Lionel Messi ohranja Barcelono v igri za naslov prvaka. Foto: Reuters
Gareth Bale
Gareth Bale je 12 minut po vstopu v igro z izjemnim šprintom prek polovice igrišča postavil končni izid. Foto: Reuters
Alvaro Morata
Alvaro Morata je tokrat začel srečanje in dobro je izkoristil priložnost. Foto: Reuters
Kevin Gameiro
Kevin Gameiro se je veselil drugega najhitrejšega hat-tricka v Primeri division. Foto: Reuters

Trener Zinedine Zidane je po zmagi nad Napolijem s 3:1 na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov v sredo spočil večino igralcev. V prvi postavi so tako začeli le Daniel Carvajal, Raphael Varane, Toni Kroos in Cristiano Ronaldo.

Gostitelji so bili boljši na začetku tekme. V 31. minuti je Ronaldo zatresel mrežo, vendar je bil očitno v prepovedanem položaju. Dve minuti zatem je Isco z desne strani sijajno podal žogo pred vrata, kjer je Alvaro Morata z glavo s petih metrov zatresel mrežo. To je bil že 14. zadetek madridčanov z glavo v letošnji sezoni. V Evropi je tak dosežek uspel tudi nogometašem Monaca. Morata je imel veliko priložnost tudi sedem minut pred odmorom, ko je zadel le zunanji del mreže.

V 71. minuti je po treh mesecih odsotnosti zaradi poškodbe gležnja vstopil Bale. Real je bil še naprej, v 79. minuti je Lucas Vazquez po lepi diagonalni podaji Tonija Kroosa streljal mimo vrat.

Odločitev je padla v 83. minuti, ko je Isco z dolgo podajo našel Balea. Valižan je šprintal 55 metrov, nato pa z levico z diagonalnim strelom zatresel malo mrežico. Lepa akcija kraljevega kluba za končnih 2:0.

"Res sem srečen, da se je Gareth vrnil. Po treh mesecih je bil zares motiviran. On je prav poseben igralec, precej drugačen od ostalih. Veliko sva se pogovarjala, svetoval sem naj uživa na tekmi," je bil zadovoljen Zidane.

Hat-trick Gameira po vstopu v petih minutah
Madridski Atletico je v Gijonu prišel do zmage v zadnjih desetih minutah (1:4), ko je v razmiku petih minut hat-trick zabil Kevin Gameiro, ki je vstopil v 62. minuti. Hitreje je tri zadetke v španskem prvenstvu dosegel le legendarni Brazilec Bebeto v dresu Deportiva iz La Corune leta 1995.

Messi rešil Barcelono
Barcelona je v nedeljo zvečer z 2:1 premagala Leganes. Barci je dve točki v sodnikovem dodatku rešil Lionel Messi, ki je izkoristil enajstmetrovko. Argentinec je dosegel tudi prvi gol za Katalonce, ki so prikazali bledo predstavo pet dni po polomu na Parku princev proti PSG-ju (0:4).