Luis Suarez je dosegel že 13 golov v letošnjem prvenstvu. Foto: Reuters
Paulinho je bil dvakrat na pravem mestu. Foto: Reuters
Fernando Torres je odločil tekmo na stadionu Wanda Metropolitano le pet minut po vstopu v igro. Foto: Reuters

V tem krogu je bil madridski Real prost, saj je v soboto osvojil svetovno klubsko prvenstvo, tekma z Leganesom pa je bila preložena. Kraljevi klub bo pod velikim pritiskom na el clasicu naslednjo soboto ob 13.00 na stadionu Santiago Bernabeu, saj za velikimi tekmeci zaostaja že enajst točk.

Katalonci so si v uvodne pol ure priigrali številne priložnosti, a so bili znova neučinkoviti. V 29. minuti je Andres Iniesta natančno poslal visoko žogo v kazenski prostor, Lionel Messi je bil dovolj hiter, da jo je ulovil, a se ni odločil za strel z bližine. Poiskal je Luisa Suareza, ki je le še zatresel prazno mrežo. Argentinski virtuoz je štiri minute pred odmorom zadel vratnico, odbito žogo pa je Paulinho pospravil v mrežo za 2:0. V sodnikovem dodatku je Suarez skušal z lobom ukaniti sicer odličnega vratarja Rubena, ki je žogo odbil za golovo črto. Sodnik Antonio Mateu Lahoz je pustil, da se igra nadaljuje. V Primeri division nimajo videosodnika in tudi ne uporabljajo tehnologije na golovi črti.

Takoj na začetku drugega polčasa je Sergi Roberto ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Suarez povišal na 3:0. Messi je v 65. minuti s prostega strela znova stresel okvir vrat, pet minut zatem pa je njegov strel z bele točke sijajno odbil Ruben. Četrt ure pred koncem je tudi Jordi Alba zadel vratnico, odbito žogo pa je Paulinho poslal v mrežo. Okvir gola se je tresel tudi v 86. minuti, blizu hat-tricka je bil Suarez.

Torres priigral tri točke Atleticu
Eibar je premagal Valencio z 2:1, zato se je na drugo mesto prebil madridski Atletico. Izbranci Diega Simeoneja so bili boljši od Alavesa z 1:0. odločil je Fernando Torres v 74. minuti, potem ko je v igro vstopil pet minut prej.