Karim Benzema je Realu prinesel izenačenje, Gareth Bale pa zmago. Foto: Reuters
Elche - Barcelona
Barcelona ima v tej sezoni na štirih tekmah proti Elcheju osupljivo razliko v zadetkih - 18:0! Po dvakrat se je z njim pomerila v prvenstvu in pokalu ter zmagala s 3:0, 4:0, 5:0 in 6:0. Foto: Reuters
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann je bil dvakratni strelec Atletica ob zmagi s 3:1 nad Rayo Vallecanom. Foto: Reuters

Barcelona in madridski Atletico sta tudi osvojila vse tri točke, prva je kar z 0:6 v gosteh gladko odpravila Elche, drugi pa je bil doma s 3:1 boljši od Rayo Vallecana.

Cordoba je povedla že v tretji minuti, ko je domači napadalec Nabil Ghilas izkoristil strel z bele točke po igranju z roko Sergia Ramosa v gostujočem kazenskem prostoru. Realu je hitro uspelo izenačiti, potem ko je Karim Benzema v 29. minuti izkoristil zmedo v domačem kazenskem prostoru in izenačil iz bližine.

Cordoba je bila tudi v nadaljevanju presenetljivo nevarna, najlepšo priložnost je v 68. minuti zapravil Florin Andone, ki je po nesporazumu med Raphaelom Varanejem in Ikerjem Casillasom prišel do priložnosti, vendar stresel okvir vrat.

Živčnosti pri gostih ni manjkalo, še zlasti ne pri njihovem prvem zvezdniku Cristianu Ronaldu, ki je bil v 83. minuti zaradi brce v nogo domačega branilca Edimarja izključen. A v njegove čevlje je stopil Gareth Bale, ki je po prostem strelu v 87. minuti v roko zadel Fedeja Cartabio za drugi rumen karton in izključitev ter enajstmetrovko za goste. Bale jo je rutinsko izkoristil s strelom po sredini.
Po dva gola Messija in Neymarja
Barcelona je v Elcheju po prvem polčasu vodila z 0:1, v 35. minuti je ob svojem jubilejnem 200. nastopu v La Ligi mrežo gostiteljev načel Gerard Pique. V drugem delu sta po dvakrat zadela Lionel Messi in Neymar, piko na i pa je v 93. minuti postavil Pedro Rodriguez.
Od 58. minute domači nogometaši niso mogli računati na pomoč Faycala Fajra, ki je prejel drugi rumeni karton. Tri minute prej je Messi z 11-metrovke povišal na 0:2 po prekršku Sergia Pelegrina nad Neymarjem. Argentinec je pri naslednjih dveh golih Brazilca prispeval še dve podaji.
Messi je 77. v karieri na tekmi španskega prvenstva zadel dvakrat, s čimer je izenačil rekord Telma Zarre.