Lionel Messi je bil s tremi goli in podajo Iniesti osrednje ime tekme, medtem ko Cristiano Ronaldo (desno) z izjemo zadete enajstmetrovke ni pokazal veliko. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je dosegel 19., 20. in 21. prvenstveni gol. Vodi Ronaldo s 26. Foto: Reuters
Karim Benzema
Robustni dvakratni strelec Karim Benzema je Barceloni povzročal precej težav. Po rdečem kartonu Sergia Ramosa ga je Carlo Ancelotti poklical z igrišča. Foto: Reuters
Andres Iniesta
Andres Iniesta je poslal žogo pod prečko za 1:0. Foto: Reuters
Fabregas in Pepe
Pepe je po golu Messija za 2:2 za vrat prijel Fabregasa. Foto: Reuters
Real Madrid
Derbi se je začel z minuto molka v spomin na preminulega nekdanjega predsednika španske vlade Adolfa Suareza. Foto: Reuters
Real se je pritožil zaradi izključitve Ramosa
Barca z zmago v Madridu znova v igri za naslov

madridski Real v gosteh in ostali v boju za naslov španskega prvaka.

Odločitev na derbiju visokega ritma, pravem za nogometne sladokusce, je padla v 84. minuti, ko je Xabi Alonso nespametno podrl prodirajočega Andresa Iniesto, ki ni bil neposredno nevaren za gol, tako da je sodnik Undiano Mallenco pokazal na belo točko.

Uspešno je enajstmetrovko izvedel Lionel Messi, ki je dosegel še svoj tretji gol na 168. prvenstvenem el clasicu. Real je od 63. minute igral brez izključenega Sergia Ramosa.

Varovanci Carla Ancelottija devet krogov pred koncem ostajajo na vrhu španskega prvenstva (70 točk), a jih je točkovno ujel mestni tekmec Atletico, ki je z 2:0 porazil Betis. Barcelona na tretjem mestu zaostaja le za točko (69).

Iniesta ohladil Santiago Bernabeu
Prvo priložnost so si priigrali gostje, saj je Neymar v 4. minuti po podaji Messija v hitrem protinapadu sprožil z desne strani, a je žogo zanesljivo ujel Diego Lopez. Čez tri minute je bil domači vratar nemočen. Messi je na levi strani kazenskega prostora lepo podal do vtekajočega Inieste, ki je potegnil še kakšen meter, nato pa z diagonalnim projektilom "razparal" mrežo. Žoga se je v mrežo odbila od prečke.

Benzema in Messi zgrešila "zicerja"
Real je do izjemne priložnosti za izenačenje prišel v 13. minuti, ko je Angel Di Maria preigral tri nogometaše Barcelone, nato pa podal v sredino kazenskega prostora, kjer je osamljeni Karim Benzema streljal čez vrata. Na drugi strani je le malo pozneje Messi po neuspeli "ofsajd zanki" sam stekel proti vratom Lopeza, a meril mimo vrat. Že v naslednjem napadu je tudi Neymar sam prodiral proti vratom Reala, a se je zapletel.

Naveza Di Maria-Benzema zrežirala preobrat
In kdor ne da, dobi. V 20. minuti je Di Maria z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je Benzema ustrelil z glavo in matiral Victorja Valdesa. Ta bi lahko posredoval bolje, saj je žogo odbil v lastno mrežo. Štiri minute pozneje se je scenarij ponovil. Di Maria je z leve spet podal v sredino, kjer je osamljeni Benzema ustavil žogo, nato pa jo poslal za hrbet Valdesa. Osrednja branilca Javier Mascherano in Gerard Pique sta zamudila. Se je pa Pique izkazal čez nekaj trenutkov, ko je z golove črte izbil strel Benzemaja, s čimer mu je preprečil hat trick.

Carvajal "podal" Messiju za 2:2
Moštvi sta nadaljevali v visokem ritmu. Nov zadetek je padel v 42. minuti. Messi si je v kazenskem prostoru poskušal izmenjati dvojno podajo z Neymarjem, žogo je pred Brazilcem izbil Daniel Carvajal, a naravnost do Messija, ki je nato z nekaj metrov izenačil na 2:2. Tik za tem se je Pepe "spravil" na Cesca Fabregasa in izzval nekaj prerivanja, a se je položaj hitro umiril.

Mallenco podaril enajstmetrovko Realu
V 52. minuti se je Benzema po prodoru Garetha Bala sam znašel pred Valdesom, ki pa se je izkazal z obrambo. Benzema je bil v prepovedanem položaju, a stranski sodnik ni dvignil zastavice. Sodniška napaka je bila storjena tudi tri minute pozneje, ko je Real dosegel tretji gol. Alves je prodirajočega Ronalda s prekrškom ustavil zunaj kazenskega prostora, kljub temu pa je sodnik Undiano Mallenco pokazal na belo točko, ki jo je izkoristil dotlej nevidni Ronaldo.

Rdeči karton Ramosu in izenačenje Messija
Tudi Barcelona je izenačila z enajstmetrovke. V 64. minuti je Messi podal za hrbet domače obrambe, kamor je vtekel Neymar, ki je nato sam stekel proti Lopezu. Ramos ga je dohitel in ga kot zadnji mož podrl, kar je pomenilo udarec z bele točke, poleg tega pa je Mallenco branilcu Reala pokazal še rdeči karton. Enajstmetrovko je izkoristil Messi.

Neumnost Alonsa, pogum Mallenca in gol Messija
Barcelona je z igralcem več napadala za zmago, trener Kataloncev Gerardo Martino je v igro poslal še Pedra in Alexisa Sancheza. V 74. minuti je Alves z roba kazenskega prostora zadel vratnico. Nato pa prelomni trenutek tekme. Iniesta je na levi strani kazenskega prostora prodiral med Carvajalom in Alonsom, ki je Argentinca neumno podrl, saj ni bilo nevarnosti za zadetek, Mallenco pa je zbral dovolj poguma in pokazal na belo točko. Še drugič jo je uspešno izvedel Messi. Real si do konca ni priigral resne priložnosti za izenačenje.