Sebastian Rode je bil najboljši igralkec tekme v Sinsheimu. Foto: EPA
Andreas Beck (levo) je tik pred koncem popolnoma po nepotrebnem podstavil nogo in zatresel lastno mrežo. Foto: Reuters
Šindži Kagava
Šindži Kagava je potrdil visoko zmage Borussie. Foto: EPA
Jürgen Klopp
Jürgen Klopp bo le še mesec dni vodil Borussio. Kultni trener se po sedmih letih poslavlja. Foto: EPA

Izjemno slaba igra, neverjetne napake in poraz v Portu v sredo zvečer z 1:3 so poskrbele za veliko napetost v Münchnu. Pika na i je bil odhod legendarnega zdravnika Hansa-Wilhelma Müller-Wolfartha. Po 38 letih je priznani strokovnjak zapustil Bavarce. Tokrat je na klopi sedel zdravnik amaterske ekipe Volker Braun.
Modeste zapravil veliko priložnost
Pep Guardiola, ki je bil že jeseni v sporu z Müller-Wolfarthom, je skušal odpočiti nekaj nosilcev igre, a veliko igralcev nima več na razpolago. Tokrat sta srečanje začela Gianluca Gaudino in Holger Badstuber. Kapetan Philipp Lahm je zaradi trebušne gripe ostal doma. Do torka upa, da bosta poleg Lahma okrevala še Bastian Schweinsteiger in Franck Ribery.
V uvodne pol ure je imel Bayern ogromno premoč, a si izrazitih priložnosti ni priigral. Gostitelji so čakali na protinapad in ga dočakali po pol ure igre. Eugen Polanski je podal dolgo žogo proti vratom Bavarcev, Dante je bil znova slabo postavljen, žoga mu je ušla in napadalec Anthony Modeste je stekel sam proti vratom. Manuel Neuer se je izkazal z odličnim posredovanjem z nogo.
Rode zadel v slogu napadalca
V 38. minuti je Thomas Müller streljal z 18 metrov, Oliver Baumann je žogo odbil. Prišla je do Roberta Lewandowskega, ki jo je podal do Sebastiana Rodeja. Vezist jo je s 13 metrov z desnico mojstrsko poslal v malo mrežico in s tem kronal odlično igro. Štiri minute pred odmorom je Rode v kazenskem prostoru podrl Polanskega, sodnik Tobias Stieler pa presenetljivo ni pokazal na belo točko. Velika sreča za Bayern.
Beck popolnoma neoviran zadel lastno mrežo
Na začetku drugega dela je razigrani Rode zaposlil Lewandowskega, ki je žogo poslal na vrh prečke. Guardiola je v igro poslal Jeroma Boatenga in Thiaga Alcantaro. Španec je imel takoj veliko priložnost, njegov strel je Baumann odbil, nato pa je s parado izkazal še po strelu Müllerja, ki je pritekel iz ozadja. V 63. minuti je do strela z 22 metrov prišel Kevin Volland, a je z levico zgrešil za pol metra.
V zaključku srečanja je gostiteljem zmanjkalo moči. Müller je v 93. minuti prodrl z desne strani v kazenski prostor in podal pred vrata, kjer je Andreas Beck popolnoma neoviran zatresel lastno mrežo. Okoli njega ni bilo nikjer igralca Bayerna. Naslednji teden v München prihaja Hertha, v primeru zmage Bayerna in poraza Wolfsburga je 25. naslov prvaka že v vitrini najtrofejnejše nemške ekipe.
Kampl igral 15 minut ob gladki zmagi Borussie
V Dortmundu je Borussia v drugem polčasu kronala veliko premoč (streli 21:2) nad Paderbornom (3:0). V 48. minuti je Pierre-Emerick Aubameyang z desne strani podal pred vrata, kjer je Henrik Mhitarjan z glavo zatresel mrežo. Sedem minut zatem je gabonski napadalec povišal na 2:0 po podaji Matthiasa Ginterja. Četrt ure pred koncem je Jakuba Blaszczykowskega zamenjal Kevin Kampl. V 80. minuti je po lepem preigravanju končni izid postavil Šindži Kagava. Trener Jürgen Klopp je dobil poseben aplavz s polnih tribun, potem ko je v torek objavil, da bo poleti zapustil črno-rumene.