Claudio Pizarro je bil junak večera na Allianz Areni. Dosegel je dva zadetka in še podal za oba gola Arjena Robbna. Foto: Reuters
Jeremy Menez
Jeremy Menez je postavil končni izid na Parku Princev. Foto: Reuters
Šov Pizarra in Robbna na Allianz Areni

V nedeljo so Bavarci doživeli prvi poraz v letošnji sezoni v nemškem prvenstvu, Bayer je slavil na Allianz Areni (1:2). Tudi sredi tedna je na moderni stadion v Frötmanningu prišlo kar 71.000 gledalcev, ki so uživali v zelo dobri igri svojih ljubljencev.

V 11. minuti so gostitelji povedli, potem ko je Robben z dolgo podajo našel Pizarra, ki je z desnico matiral Tobiasa Sippla. Izbranci Juppa Heynckesa so imeli kar 70 odstotkov igralnega časa žogo v svoji posesti. Kaiserslautern je imel najlepšo priložnost v 26. minuti, ko je Steven Zellner zadel vratnico.

V 49. minuti je Pizarro našel Robbna, ki je povišal na 2:0. Devet minut zatem je Xherdan Shaqiri podal s prostega strela, najvišje pa je skočil Pizarro. Sijajni perujski napadalec je dve minuti pred koncem znova zaposlil Robbna, ki je z levico postavil končni izid.

Fortuna in Bayer sta se rešila v podaljšku
Bayer se je v Bielefeldu rešil v 94. minuti (2:3), odločil je Andre Schürrle. Fortuna iz Düsseldorfa je v obračunu prvoligaških ekip premagala Borussio iz Mönchengladbacha z 1:0 po podaljšku, edini zadetek je v 97. minuti dosegel rezervist Nando Rafael z desnico.

Žreb osmine finala bo v soboto.

PSG brez "Ibre" izločil Marseille
V osmini finala francoskega ligaškega pokala je Paris SG v derbiju ugnal Marseille z 2:0. Ključni trenutek se je zgodil v 27. minuti, ko je Rod Fanni podrl Jeremyja Meneza v kazenskem prostoru in prejel rdeči karton. Z bele točke je bil natančen Thiago Silva.

Na Parku princev je bilo vse odločeno na začetku drugega polčasa, ko je Javier Patore sijajno zaposlil Meneza, ki je z bližine postavil končni izid. Marseille, ki je ligaški pokal osvojil v zadnjih treh sezonah, je bil z igralcem manj nemočen. Edino priložnost je imel Benoit Cheyrou, ki je s prostega strela zadel levo vratnico. PSG (Zlatan Ibrahimović je tokrat počival) bo v četrtfinalu gostoval v St. Etiennu.