Arjen Robben je dosegel izjemen zadetek za 2:1. Foto: Reuters
Karim Bellarabi je le osem minut po vstopu na igrišče prejel rdeči karton. Foto: Reuters
Paco Alcacer je potrdil zmago Borussie. Foto: Reuters

Hrvaški strokovnjak je pred tekmo Lige prvakov v sredo v Lizboni proti Benfici malce spremenil začetno postavo. David Alaba in Franck Ribery sta dobila odmor. Izbranci Heika Herrlicha so še vedno brez točke popolnoma na dnu lestvice.

Wendell zadel iz ponovljene enajstmetrovke
Srečanje na Allianz Areni se je začelo sanjsko za farmacevte. Kevin Volland je v 2. minuti prodrl v kazenski prostor, Thiago je skušal z drsečim štartom blokirati strel, a ga je žoga zadela v roko. Sodnik Tobias Welz je pokazal na belo točko, videosodnik je potrdil njegovo odločitev. Volland je sam izvedel najstrožjo kazen, njegov slab strel pa je Manuel Neuer odbil. Odlični vratar je nato odbil še drugi poskus Vollanda. Veselje na tribunah je bilo kratko, saj so gostitelji prehitro stekli v kazenski prostor in enajstmetrovko je bilo treba ponoviti. Wendell je prevzel odgovornost in z močnim strelom z levo nogo matiral Neuerja.

Evrogol Robbna
Bavarci so takoj odgovorili in izenačili v 10. minuti. Branilec Jonathan Tah je blokiral strel Tolissoja, a se je žoga odbila naravnost na levico Francoza, ki jo je zabil pod prečko. V 19. minuti je novo veliko napako naredil Tah, žogo je z glavo iz kazenskega prostora odbil do Arjena Robbna. Nizozemec je imel dovolj časa, da si jo naravna na levico, nato pa jo je zabil pod prečko. Pravi evrogol veterana, ki v Münchnu blesti že devet let. Tri minute pred odmorom je v dvoboju z Vollandom nerodno stopil Tolisso. V velikih bolečinah je zapustil zelenico, zelo verjetno ga čaka daljši odmor in morda celo operacija kolena. Vstopil je James Rodriguez.

Hoeness: Bellarabi si zasluži tri mesece kazni
V 72. minuti je vstopil Karin Bellarabi in že po osmih minutah je moral zapustiti igrišče. Z grobim štartom je pokosil Rafinho, ki ni več mogel stopiti na levo nogo in tudi on je moral v garderobo. V predzadnji minuti je Thiago z desne strani podal pred vrata, kjer je James Rodriguez z glavo postavil končni izid.

"Prekršek Bellarabija je bil zares neumen. Želel je le poškodovati Rafinho. Zasluži si tri mesece kazni za tako neumnost na sredini igrišča, kjer ni nobene nevarnosti za vrata," je bil jezen predsednik Uli Hoeness.

Sanjski debi Paca Alcacerja v Dortmundu
Borussia iz Dortmunda je ugnala Eintracht s 3:1. Končni izid na Westfalnu je postavil Paco Alcacer dve minuti pred koncem z levo nogo. 25-letni Španec, ki je prišel konec avgusta iz Barcelone, je vstopil v 67. minuti.