Paco Alcacer je bil prvo ime tekme na Camp Nouu. Foto: Reuters
Thomas Partey
Thomas Partey se je v La Coruni takole veselil zadetka v sodnikovem podaljšku. Foto: Reuters

Mrežo gostov, ki so tekmec Maribora v Ligi prvakov, je v dežju načel v 23. minuti. Izkoristil je napako Sergia Escudera in po dolgi podaji s sredine igrišča žogo v mrežo spravil pod vratarjem Davidom Sorio.

Po uri igre je po strelu iz kota z glavo izenačil Guido Pizarro. Toda veselje Seville je bilo kratko, saj je že pet minut zatem Alcacer popeljal še neporaženo Barco v novo vodstvo. Zadel je iz bližine po nizkem predložku Ivana Rakitića z desne strani.

Alcacer je v La Ligi igral šele četrtič v tej sezoni. Že pred njegovim prvim golom je Barcelona silovito odprla tekmo, dvakrat je bil v uvodnih petih minutah blizu gola Luis Suarez. Lionel Messi je igral 600. tekmo za Katalonce.

Atletico do treh točk v 91. minuti
Poleg Barce sta še brez poraza tudi Valencia in Atletico Madrid. Moštvo Jana Oblaka je z 0:1 slavilo v La Coruni pri Deportivu, ki je pri dnu lestvice. Edini strelec je bil v 91. minuti s prostega strela Ganec Thomas Partey, sijajno je zadel v zgornji kot. Predtem je kazalo, da bo Atletico še sedmič na zadnjih devetih tekmah remiziral. Drugih priložnosti je bilo zelo malo.

Real doma premagal Las Palmas
Zmage so se v 11. krogu veselili tudi nogometaši madridskega Reala, ki so s 3:0 na Santiagu Bernabeuu premagali Las Palmas. Madridčani so se kar nekaj časa mučili s tekmecem, strli so ga šele v 41. minuti, ko je zadel Casemiro. Ta je zadel z glavo po predložku iz desnega kota. Na 2:0 je v 56. minuti z evrogolom povišal Marco Asensio, ki je z razdalje zadel zgornji levi kot. Gostujoči vratar Raul Lizoain je bil povsem brez moči. Končni izid je po podaji Cristiana Ronalda postavil Isco, ki je po podaji z desne strani neovirano zadel ob drugi vratnici.