Villarreal in Barcelona sta znova poskrbela za zanimivo tekmo, Katalonci pa so na koncu niz nepremagljivosti podaljšali na 39 tekem. Zdaj sledi dvotedenski reprezentančni premor, nato pa el clasico na Camp Nouu. Foto: Reuters
Jan Oblak in Carlos Castro
Jan Oblak je prejel 13. in 14. gol v La Ligi, pri čemer ni bil 'ne kriv ne dolžen', saj ga je obramba dvakrat pustila na cedilu. Ni naključje, da je v najboljši obrambi Evrope manjkal kapetan Diego Godin. Foto: Reuters

Sredi 1. polčasa je Ivan Rakitić po slabo izbiti žogi ob prekinitvi izkoristil luknjo v obrambi in povedel Katalonce v vodstvo. Štiri minute pred odmorom je Leo Messi v kazenskem prostoru našel Neymarja, ki ga je podrl vratar Sergio Asenjo. Za spremembo najstrožje kazni ni izvedel Argentinec, temveč Brazilec, ki pa je bil preveč natančen za Asenja.

Smola Mathieuja, ki je ukanil Brava
Kljub zaostanku se Villarreal ni predal in izkoristil lagodni tempo evropskih prvakov. V 58. minuti je po prodoru ustrelil Roberto Soldado, Claudio Bravo je ubranil, a do odbitka je prvi prišel Cedric Bakumbu in znižal na 1:2. Že čez pet minut je bil izid poravnan, Denis Suarez je izvedel kot z desne strani, branilec Barce Jeremy Mathieu pa je nespretno spremenil smer žoge, da se je znašla v lastni mreži.

Atletico sprožil en sam strel in razumljivo izgubil
A kljub "samo" eni osvojeni točki je lahko Barcelona zadovoljna, saj je prvi zasledovalec Atletico Madrid soboto sklenil z nepričakovanim porazom. Atleti so gostovali pri Sporting Gijonu, hitro povedli z izjemnim zadetkom Antoina Griezmanna s prostega strela, a to je bilo to od Madridčanov. Do konca tekme so napadali samo še Asturijci, kar jim je prineslo preobrat v zadnjih 12 minutah tekme.

Najprej je Antonio Sanabria izenačil s prostega strela, pri čemer je Jana Oblaka prevarala sprememba smeri žoge, ki je zadela enega izmed njegovih soigralcev. V 87. minuti je Carlos Castro z bombo stresel prečko, a že čez dve minuti dočakal zmagoviti gol. Branilec Atletica se je v boju ob golavtovi črti poškodoval, Jonathan je potegnil v protinapad in s pravočasno podajo na drugo vratnico našel osamljenega Castra, ki mu ni bilo težko zatresti mreže za veliko zmago.