Joshua Kimmich, Thomas Müller in Serge Gnabry so bili razigrani na Allianz Areni. Foto: Reuters

Bavarci so v spomladanskem delu v sijajni formi in imajo zdaj tudi za dva zadetka boljšo razliko v zadetkih od Dortmundčanov, ki so premagali Stuttgart s 3:1. Derbi vodilnih bo 6. aprila ob 18.30 v Münchnu.

Gnabry in Lewandowski v dveh minutah šokirala goste
Bayern je odlično opravil generalko za povratno tekmo Lige prvakov proti Liverpoolu v sredo na Allianz Areni. V 34. minuti je Joshua Kimmich v kazenskem prostoru zaposlil Thomasa Müllerja, ki je z desne strani podal pred vrata, kjer je Serge Gnabry iz bližine zabil žogo pod prečko. Šokirani gostje se še niso pobrali, ko je James Rodriguez lepo podal v prazen prostor do Gnabryja. Vezist, ki je podaljšal pogodbo do junija 2023, se ni odločil za strel, ampak je zaposlil Roberta Lewandowskega, ki je z desnico povišal na 2:0.

Joker Ribery prispeval tri podaje
V 52. minuti je Thiago podal do Jamesa, ki je z natančnim strelom, z roba kazenskega prostora z levo nogo matiral Koena Cateelsa. Gostje, ki še nikoli niso zmagali v Münchnu (dva remija in 20 porazov), so delovali kot razbita vojska. Četrt ure pred koncem je rezervist Franck Ribery našel Müllerja, ki je z levo nogo spretno poslal žogo tik ob vratnici v mrežo.

Ribery je zelo poživil igro Bayerna, osem minut pred koncem je poslal odličen predložek na daljšo vratnico, kjer je Kimmich z glavo zadel za 5:0. Francoz je zrežiral tudi šesti zadetek, ko je zaposlil Lewandowskega, ki je z glavo preusmeril žogo v mrežo.

Veliko veselje Dortmundčanov, ki so trepetali do sodnikovega dodatka. Po izpadu iz Lige prvakov proti Tottenhamu je edini cilj sezone naslov prvaka, ki so ga zadnjič osvojili maja 2012. Foto: Reuters

Kovač: Na vrhu želimo ostati do konca
"Imeli smo odličen dan. Končno smo znova tam, kjer želimo biti. Seveda želimo ostati na vrhu do konca. Zdaj je treba vse misli usmeriti na obračun v sredo proti Liverpoolu," je bil nasmejan Niko Kovač, ki je novembra sedel na zelo majavem stolčku.

Reus unovčil najstrožjo kazen
V Dortmundu se je Borussia v močnem nalivu dolgo mučila s Stuttgartom. Po uri igre je Gonzalo Castro na črti kazenskega prostora podrl Jadona Sancha. Sodnik Benjamin Cortus je po posvetu z videosodnikom pokazal na belo točko. Kapetan Marco Reus je bil natančen z močnim strelom z desno nogo.

V 71. minuti je Castro s prostega strela z leve strani podal pred vrata, kjer je branilec Oliver Kempf z glavo izenačil na 1:1.

Christian Pulisic je bil pravi joker iz rokava Luciena Favreja. Foto: Reuters

Rezervist Pulisic rešil črno-rumene
Deset minut pred koncem je vstopil Christian Pulisic, ki bo poleti odšel k Chelseaju. Američan je v 84. minuti v gneči v kazenskem prostoru potisnil žogo do Paca Alcacerja. Španec jo je z levico zabil pod prečko. Končni izid je postavil Pulisic po podaji Maria Götzeja v sodnikovem dodatku.

Favre: Stuttgart je parkiral dvonadstropni avtobus
"Stuttgart je v kazenski prostor parkiral dvonadstropni avtobus, seveda je bilo zelo težko. Na srečo smo ob koncu le zmagali. Vsekakor smo si zaslužili tri točke," je poudaril trener Lucien Favre.