Diego Costa je bil neustavljiv za obrambo Bilbaa. Foto: EPA
Iker Muniain je z izjemnim lobom poskrbel za navdušenje na San Mamesu. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen. Foto: Reuters
Gareth Bale
Gareth Bale je zadel dvakrat razmiku dveh minut. Foto: Reuters

Athletic je začel sanjsko, že v 6. minuti je Iker Munian z mojstrskim lobom matiral Thibauta Courtoisa. Madridčani so hitro odgovorili, Diego Costa je bil nevaren v 12. minuti, a se je izkazal Gorka Iraizoz. V 22. minuti je Koke zaposlil Costo, ki je ušel San Joseju in zatresel mrežo.

Costa je bil izjemno nevaren tudi v drugem polčasu, odločilni zadetek pa je dosegel Koke z glavo v 56. minuti po podaji Filipeja Luisa z leve strani. Baski so bili najbližje izenačenju devet minut pred koncem, ko je strel Gaizke Toquera z glavo odbil Courtois. Gostitelji so pet minut pred koncem ostali le z deseterico, Aymeric Laporte je podrl Costo in si prislužil drugi rumeni karton.

Messi z bele točke odločil katalonski derbi
Barcelona je dobila mestni derbi proti Espanyolu (0:1). Barca ni navdušila na stadionu Cornella-El Prat, vseeno pa je zdaj v zelo dobrem položaju v boju za peti naslov v zadnjih šestih letih.

V prvem polčasu so se gostitelji zelo dobro upirali Barci, ki je imela prvi lepi priložnosti. V 17. minuti je Lionel Messi z glavo meril prek vrat, dve minuti zatem pa je bil nenatančen še Neymar. V 21. minuti je Cristian Stuani sijajno zaposlil Pizzija, ki je meril mimo vrat. Šest minut pred odmorom je še eno priložnost zapravil Neymar.

V vrata moral branilec Javi Lopez
V 74. minuti je Gerard Pique s petih metrov stresel prečko. Pritisk Barce se je stopnjeval. V 77. minuti je Javi Lopez v kazenskem prostoru nespretno igral z roko, z bele točke pa je bil natančen Messi. Osem minut pred koncem je vratar Francisco Casilla stekel iz vrat in izven kazenskega prostora z roko preprečil lob Messija. Prejel je rdeči karton, v vrata pa je moral branilec Javi Lopez, saj je Espanyol že opravil vse menjave. Javi Lopez se je dvakrat izkazal ob poskusih Alexisa Sancheza, a gostitelji so vseeno ostali praznih rok.

Busquets: Usodo imamo v svojih rokah
"Zdaj smo v zelo dobrem položaju v prvenstvu, saj o svoji usodi odločamo sami. Upam, da bo tako ostalo vse do zadnjega kroga, ko se bomo srečali z madridskim Atleticom," je bil zadovoljen Sergio Busquets.
Kraljevi klub stresel jezo nad Rayem
Madridski Real je po dveh porazih (Barcelona 3:4 in Sevilla 1:2) prišel do zanesljive zmage nad Rayem Vallecanom (5:0). Izbranci Carla Ancelottija so povedli po četrt ure igre, ko je Gareth Bale zaposlil Cristiana Ronalda. Portugalec je švignil mimo treh branilcev Raya in z diagonalnim strelom z desnico zatresel malo mrežico.
Izjemen zadetek Morate
V drugem polčasu so gostitelji zaigrali učinkoviteje. Daniel Carvajal je v 55. minuti povišal na 2:0 po podaji Ronalda. V 68. minuti je po levi strani ušel Angel di Maria in podal pred vrata, kjer je Bale z bližine zatresel mrežo. Valižan je dve minuti zatem krenil v protinapad in z natančnim strelom matiral Rubena. Pravi evrogol je dosegel rezervist Alvaro Morata v 79. minuti, s 16 metrov je z desnico zavrtinčil žogo pod prečko.