Luis Suarez je v letošnji sezoni dosegel že 35 zadetkov v španskem prvenstvu. Štiri manj je prispeval Cristiano Ronaldo. Foto: Reuters
Ivan Rakitić
Ivan Rakitić je načel mrežo Betisa. Foto: Reuters
Antoine Griezmann in Koke
Antoine Griezmann in Koke se veselita edinega zadetka na stadionu Vicente Calderon. Foto: EPA
Diego Simeone
Diego Simeone bo do konca sezone španskega prvenstva vodil Atletico s tribune. Foto: EPA
Gareth Bale
Gareth Bale je v zadnjih dveh krogih dosegel tri gole, skupaj pa že 19 v sezoni. Foto: Reuters

Na vrhu ostaja Barcelona, ki je v Sevilli ugnala Betis (0:2).
Jan Oblak je šestič zapored ohranil mrežo nedotaknjeno. V Primeri division mu je to uspelo že 23-krat, v vseh tekmovanjih skupaj pa 31-krat. Povprečno prejme zadetek na vsake 203 minute. Če v zadnjih dveh krogih prejme le en gol, bo podrl rekord v španskem prvenstvu, ki ga iz sezone 1993/94 drži Francisco Liano (Deportivo La Coruna).
Simeone premešal začetno postavo
Trener Diego Simeone je zaradi kazni sedel na tribuni stadiona Vicente Calderon. Pred povratno tekmo polfinala Lige prvakov proti Bayernu v torek v Münchnu je namenil počitek nosilcem igre. Saul Niguez in Filipe Luis sta vseh 90 minut sedela na klopi, Antoine Griezmann, Fernando Torres in Koke pa so vstopili na začetku drugega polčasa.
Griezmann zadel nekaj sekund po vstopu v igro
Colchonerosi so imeli veliko priložnost že v 5. minuti, ko je nevaren strel Angela Corree odbil vratar Raya Juan Carlos. Gostitelji niso bili dovolj zbrani v zaključku akcij, izid se do odmora ni spremenil.
V 52. minuti je Javi Guerra streljal z 12 metrov, vendar je bil Oblak na pravem mestu. Dve minuti zatem je vstopil Fernando Torres, minuto zatem pa še Griezmann. Francoz je takoj stekel proti vratom gostov in z močnim strelom s 17 metrov poslal žogo tik ob vratnici v mrežo. Atleticu je do konca srečanja uspelo zadržati prednost.

Velika neumnost branilca Westermanna
Barcelona je imela veliko težav v prvem polčasu na stadionu Benito Villamarin v Sevilli. Pot do treh točk ji je precej olajšal Heiko Westermann. Nemški branilec je najprej v 28. minuti prejel rumeni karton zaradi vlečenja dresa. Sedem minut zatem je pokosil Ivana Rakitića in sodnik Antonio Mateu Lahoz ga je izključil.

Rakitić unovčil nesporazum Pezzelle in Adana
Katalonci so takoj na začetku nadaljevanja z vsemi močmi krenili proti vratom Betisa. V 48. minuti je Luis Suarez po podaji Neymarja iz ugodnega položaja meril mimo vrat. Dve minuti zatem je Lionel Messi poslal visoko žogo v kazenski prostor, German Pezzella je skušal odbiti žogo s škarjicami, a je bil prekratek. Zmedel je vratarja Antonia Adana, ki je zapustil vrata. Na pravem mestu je bil Hrvat Rakitić, ki je iz bližine brez težav zatresel prazno mrežo.

Suarez še bližje nagradi za najboljšega strelca
Barcelona je imela ves čas pobudo, četrt ure pred koncem je Messi našel Suareza, ki je bil popolnoma sam pred Adanom, vratar Betisa pa se je izkazal s posredovanjem. Nemočen je bil devet minut pred koncem, ko je bil urugvajski napadalec precej natančnejši. Z desnico je postavil končni izid po natančni podaji Messija. Suarez se je veselil že 35. zadetka v letošnji sezoni.

Barca sama odloča o svoji usodi. Z zmagama nad Espanyolom in v Granadi bi si zagotovila naslov prvaka.
Bale odločil na Anoeti

Nogometaši madridskega Reala so na težkem gostovanju v San Sebastianu zmagali z 1:0. Mož odločitve je bil že na drugi tekmi zapored Gareth Bale, ki je v 80. minuti po podaji Lucasa Vazqueza z desne strani zadel z glavo. Valižan je tako kronal premoč Madridčanov pred 26.000 gledalci na stadionu Anoeta.

Bale je imel pred tem izjemno priložnost v 58. minuti, a mu je vratar Geronimo Rulli ubranil poskus z nekaj metrov.

Real je znova igral brez poškodovanega Cristiana Ronalda, ki pa naj bi bil pripravljen za igro na povratni tekmi polfinala Lige prvakov proti Manchester Cityju.