Jupp Heynckes je leta 1973 nemški pokal osvojil kot igralec Borussie Mönchengladbach, zdaj ga je še kot trener Bayerna. Foto: EPA
Bayern
Nogometaši Bayerna so na zelenici Olimpijskega stadiona proslavljali 16. pokalno lovoriko. Foto: EPA

Münchenčani so tako osvojili zgodovinski trojček, ki pred tem ni uspel še nobeni izmed nemških ekip. Bavarci so povedli v 37. minuti, ko je Thomas Müller izkoristil enajstmetrovko po prekršku Ibrahima Traoreja nad Philippom Lahmom.

Gomez in Harnik dvakratna strelca
Ko je nato v drugem polčasu Mario Gomez z goloma v 48. in 60. minuti povišal na 3:0, se je slavje v bavarskem taboru že začelo. A prehitro "odpiranje šampanjca" bi se Bavarcem lahko maščevalo, saj je Martin Harnik z goloma v razmiku devetih minut (71.-80.) priigral priključek (3:2) Stuttgarta. Bayern se je nato le zbral in tekmo pripeljal v sanjski konec.

Bayern postal član elitne sedmerice
Pred Bayernom (2013) so prestižni trojček osvojili Celtic Glasgow (1967), Ajax (1972), PSV (1988), Manchester United (1999), Barcelona (2009) in Inter (2010).