Ocena 3.2 od 17 glasov Ocenite to novico!
Lionel Messi in Luis Suarez
Lionel Messi in Luis Suarez sta poskrbela za preobrat na Camp Nouu. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je v uvodnih minutah drugega polčasa dosegel zmagoviti zadetek. Foto: Reuters

Barcelona s preobratom do zmage nad Valencio

Krstni zadetek Andreja Gomesa v dresu Barcelone
19. marec 2017 ob 22:46
Barcelona - MMC RTV SLO

Nogometaši Barcelone so se v napeti tekmi 28. kroga španskega prvenstva namučili z Valencio in jo ugnali s 4:2.

Gostitelji so se na Camp Nouu po slabe pol ure igre znašli v zaostanku, ko je po predložku iz kota z glavo zadel Eliaquim Mangala. Tik pred tem je lepo priložnost za vodstvo zapravil Munir El Hadadi. Toda vodstvo gostov z Mestalle ni trajalo dolgo, že v 35. minuti je izid poravnal Luis Suarez. Ta je izkoristil nepozornost gostujoče obrambe, po podaji iz avta je stekel proti vratom in z natančnim diagonalnim strelom v malo mrežico ukanil nemočnega Diega Alvesa.

Munir zadel proti Barceloni
Zelo vroče je bilo nato v zaključku prvega polčasa, v katerem so gledalci videli izključitev in dva zadetka. Najprej je bil zaradi prekrška nad Suarezom in drugega prejetega rumenega kartona pod prho predčasno poslan Mangala, za rezultatski preobrat pa je z bele točke poskrbel Lionel Messi. Vseeno Barcelona na odmor ni odšla s prednostjo. Gostitelji so si v prvi minuti sodnikovega dodatka privoščili hudo napako v obrambi, ki jo je izkoristil El Hadadi. Posojeni član Barcelone je smuknil med osrednja branilca in po podaji Joseja Gaye hladnokrvno premagal Marc-Andreja ter Stegna za 2:2.

Andre Gomes zabil nekdanjemu klubu
V drugem polčasu gledalci niso čakali dolgo na novi zadetek, še drugič se je med strelce vpisal Messi. Odlični Argentinec je v 52. minuti izkoristil natančno podajo Javierja Mascherana in zadel ob bližnji vratnici. Sledila je dinamična igra na obeh straneh, podjetnejši so bili nogometaši Barcelone, ki so v 89. minuti zadeli še četrtič in razblinili vse dvome o zmagovalcu. Med strelce se je vpisal rezervist Andre Gomes, ki je iz neposredne bližine zadel po Neymarjevi podaji z zunanjim delom stopala. To je bil za Gomesa, ki je pred začetkom letošnje sezone ekipo s Camp Noua okrepil prav iz vrst Valencie, prvi gol v dresu Barcelone.

28. krog, nedeljske tekme:
BARCELONA - VALENCIA 4:2 (2:2)
Suarez 35., Messi 45./11-m, 52., Andre Gomes 89.; Mangala 29., Munir 45.
RK: Mangala 44./Valencia

Barcelona: ter Stegen, Mascherano, Pique, Umtiti, Rakitić (64./Sergi Roberto), Rafinha (74./Andre Gomes), Busquets, Iniesta, Messi, L. Suarez, Neymar.

Valencia: Diego Alves, Montoya, Garay, Mangala, Gaya, Parejo, Carlos Soler, Perez, Joao Cancelo (85./Bakkali), Munir (73./Zaza), Orellana (46./Abdennour).

Sodnik: Alejandro Jose Hernandez Hernandez

LEGANES - MALAGA 0:0

DEPORTIVO - CELTA VIGO 0:1 (0:0)
Aspas 74.

SPORTING GIJON - GRANADA 3:1 (0:0)
Traore 60., Babin 64., Carmona 67.; Ingason 51.

ATLETICO MADRID - SEVILLA 3:1 (1:0)
Godin 37., Griezmann 61., Koke 77.; Correa 85.

koliko podaj in to kakšne messija...
če se malo pošalimo, če bi vsaj polovico takih asistenc dobival sam, bi verjetno zabijal 60 + golov vsako sezono..
Churchill W.
# 19.03.2017 ob 22:59
A je kdo opazil da je režiser ves čas kazal Unzueja?

Danes bi moral biti rezultat 10:1. Kaj vse je Barca grešila. Messijeve podaje pa....po mojem je v žigi čip za natančnost, gumbek kdaj se pa prižge ima pa Messi. Noro! Danes bi moral imeti poleg dveh golov, še vsaj 6 podaj za gol.
Gomez končno zadel! Čeprav je bilo blizu, da gre v šrango ali pa mimo.

Aja, pa še ena malenkost mi je padla v oko....ali se je samo meni zdelo ali pa se je res Iniesta ful trudil za gol? Mogoče pa je začel Meskiceve komentarje brati? ;-)

Dobra tekma.
Sapp
# 20.03.2017 ob 10:33
Penal za Barco je upravičen le, če pride do izjemno hude poškodbe. Vse ostalo so sodniška darila in teatralni padci. To bi že lahko vedeli.
KiNgKoNg
# 19.03.2017 ob 22:49
G. Krofinho je spet imel svoj večer. Dvoboj s PSGjem je omenil samo 16x, prvi gol Valencie je bil klasični gol z glavo po izvajanju kota, a on iz tega naredi diplomsko nalogo, Messi je rumeni karton dobil namerno, Gomes pa se gola ni veselil proti svojemu bivšemu klubu, kot se ga ne veseli kakšnih 90% nogometašev.
F.C.B.
# 20.03.2017 ob 07:58
No jaz bom pa bolj izpostavil luknjasto obrambo včeraj. Takole fantje bo proti Juventusu petarda. Taka darila, kot smo včeraj servirali Valencii bosta Dybala in Higuain maximalno izkoristila.
cime_14
# 20.03.2017 ob 07:51
@Churchill W.
Unzueja je kar dosti kazalo vsaj mislim, da zato, ker sem v zadnjem tednu prebral, da naj LE ne bi bil jezen, če njegovo delo nadaljuje prav omenjeni. Tudi na enega izmed treningov je simbolično prvi na igrišče prišel Unzue. Ne vem koliko je dejansko blizu ta scenarij, verjetno pa so ga kazali s tem razlogom, sem tudi sam opazil, da je kar precej v kadru.

Kar se tiče pa same tekme, je pa Valencia slabša, tudi če Mangala ne bi bil (upravičeno) izključen bi verjetno izgubili. Škoda, da v drugem delu nismo gledali podobne tekme kot v prvem, je pa res, da so ogromno priložnosti domači prelahko zapravili.

Glede Messijevega kartona pa verjetno, da ga je dobil namerno, da se "očisti" in tudi malo spočije pred napornim aprilom, povsem razumljivo. Kljub temu, da se Granada bori za obstanek, bi Barcelona morala slaviti tudi brez Messija. Tudi Cristiano ima 4, pričakujem, da se bodo tudi v taboru Reala odločili za podobno potezo, morda kar takoj proti Alavesu, ker sledi Leganes ali pa kasneje na derbiju proti Atleticu, ko sledi Gijon. Situacija je dokaj podobna v obeh primerih...
# 20.03.2017 ob 10:43
bobrock46
Ni ga vlekel, ampak potegnil in tega je med tekmo, sploh pa pri kotih kolikor hočeš. Potem pa še teatralen padec.

Tako vlečenje na sredini igrišča je kaznovano z rumenim kartonom.
A zato ker je nekdo vlekel v kazenskem prostoru igralca Barcelone in ob tem že imel rumeni karton, bi po tvojem moral biti spregledan?

Objektivnost na nivoju.
Karton, posledično zato ker je bil drugi - izključitev in 11-m čisti kot solza, ne glede na to koliko ne maraš Barcelone.
# 20.03.2017 ob 08:44
@bobrock
Penal 100% čist. Ali nisi gledal tekme in samo komentiraš rezultat ali pa ne premoreš kančka objektivnosti.
Če je bilo že kaj spornega, je bil Munirjeve prekršek nad MATSom....žoga v kot, ki ga nebi smelo biti, in iz tega kota je padel gol.

Mangala je na tej tekmi pokazal kako kratka je linija "od junaka do bedaka".
V samo 17-ih minutah je uspel zadeti za vodstvo, narediti prekršek nad Messijem za rumeni karton in par minut kasneje dobiti še drugi rumeni karton za vlečenje za majico Suareza v kazenskem prostoru.

In tako kot je bila 11-m in izključitev Mangala-ja 100% čista, je tudi 100% jasno, da je Messi namerno iskal rumeni karton in bo posledično tekmo pri Granadi gledal na big screenu v domači dnevni sobi.

Nekdo pred mano je omenil obrambo...
Res je izpadala smešno in naivno. Valencia je praktično prav vsakič ko je prišla pred gol bila izredno nevarna. 3-je zadaj po mojem mnenju "deluje" takrat, ko je eden izmed 4-ih v sredini tudi Roberto. Ne glede, da na prav vsaki tekmi v vsaj 2-3eh obrambnih akcijah izpade, kot mladinec, se v obrambo vsaj vrača. Rafinha je precej bolj v ospredju. In to je tisti "manjko " v ozadju.
Je pa po mojem skromnem mnenju, pri obeh golih Valencie "sodeloval" Rakitič. Pri golu Mangalaja, ga je pokrival oz. bolje rečeno naj bi ga. Menim, da bi Mangala uspel v vsakem primeru, tudi če bi bil ob njem eden izmed osrednjih branilcev (Pique, Umititi). Pri drugem pa, (ušlo mi je kdo je podal Munirju) ko ga je žoga preletela, je za nekaj sekund obstal in gledal kje so ostali, predno je začel teči proti žogi in igralcu, ki je podal za gol. Tudi tu menim, da kljub njegovi zapozneli reakciji, nebi bilo nič drugače.

Menim, da si je poleg Messija en velik plus zaslužil tudi Iniesta. Povsod ga je bilo dosti, podaje spet natančne in tiste, ki smo jih nekaj časa pogrešali - tiste, ki presekajo obrambo. Res pa se mi je zdelo, da se ful trudi tudi streljati. Res si želi tudi zadeti.

In še ena ....kako pa Naymar ne more zadeti iz 1:1 situacij je pa že prav neverjetno. Njegov prosti strel včeraj spet fenomenalen, pa čeprav žoga ni šla v gol. Driblingi se "izbljšujejo", hitrost se vrača, prihaja v vedno več priložnosti...ampak zadeti pa ne more in ne more.

@cime
Vem, da se je začelo šušljati da bi dirigentsko palico prevzel Unzuze, zanimalo me je če je še kdo opazil, da je bil v kadru večkrat kot LE. Čeprav bi moja malenkost med imeni s katerimi se špekulira, najraje Sampoulija, menim da Unzuze niti nebi bil slaba izbira. In konec koncev niti ne ne vem kakšno presenečenje, če se to res zgodi.
Nostromo
# 20.03.2017 ob 01:40
To govorim že leta. Če bi Messi imel v ekipi še enega Messija, bi skupaj ustvarila preko 200 golov na sezono.
karnekdo
# 20.03.2017 ob 13:26
Barca tudi čisto zasluženo. Mangala je zajebal celo tekmo z najbolj glupo možno reakcijo, drugače bi bilo lahko še zanimivo. Še pred koncem 1. polčasa, da greš vleči igralca s hrbta, ko gre 1na1 rahlo s strani je res že na meji retardiranosti. Ne vem, kaj takrat razmišla...gremo ga vlečt, da mu povečam možnost zadetka (penal je precej lažje zadeti, kot pa 1na1 s strani, ko je vratar solidno zaprl prostor), zraven pa za nagrado dobim še rdečega pred koncem prvega polčasa? Sigurno bo to koristno za ekipo ja. Samo vesel sem, da tega Ramos ne dela zadnje čase, ker je bil ravno po tem znan par sezon nazaj.

Pa da se še vrnem na tekmo, barca povsem zasluženo ampak realno gledano brez Messija trenutno niso niti na nivoju CL (no pa Iniesta in Busquets seveda ampak vseeno brez messija ta ekipa ni nič). Suarez in Neymar res grešita vse kar se zgrešiti sploh da, včasih je prav komično pogledati. Čeprav sta oba top 5 na svetu na svoji poziciji je letošnja realizacija res na nivoju 1. SNL. Mene bi že kar malo jezilo, če bi bil Messi, kaj vse zgrešijo, ko on naredi vse.
mcHudurra
# 20.03.2017 ob 14:16
karnekdo
kako lepo je brati komentar navijača RM ko je napisan tako kot tvoj. Veliko lepše bi bilo brati in tudi debatirati o tekmah, če bi bili vsi na tvojem nivoju. Bravo.
Sapienti sat
# 20.03.2017 ob 05:47
Ce pa Messija ne bi bilo,bi zgubili 2:1 in bili 1 tockl pred Bilbaom ter ;bili; srdit boj za cetrto mesto.
kopibrejk
# 20.03.2017 ob 21:08
karnekdo

Sarcasm on. Ta model štepa največje smešnice - poleg Bačota, seveda.
pinkfranc
# 26.03.2017 ob 12:20
F.C.B.

Možno, ni pa 100%, ne še ... tudi Higuain ipd. so zmožni grešit čiste šanse, Higuain ima celo sloves glede tega :)

in točno to se je zgodilo tudi PSGju ... imeli so dovolj super šans, a fulali!

v glavnem nič novega, vemo na kak način je Barca ranljiva, in ko se jih izigra, so to šanse 1 na 1 z golmanom oz. je zadaj res veliko prostora, je vroče in obetajoče ... take šanse bodo kvalitetni nasprotniki Barce sigurno imeli, a to še ne pomeni 100% gola. Navijači Barce lahko le upamo, da ne, druga nam ne preostane. Če pa že, pa upanje, da Barca zabije enega več, oz. 5 več, če treba :)))
soleti
# 20.03.2017 ob 20:19
Messi desetka. Se pa sprašujem kaj Rakitič dela v Barci, ki je v tej tekmi tudi najslabše ocenjen. Precenjen hrvat ..
kopibrejk
# 20.03.2017 ob 08:45
No jaz bom pa bolj izpostavil luknjasto obrambo včeraj. Takole fantje bo proti Juventusu petarda.
Dvomim, da bodo proti Juventusu igrali po včerajšnjem sistemu, se pravi 3-4-3. Je pa precej verjetno, da bodo v vsakem primeru trpeli.
kopibrejk
# 19.03.2017 ob 22:52
Žal je malo možnosti, da bi izpadla Valencia in obstal Gijon, čeprav so mi ta drugi precej bolj srčna ekipa.
# 20.03.2017 ob 10:37
Če ni penala ali rdečega kartona ni zmage. Ko igrajo doma je penal ali rdeči karton fix stava.
9
19. avgust 2017 ob 22:34 Girona je bila na pragu senzacije v uvodnem krogu španskega prvenstva. Proti Atleticu je vodila z 2:0 in imela še igralca več.