Neymar, Lionel Messi, Luis Suarez in Sergi Roberto na stadionu Valencia v Valencii, kjer domuje Levante, proslavljajo deseto zaporedno zmago v vseh tekmovanjih. Foto: EPA
Fernando Torres
Fernando Torres je dočakal veliki trenutek na stadionu Vicente Calderon. Foto: EPA
Luka Modrić
Luka Modrić je bil Realov junak na stadionu Los Carmenes. Foto: Reuters

Srečanje Barcelone se je v nedeljo začelo že ob 12.00. Lionel Messi je že v 2. minuti obračuna v Valencii zatresel domačo mrežo, a je bil zadetek sumljivo razveljavljen zaradi (domnevnega) nedovoljenega položaja. Levante je nato sam pomagal Barceloni do zmage, saj je branilec David Navarro v 21. minuti predložek Andrea Inieste pospravil za hrbet svojega vratarja Diega Marina.

Barcelona je v nadaljevanju brez težav branila zadetek prednosti, nato pa v 92. minuti izpeljala hiter protinapad, ki ga je po podaji Lionela Messija z golom zaključil Luis Suarez. Urugvajec je tako dosegel 20. gol v prvenstvu, s čimer je znova sam na vrhu lestvice najboljših strelcev. Prvi zasledovalec Cristiano Ronaldo je namreč pri številki 19. Dokaj solidni Levante je bil najbližje golu po poskusu Joseja Luisa Moralesa, ki je zadel vratnico.

Luis Enrique izenačil rekord Guardiole
Barcelona, ki jo vodi Luis Enrique, je z nedeljskim uspehom izenačila klubski rekord po številu tekem brez poraza. Zdaj so pri številki 28, kar je ponovljen dosežek zasedbe Pepa Guardiole iz sezone 2010/11.

Stoti gol Torresa za "colchonerose"
Drugouvrščeni Atletico Madrid je že v soboto s 3:1 premagal Eibar. Zmago gostiteljev je v zadnji minuti potrdil rezervist Fernando Torres, ki je dosegel stoti gol v dresu colchonerosov. V prvem polčasu sta mreži mirovali. Takoj na začetku nadaljevanja je po veliki napaki Saula Nigueza do žoge prišel Keko, ki je zlahka matiral Jana Oblaka.
Atletico se je nato prebudil. Jose Maria Gimenez je v 56. minuti po kotu z glavo izenačil na 1:1. Saul Niguez je v 63. minuti popravil napako in z glavo zrežiral preobrat.
V 76. minuti je namesto Yannicka Ferreire Carrascoja vstopil Torres. V sodnikovem podaljšku je po podaji Luciana Vietta z leve strani le še podstavil nogo, potem ko je vratar Asier Riesgo zletel v prazno. S posebnim dresom z napisom 100 se je veselil jubileja, trener Diego Simeone je skakal od navdušenja.
Brez gola kar štiri mesece in pol
Torres je za Aletico igral med letoma 2001 in 2007, v klub pa se je vrnil pred letom dni. 99. zadetek za Atletico je dosegel 19. septembra lani na gostovanju pri Eibarju, nato pa se je začela strelska kriza, naposlušal se je tudi številnih kritik. "Velika čast je, da spadam med najboljše strelce tega kluba," je poudaril 31-letni "El Nino", ki je prvi gol za Atletico dosegel 3. junija 2001 proti Albaceteju.

Pod vodstvom Zidana prvič slavili v gosteh
Tretjeuvrščeni Real je v nedeljo zvečer gostoval pri predzadnji Granadi in zmagal z 1:2. Tri točke je gostom zagotovil Luka Modrić v 85. minuti z mojstrskim strelom z 18 metrov v zgornji kot. Edino napako gostiteljev v prvem polčasu je v 30. minuti za vodstvo Madridčanov izkoristil Karim Benzema. Osamljenemu Francozu iz bližine ni bilo težko zatresti mreže po podaji Danija Carvajala z desne strani. Zadel je že na šesti tekmi zapored.
Borbeno predstavo Granade je nagradilo izenačenje rezervista Youssefa El Arabija v 60. minuti, ko je žogo na sredini igrišča izgubil Modrić, ki mu je bil nenamerno v napoto pred njim stoječi sodnik, gostitelji pa so krenili v protinapad. Maročan, ki je v igro vstopil le dve minuti prej, je zadel z desne strani, saj je v pravem trenutku streljal po tleh, ko mu je nasproti pritekel vratar Keylor Navas. Zadnjo besedo je imel Modrić in Real je pod vodstvom Zinedina Zidana prvič slavil v gosteh. Rene Krhin je za Granado igral od 76. minute.