boljši na medsebojnih tekmah.
Atletico, ki se je leta 2014 in 2016 prebil do finala, bo spomladi igral v 1/16 finala Evropske lige. Madridčani so povedli v 56. minuti z zadetkom Saula Nigueza z glavo po podaji Fernanda Torresa, v 75. minuti pa so gostitelji izenačili, ko je po predložku Edena Hazarda avtogol dosegel Stefan Savić. Chelsea je imel v prvem polčasu vrsto priložnosti, medtem ko so gostje le redko zapretili.
V končnici sta obe ekipi želeli doseči zmagoviti gol, bližje trem točkam pa je bil Chelsea. Dobro razpoloženi Jan Oblak je ustavil strel Alvara Morate, ko je ta iz ugodnega položaja streljal naravnost vanj. Willian je imel nato v 82. minuti še lepšo priložnost, a je žogo poslal visoko čez gol. Po poskusu rezervista Michyja Batshuayija v sodnikovem podaljšku je žoga šla malo mimo vrat.

Zmaga Bayerna s 3:1 premalo za skok na vrh
Derbi večera v skupini B sta odigrala Bayern in PSG, ki sta si oba že prej zagotovila napredovanje. Münchenčani so na spektakularnem srečanju slavili s 3:1, kar pa ni bilo dovolj za prvo mesto, saj je bilo na prvi tekmi konec septembra 3:0 za Parižane.
Ko je po zgodnjem zadetku Roberta Lewandowskega (napako je storil Dani Alves) v 37. minuti Corentin Tolisso po lepem predložku Jamesa Rodrigueza povišal na 2:0, je kazalo, da bi gostiteljem lahko uspelo "nemogoče". A je PSG muk v 50. minuti odrešil Kylian Mbappe, ki je z glavo znižal po predložku Edinsona Cavanija. Francoski vezist Tolisso je v 69. minuti še enkrat zatresel mrežo z glavo in postavil končni izid, podal mu je David Alaba.
United slavil po preobratu
Iz skupine A napredujeta Mancester United in Basel, iz skupine D pa Barcelona in Juventus. Rdeči vragi so bili z dvema goloma v razmiku treh minut v drugem polčasu po preobratu z 2:1 boljši od moskovskega CSKA-ja, medtem ko so švicarski prvaki v Lizboni z 0:2 premagali Benfico in poskrbeli, da so Portugalci letošnjo Ligo prvakov končali brez ene same osvojene točke.
Barcelona (že pred zadnjim krogom si je zagotovila prvo mesto v skupini D) in Juventus sta z 2:0 ugnala Sporting oziroma Olympiacos. Portugalci bi v primeru zmage na Camp Nouu še lahko ogrozili staro damo na drugem mestu, a se obe tekmi nista razpletli po njihovih željah.