Robert Berić (desno), čigar velik napredek je po zadnji reprezentančni tekmi proti Kolumbiji javno pohvalil tudi selektor Srečko Katanec, je Kevinu Kamplu dodobra "pokvaril" slovo od navijačev Salzburga. Foto: www.alesfevzer.com
Rene Krhin
Rene Krhin (levo) je v četrtek v dresu Interja odigral vso tekmo na gostovanju pri Qarabagu v Azerbajdžanu (0:0). Prvič je bil v začetni postavi črno-modrih na uradni tekmi. Foto: EPA
Enej Jelenič
Nekdanji nogometaš Luke Koper Enej Jelenič (levo) je v soboto dosegel svoj prvi gol za Livorno, ki je s 4:2 premagal Catanio in je na tretjem mestu v Serie B. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Haris Vučkić
Haris Vučkić se je v soboto prvič v tej sezoni znašel v postavi Newcastla na tekmi Premier lige. Poraz v Londonu proti Arsenalu (4:1) je spremljal s klopi. Foto: MMC RTV SLO

V 19. krogu Bundeslige je 23-letni Krčan dosegel svoj 12. in 13. ligaški gol v tej sezoni, s čimer se je utrdil na drugem mestu lestvice strelcev. Salzburški "golgeter" Jonathan Soriano je z 19 zadetki bržčas neulovljiv. Srečanje pred 17.200 gledalci se je razplamtelo v končnici, ko so bili doseženi vsi trije goli, če izvzamemo dogodek iz 23. minute, ko je branilec Salzburga Andre Ramalho po prekršku nad Berićem dobil drugi rumeni karton in moral predčasno pod prho.

"Pomlad bo gotovo še boljša kot jesen"
Berić je prvič zadel v 80. minuti po napaki domače obrambe, ko se je žoga znašla pred njim na robu kazenskega prostora. Ni se obotavljal in natančno meril ob vratnici v levi spodnji kot. Štiri minute pozneje je izenačil Marcel Sabitzer po dvojni podaji s Kamplom. Ko je že kazalo na delitev točk, je bil Berić na pravem mestu še v 94. minuti, ko je spretno zatresel mrežo iz bližine po predložku Floriana Kainza z leve strani in se nato veselil s soigralci pod tribuno z Rapidovimi navijači.

"Zelo sem vesel teh dveh zadetkov. Vsekakor pa so za nas pomembnejše zmaga in tri točke za konec leta. Izenačenje na 1:1 je bilo neprijetno, toda še naprej smo verjeli vase. Pomlad bo gotovo še boljša kot jesen," je povedal nedeljski nogometni junak številka ena v Avstriji.

V polno tudi Trdina
Dunajčani so v Mozartovem mestu zmagali prvič po avgustu 2012 in se na tem stadionu veselili šele druge zmage na zadnjih 14 tekmah. Na prejšnjih dveh dvobojih so v Salzburgu visoko izgubili - s 6:3 in 6:1. Avstrijsko prvenstvo se bo nadaljevalo 14. februarja.

Salzburg ima kljub porazu na vrhu lestvice osem točk prednosti pred Pellets WAC-om, za katerega je na drugi tekmi po vrnitvi po poškodbi prvič zadel Tadej Trdina, kar pa nogometašem iz Volšperka ni prineslo točk na gostovanju pri predzadnji Admiri (2:1). 26-letni Korošec je dosegel peti gol letos, četrtega z glavo. V 51. minuti je bil za izenačenje uspešen po kotu. Rapid ima na četrtem mestu še točko manj kot WAC.

Kampl v Borussio?
Kampl, ki je blestel v četrtek v Evropski ligi proti Astri s po dvema zadetkoma in podajama ter bil po izboru portala WhoScored izbran v najboljšo enajsterico skupinskega dela tega tekmovanja, je po tekmi s solzami v očeh odtekel krog po zelenici, kar najbrž pomeni, da ga navijači Salzburga od januarja ne bodo več spremljali v majici rdečih bikov. Kariero naj bi nadaljeval pri Borussii iz Dortmunda ali Bayerju, kjer je bil vzgojen.

Jug z avtogolom odločil derbi Atlantika
Sobotnega večera ne bo v najlepšem spominu ohranil mladi vratar Ažbe Jug. Po poškodbi Cedrica Carrassoja pred tednom dni je v francoskem prvenstvu drugič v tej sezoni stopil v vrata Bordeuxa in v Nantesu prav on v 66. minuti odločil derbi Atlantika - z avtogolom za zmago gostiteljev z 2:1. Po kotu se je žoga od enega izmed Bordeauxovih nogometašev odbila v vratnico, od tam pa Jugu, ki se je stegnil z roko proti njej, v glavo in za črto (glej video spodaj!).
V 23. minuti, ko je prejel prvi gol, bi lahko bolje posredoval ob strelu Jordana Veretouta iz bližine. Sicer pa Nantes ni imel drugih večjih priložnosti, ob katerih bi se Jug lahko izkazal. Bordeaux je prekinil niz treh tekem brez poraza, a je še naprej na petem mestu Ligue 1. Stadion de La Beaujoire je bil predtem uspešen za "žirondince", saj tam niso klonili kar sedem tekem zapored.

Pet žog za hrbtom Belca
Tudi Vid Belec konca tedna ne bo ohranil v najlepšem spominu. Potem ko je na devetih tekmah kar sedemkrat ohranil svojo mrežo nedotaknjeno, je tokrat njegov Konyaspor doma moral priznati premoč Galatasarayu kar z 0:5.
"Zlajo" k japonskim podprvakom
Dokončno je jasno, da bo Zlatan Ljubijankić kariero na Japonskem nadaljeval pri moštvu Urava Red Diamonds, ki je v pravkar končani sezoni zasedlo drugo mesto, imelo pa je tudi priložnost za naslov. Klub, ki sodi med japonske nogometne velikane, vodi znanec s slovenskih igrišč Mihailo Petrović, ki je več let igral za Olimpijo v jugoslovanski prvi ligi, pet let pa je tudi treniral v 1. SNL Primorje, Domžale in Olimpijo. Kot je znano, je Ljubijankić zadnji dve leti nosil dres Omije Ardidže, ki prav tako prihaja iz Saitame, si pa letos ni zagotovila obstanka v prvi ligi in je izpadla v drugo.
Volaš zapustil Debrecen
Zanimiva novica prihaja tudi iz Madžarske. Dalibor Volaš po letu in pol ni več član Debrecena. Klub je z njim sporazumno prekinil pogodbo. 27-letni Ankarančan, nekdanji nogometaš Maribora, je v jesenskem delu madžarskega prvenstva zbral le pet nastopov za trenutno četrtouvrščeno moštvo tamkajšnje lige.
Povzetek tekme Nantes - Bordeaux (zadetka gostiteljev na 0:30 in 2:30)

NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Srečka Katanca za Anglijo in Kolumbijo (23)

/na klopi
Boštjan Cesar (c)Chievo (ITA)Chievo - Inter 0:2vso tekmo (6,5)

VEZISTI (10)
Željko FilipovićMariborMaribor - Schalke 0:1 (LP)

Dejan LazarevićChievo (ITA)Chievo - Inter 0:2/na klopi
Aleš MerteljMariborMaribor - Schalke 0:1 (LP)vso tekmo (6,7)
/
Nejc PečnikCrvena zvezda (SRB)*konec jeseni v srbskem prvenstvu*-

2. mesto

Rajko RotmanIstanbul Baseksehir (TUR)Istanbul - Balikesirspor 1:063' (0:0) (6,8)/
Dalibor StevanovićTorpedo Moskva (RUS)*konec jeseni v ruskem prvenstvu*-12. mesto
Andraž StrunaPAS Giannina (GRČ)PAS Giannina - Atromitos 1:0/na klopi
NAPADALCI (3)
Valter BirsaChievo (ITA)Chievo - Inter 0:264' (0:2) (6,7) /
Zlatan LjubijankićOmija Ardidža (JAP)*konec japonskega prvenstva*-16. mesto (izpad iz lige)
Milivoje NovakovićŠimicu S-Pulse (JAP)*konec japonskega prvenstva*-15. mesto
Kolumbijske ladje - vpoklicana sedmerica za tekmo s Kolumbijo
Robert BerićRapid Wien (AVT)Salzburg - Rapid 1:2vso tekmo v 80' za 0:1, v 94' za 1:2 - 12. in 13. gol v sezoni
Damjan BoharMariborMaribor - Schalke 0:1 (LP)vso tekmo (6,4)
/
Goran CvijanovićRijeka (HRV)Sevilla - Rijeka 1:0 (EL);
71' (1:0) (6,1);
35' (1:1)

* Ladje na obzorju * - občasni reprezentanti in igralci iz pomembnejših tujih lig
Gregor BalažicKarpati Lviv (UKR)*konec jeseni v ukrajinskem prvenstvu*-13. mesto

FSV Frankfurt (NEM II)FSV Frankfurt - Fortuna Düsseldorf 0:2 51' (0:1)/
Jasmin HandanovićMariborMaribor - Schalke 0:1 (LP)

vso tekmo (5,7)

/
*Josip IličićFiorentina (ITA)Fiorentina - Dinamo Minsk 1:2 (EL);
46' (0:1) (6,9);
76' (1:2) (6,1)

Mitja VilerMaribor Maribor - Schalke 0:1vso tekmo (6,9)/

V tabelo za igralnim časom so dodane ocene statističnega portala WhoScored.
Ocene so decimalne od 1 do 10 po študijskem sistemu, izhodišče pa znaša 6,0. Vrednosti se določajo na podlagi dogodkov in aktivnosti nogometaša (od golov, ključnih podaj, podaj, preigravanj do posredovanj in napak ter kazni). WhoScored pokriva 11 svetovnih lig in obe evropski tekmovanji. Pri opombah o najvišji ali najnižji oceni se ne upošteva rezervistov.