Luis Suarez je bil neustavljiv za obrambo Las Palmasa. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi ni imel veliko dela v 52. minuti, ko je z bližine potisnil žogo v mrežo. Argentinec je dosegel 14 golov v letošnjem prvenstvu, toliko jih je prispeval tudi njegov soigralec Suarez. Foto: Reuters
Arda Turan
Arda Turan je bil na pravem mestu po uri igre. Foto: Reuters

V sredo je Barca v napeti tekmi osmine finala španskega kraljevega pokala izločila Athletic iz Bilbaa z zmago s 3:1 na Camp Nouu. Izbranci Luisa Enriqueja so lažje zadihali in tokrat so predvsem v drugem polčasu prikazali učinkovito predstavo pred 81.480 gledalci.

Gostje so zdržali do 14. minuti, ko se je Andre Gomes na desni strani izognil prepovedanemu položaju in lepo podal pred vrata, kjer je Luis Suarez z močnim strelom z desnico poslal žogo v mrežo ob bližnji vratnici. V prvem polčasu so gostitelji zapravili še številne priložnosti in ostalo je pri minimalnem vodstvu.

Katalonci zadeli trikrat v sedmih minutah
V 52. minuti je Rafinha z leve strani poslal predložek pred vrata, Javi Varas je žogo nespretno odbil z rokama, padla je naravnost do Lionela Messija, ki jo je iz bližine zlahka poslal v mrežo za 2:0.
Katalonci so se nato sprostili in začeli sijajno kombinirati. Rafinha je v 57. minuti v kazenskem prostoru našel Luisa Suareza, ki si je namestil žogo na desnico in jo z 12 metrov zavrtinčil v malo mrežico. Mojstrska poteza Urugvajca na majhnem prostoru. Odpor Las Palmasa je bil strt, dve minuti zatem je Suarez po protinapadu prišel sam pred Javija Varasa, ki je odlično posredoval, a je do odbite žoge prišel Arda Turan in brez težav povišal na 4:0.

Vidal zadel prvič v letošnji sezoni
Deset minut pred koncem je rezervist Paco Alcacer z desne strani podal pred vrata, kjer je Aleix Vidal postavil končni izid in se veselil prvega zadetka v letošnji sezoni v Primeri division.
"Zelo sem zadovoljen z našo igro, ko nismo imeli žoge. To je bila ena izmed naših najboljših tekem v letošnji sezoni. Las Palmas nam ni povzročal težav, saj smo jih držali stran od naših vrat," je bil zadovoljen Luis Enrique.