Lionel Messi in Luis Suarez sta zadela za Barcelono. Foto: Reuters
Iago Aspas se je izkazal z golom in podajo. Foto: EPA
Takole je Antoine Griezmann zadel za končnih 2:1. Foto: Reuters
Wissam Ben Yedder in Nolito sta lepo sodelovala pri prvem zadetku Seville. Foto: EPA

Gostje so se na Camp Nouu v 20. minuti izognili prepovedanemu položaju in prišli za hrbet Barcini obrambi. Iago Aspas je stekel po desni in podal na drugo stran, kjer je z neposredne bližine streljal Maxi Gomez. Z imenitno obrambo se je izkazal Marc Andre ter Stegen, toda odbito žogo je v mrežo pospravil Aspas. Vsega dve minuti je Barcelona potrebovala za izenačenje. Najprej sta kombinirala Luis Suarez in Paulinho, ki sta žogo popeljala v kazenski prostor, tam pa jo je Brazilec spravil na levo stran do Lionela Messija, ki je premagal Rubena Blanca. Gostujoča mreža se je zatresla tudi tri minute kasneje, ko je Messi podal Luisu Suarezu, ta pa je zadel. Zadetek je bil zaradi domnevnega prepovedanega položaja razveljavljen, vendar je sodniška trojka naredila napako.

Katalonci so imeli še nekaj lepih priložnosti. Paulinho je bil v zaključku nespreten, ko je na začetku drugega dela žogo že spravil mimo gostujočega vratarja, toda bil je nenatančen. V 62. minuti so vendarle povedli. Jordi Alba je z leve začel akcijo. Podal je Messiju na rob kazenskega prostora, Argentinec pa mu je žogo vrnil z mojstrsko podajo v prostor. Levi bočni branilec Barce je nato podal pred vrata, kjer je bil na pravem mestu Luis Suarez. Takoj zatem je Messijev poskus z izjemno obrambo zaustavil Ruben Blanco.

Zapravljene priložnosti so gostitelje drago stale. V 70. minuti je po desni strani, ko se je ob tem poškodoval Samuel Umtiti (odsoten bo dva meseca), pobegnil Aspas, nato pa lepo podal Maxiju Gomezu, ki je poravnal na 2:2. Tudi Gerard Pique je po lepi podaji Messija že spravil žogo mimo vratarja Celte, toda tudi domači osrednji branilec je zgrešil. Zadel je le okvir vrat. Dobrih pet minut pred iztekom rednega dela je bil nenatančen še Messi, ki je z glavo zgrešil cilj. Tudi Celta je imela priložnost za zmago, veselje pa je Pioneju Sistu preprečil ter Stegen.

Griezmann Atleticu zagotovil tri točke
Atletico Madrid je doma z 2:1 odpravil Real Sociedad. Baski so sicer na Wanda Metropolitanu povedli. V 28. minuti so Baski izigrali domačo obrambo. Po levi strani je sam proti Janu Oblaku stekel Mikel Oyarzabal, ki ga je slovenski vratar nepravilno zaustavil. Z bele točke je zanesljivo zadel Willian Jose. V 63. minuti je Atletico izenačil. Saul Niguez je preigraval po desni strani. Poslal je predložek, žoga pa je povsem na drugi strani prišla do Filipeja Luisa, ki jo je med gnečo z diagonalnim strelom spravil v mrežo. Dve minuti pred koncem rednega dela so colchonerosi prišli do teh točk. Koke je poslal dolgo podajo v kazenski prostor, kjer je bil v skoku najvišji Saul. Žogo je poslal pred vrata, kjer jo je v mrežo pospravil Antoine Griezmann.

V Maribor Sevilla prihaja z dobro popotnico
Sevilla, ki bo zadnji nasprotnik Maribora v letošnji Ligi prvakov, se je za sredni obračun v Ljudskem vrtu ogrela z zmago nad Deportivom (2:0). V sodnikovem dodatku prvega polčasa so Andaluzijci povedli, ko je v kazenskem prostoru preigraval Nolito, nato pa podal strelcu Wissamu Ben Yedderju. Končni izid je 11 minut pred koncem rednega dela postavil Michael Kronh-Dehli, ki je po novi podaji Nolita po tleh streljal z dobrih 20 metrov, slabo pa je posredoval gostujoči vratar Ruben.

Athletic odščipnil točki Realu
V zadnji tekmi večera se je madridski Real na vročem igrišču stadiona San Mames v baskovskem Bilbau z Athleticom razšel brez golov. Kraljevi klub je sicer imel premoč (posest 59:41, streli 14:7, v okvir 4:4), a jalovo. V 87. minuti je bil pri gostih zaradi drugega rumenega kartona izključen Sergio Ramos.

Prvi poraz druge Valencie
Valencia je prvič v sezoni klonila. Getafe je bil doma boljši z 1:0, tako da zdaj netopirji za vodilno Barco zaostajajo za pet točk. Čeprav so gostitelji od 25. minute igrali brez Maura Arambarrija, ki je dobil dva rumena kartona, so slavili. Odločitev je padla v 66. minuti, ko je Gabirel izbil žogo, nato pa je Markel Bergara sprožil z velike razdalje. Žoga se je odbila od Gabriela in končala v mreži.