Pepe je bil sijajne v obrambi, dosegel pa je tudi tretji zadetek za Real. Foto: EPA
Asier Illarramendi in Sergio Ramos
Asier Illarramendi jo je zagodel nekdanjim soigralcem. Foto: EPA
Raul Garcia
Raul Garcia je priigral Atleticu nove tri točke. Foto: Reuters
Lionel Messi in Xavi
Lionel Messi je prvič zanesljivo izvedel najstrožjo kazen, drugič pa je odbito žogo pospravil v mrežo. Foto: EPA

Izbranci Carla Ancelottija so z odlično igro na vročem gostovanju prišli do treh točk, ki jih ohranjajo v boju za naslov, čeprav morajo čakati na spodrsljaj vodilnih ekip.
Illarramendi načel nekdanje soigralce
Gostitelji, ki so prejšnji mesec na kolena spravili Barcelono (3:1), so začeli zelo odločno in imeli lepše priložnosti v prvem polčasu. Najlepšo je zapravil Antoine Griezmann v 22. minuti, ko je z glavo meril prek vrat po podaji Carlosa Vele. V zadnji minuti prvega polčasa je Karim Benzema nevarno streljal, Claudio Bravo je žogo odbil, Asier Illarramendi pa jo je poslal v mrežo. Nekdanji nogometaš Reala Sociedada se zadetka ni posebej veselil.
Ramos in Benzema v okvir vrat
V drugem polčasu so gostje zaigrali precej bolje. V 49. minuti je Xabi Alonso poslal predložek iz prostega strela, Sergio Ramos pa je z glavo stresel prečko. Okvir gola gostiteljev se je tresel še v 65. minuti, ko je vratnico z 20 metrov zadel Benzema.
Bale izkoristil veliko napako Brava
V 67. minuti je Claudio Bravo naredil veliko napako, žogo je izpred svojih vrat poslal naravnost na nogo Garetha Balea, Valižan jo je zaustavil in z natančnim strelom ob vratnici s 30 metrov zatresel mrežo. Pepe je blestel v obrambi, pet minut pred koncem pa se povišal na 0:3 z volejem po podaji Sergia Ramosa. Končni izid je postavil rezervist Alvaro Morata po lepi podaji Angela di Marie.
"Vedno je nekaj posebnega, ko se vrneš domov. V prvem polčasu nam igra ni stekla. V drugem delu smo imeli precej več prostora, kar smo dobro izkoristili. Če hočemo imeti možnost za naslov, moramo do konca zmagati na vseh preostalih tekmah," je pojasnil Illarramendi.

Raul Garcia odločil na Calderonu
Na stadionu Vicente Calderon navijači vse bolj verjamejo v prvi naslov španskih prvakov po letu 1996. Tokrat sta manjkala poškodovana Diego Costa in Arda Turan, a so gostitleji z zelo disciplinirano, a ne spektakularno igro uspeli priti do treh točk.

Odločitev je padla v 14. minuti, ko je Koke podal iz kota, pred vrati pa je bil z glavo natančen Raul Garcia. V drugem polčasu je Villarreal pritisnil, a ni bil učinkvoit, Bojan Jokić je za "rumeno podmornico" odigral vseh 90 minut.
Barca s povprečno igro do treh točk
Barcelona ni navdušila na Camp Nouu, a je vseeno ugnala zadnjeuvrščeni Betis s 3:1. Po četrt ure igre je Jordi Figueras v kazenskem prostoru podrl Alexisa Sancheza, z bele točke pa je bil natančen Lionel Messi. Katalonci niso uspeli unovčiti premoči v nadaljevanju, v 67. minuti pa je Adriano poslal žogo v sredino, pred Messijem pa jo je nesrečni Figueras poslal v lastno mrežo, vratar Adan je že krenil v napačno smer. Dve minuti zatem je zmedo v obrambi gostiteljev izkoristil Ruben Castro, ki je matiral Juana Manuela Pinta. Štiri minute pred koncem je Antonio Amaya igral z roko v kazenskem prostoru, pred vrata je podal Neymar. Messi je še drugič izvedel najstrožjo kazen, Adan je bil na pravm mestu, a je Messi odbito žogo pospravil v mrežo.