Valter Birsa je tako kot proti Sampdorii zadel po podaji Robinha. Foto: EPA
Birsa se je veselil drugega gola v rdeče-črnem dresu. Foto: EPA
Kaka
Navijači Milana so po 1.601 dnevu pozdravili vrnitev Kakaja na San Siro. Foto: EPA
Giuseppe Rossi
Giuseppe Rossi je Juventusu v 15 minutah dal tri gole. 26-letni, v New Jerseyju rojeni napadalec je z osmimi zadetki na vrhu lestvice najboljših strelcev Serie A. Foto: EPA
Carlos Tevez
Carlos Tevez je popeljal Juventus v vodstvo, potem ko je izsilil enajstmetrovko in jo tudi sam izkoristil. Foto: Reuters
Samir Handanović
Samir Handanović se je upravičeno čudil sodniku Doveriju, ki mu je pokazal rdeči karton. To je bil sploh prvi rdeči karton za Handanovića v profesionalni karieri. Foto: Reuters
Antonio Floro Flores
Antonio Floro Flores je že v 17. minuti dosegel odločilni gol za prvo zmago Sassuola v novi sezoni. Foto: EPA

Na srečanju 8. kroga italijanskega nogometnega prvenstva je Birsa sredi prvega polčasa začel akcijo za gol in podal na levo stran do Robinha. Ta mu je žogo vrnil, Šempetrc pa jo je s približno 20 metrov z levico z zavitim strelom neubranljivo poslal proti levemu zgornjemu kotu vrat vratarja Ivana Kelave. Zares lep zadetek pred 33.188 gledalci! 27-letni Primorec je igral do 68. minute, ko ga je zamenjal M'Baye Niang, izid pa se do konca ni več spremenil.
Birsa je že pred poškodbo, ki jo je staknil 1. oktobra na ogrevanju pred tekmo Lige prvakov proti Ajaxu, prvič zadel v rdeče-črnem dresu. Tedaj je na domačem stadionu odločil srečanje proti Sampdorii, ki se je prav tako končalo z izidom 1:0. Tudi tokrat se je poleg zadetka izkazal še z nekaj potezami, v prvem polčasu je imel prste vmes pri vseh nevarnih akcijah gostiteljev.
Vrnitev Kakaja
Milančani, ki imajo obilo težav s poškodbami (Mariu Balotteliju in druščini se je kot zadnji na dan tekme pridružil vratar Christian Abbiati, zato je branil 21-letni Brazilec Gabriel), so se razveselili vrnitve Kakaja, ki je igral zadnjih 15 minut. San Siro ga je pozdravil prvič po natančno 1.601 dnevu.
Skromni Videmčani so imeli edino pravo priložnost sredi drugega polčasa, ko je Gabriel po prostem strelu Antonia Di Nataleja žogo preusmeril v prečko. V torek v Milano v Ligi prvakov prihaja velika Barcelona.

Velik preobrat Fiorentine: od 0:2 do 4:2
V nedeljskem derbiju 8. kroga je Fiorentina, za katero poškodovani Josip Iličić ni igral, gostila Juventus. Domači so ob polčasu zaostajali z 0:2, na koncu pa zmagali s 4:2. Gostje so povedli v 37. minuti, ko je Gonzalo Rodriguez znotraj kazenskega prostora nespretno podrl Carlosa Teveza. Stefano Rizzoli je pokazal na belo točko, ki jo je "Apač" rutinirano izkoristil. Tri minute pozneje je semafor kazal že 2:0. Juan Cuadrado je v svojem kazenskem prostoru izbil žogo naravnost na nogo Paulu Pogbaju, ki jo je z nekaj metrov poslal pod prečko.

Kdor ne da, dobi
Juventus je bil tudi na začetku drugega polčasa nevarnejši tekmec. Vratar Fiorentine Neto je zapored dobil dvoboje s Claudiem Marchisiem, Giorgiom Chiellinijem in Pirlom, ki je s prostega strela meril pod prečko. Do tedaj nemočna Fiorentina je v 66. minuti le dosegla gol. Po prerivanju z Asamoahom je v kazenskem prostoru Juventusa padel Matias Fernandez, Rizzoli pa je hitro pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je izkoristil Giuseppe Rossi.

Hat-trick Rossija za popoln preobrat
Rossi, prvi strelec Serie A, je deset minut pozneje dosegel še drugi gol, Buffona je presenetil z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora. Žoga je končala v mali mrežici. V 79. minuti je Joaquin po lepo odigrani akciji zadel za popoln preobrat (3:2). A to še ni bilo vse, saj je malo pozneje Rossi zaključil bliskovit protinapad za 4:2 in svoj hat-trick. Prvi poraz Juventusa je bil neizbežen.

Prva zmaga Kurtićevega Sassuola Bologna na dnu
V slovenskem obračunu med Sassuolom Jasmina Kurtića in Bologno Reneja Krhina je zmagal prvi z 2:1. To je bila prva zmaga Sassuola, ki se je tako odlepil z dna lestvice, na zadnje mesto pa je padla Bologna. Slovenca sta igrala vso tekmo. Pretiranega razloga za zadovoljstvo nima niti Boštjan Cesar, ki je odigral vso tekmo za Chievo ob porazu pri Genoi (2:1). Chievo, Dejan Lazarević je bil na klopi, ostaja predzadnji.

Sporna izključitev Handanovića
je z Interjem gostoval pri Torinu. Slovenski vratar je bil izključen že v 5. minuti, potem ko je pri izbijanju žoge podrl še Alessija Cercija, sodnik Daniele Doveri pa se je sumljivo odločil za najstrožjo kazen: rdeči karton in enajstmetrovko. Handanović je ob trčenju s Cercijem prejel tudi udarec v glavo. Enajstmetrovko je izvajal Cerci, a mu jo je rezervni vratar Juan Pablo Carrizo ubranil. Alexander Farnerud je domače v 21. minuti le popeljal v vodstvo, a je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa Fredy Guarin s "škarjicami" izenačil.

Dva gola Palacia za popoln preobrat, toda ...
Torino je v 53. minuti z lepim golom rezervista Cira Immobila, ki je žogo z roba kazenskega prostora poslal v desni zgornji kot Interjevih vrat, znova povedel, a je že dobro minuto pozneje Rodrigo Palacio kaznoval veliko napako domače obrambe za 2:2. Palacio je v 71. minuti zadel za popoln preobrat, potem ko je Ishak Belfodil z desne strani podal pred vrata, kamor je vtekel 31-letni Argentinec in zabil žogo v mrežo. In ko je že kazalo, da bo Inter kljub igralcu manj odnesel poln izkupiček, je v 90. minuti Nicola Bellomo sijajno izvedel prosti strel z leve strani in žogo poslal v daljši kot Carriza za končnih 3:3.