Matjaž Kek in njegova Rijeka sta po treh tekmah nove sezone (dve tekmi v hrvaškem prvenstvu, ena v kvalifikacijah za Evropsko ligo) še brez zmage, kar je sprožilo ugibanja, ali ni mariborski strokovnjak morda že na izhodnih vratih. Foto: EPA

Nogometaši Rijeke so tako tudi na tretji tekmi nove sezone ostali brez zmage. Kek je bil sicer tokrat bolj zadovoljen z igro in pristopom svojih varovancev, predvsem pa je obžaloval številne zgrešene priložnosti, kar naj bi bila posledica nervoze zaradi slabega začetka sezone. Med drugim je na Kantridi Moises zgrešil enajstmetrovko.

Roman Bezjak, ki je pred letošnjo sezono okrepil Rijeko, je prvič zadel tik pred polčasom (za izenačenje na 1:1), drugič pa v 82. minuti, ko je Rijeka od zaostanka z 1:2 prišla do vodstva s 3:2. A to ni zadostovalo za zmago, saj je Slaven v 88. minuti izvlekel remi.

"Vračamo se na pravo pot," je bil kljub vsemu optimistično razpoložen Bezjak, ki bo zdaj upal na čudež proti Aberdeenu. Spomnimo, v 2. predkrogu Evropske lige je Rijeka na domačem stadionu proti Aberdeenu izgubila kar z 0:3, tako da ima zelo majhne možnosti, da "preživi" v Evropi.

Na splitskem derbiju sta se Hajduk in Split na Poljudu pri 35 stopinjah prav tako razšla brez zmagovalca (0:0). Hajduk (tako kot Rijeka ima po dveh krogih domačega prvenstva le dva remija) je bil sicer boljši, a zdaleč od tega, da bi zadovoljil želje domačih navijačev, saj v okvir vrat ni sprožil prav nobenega strela. Navijači obeh ekip so na koncu izžvižgali igralce.