Naveza Valter Birsa - Miran Burgič je dosegla 35 od 58 goriških golov. Foto: RTV SLO
Zoran Zeljkovič
Zoran Zeljkovič velja za enega izmed najboljših slovenskih bočnih igralcev. Foto: NK Domžale
Gorica - Domžale
Vse tri prejšnje letošnje tekme so se končale z enakim izidom, 1:1. Foto: RTV SLO

Nogometaši Gorice so zmagali z goloma mladega reprezentanta Valterja Birse. 15. gol v sezoni je 19-letnik dosegel v 29. minuti z natančnim strelom z roba kazenskega prostora. V 84. minuti je Birsa po hitrem protinapadu natančno zadel daljši kot nasprotnikovih vrat.

S tem so se vrtnice približale Domžalčanom na samo točko zaostanka in tako ostajajo v igri za tretji zaporedni naslov. V prvem polčasu so prevladovali gostitelji, ki so si prek Birse v 10. minuti priigrali še eno zrelo priložnost, vendar je vratar Nemec spretno odbil žogo v kot.

Poškodba Zeljkoviča
Tik pred koncem prvega polčasa se je huje poškodoval Zoran Zeljkovič. Ob štartu na žogo je Nebojša Kovačevič pokosil slovenskega reprezentanta. Že takrat se je vedelo, da gre za hujšo poškodbo. Bočnega igralca Domžal so takoj prepeljali v bližnjo šempetrsko bolnišnico, kjer so ugotovili zlom desnega gležnja in ga nemudoma operirali. Po zdravniških predvidevanjih bo okrevanje trajalo od tri do štiri mesece.

Živahen drugi polčas
Na začetku drugega polčasa je Miran Burgič pobegnil nasprotnikovi obrambi, odlično diagonalno ustrelil, a je bil domžalski čuvaj mreže Dejan Nemec pazljiv in je z odličnim predvidevanjem ubranil nevarni goriški poskus.

Prvo nevarnost za domača vrata si je v 57. minuti priigral Ljubijankič, vendar tudi Nikezić v drugem poskusu ni kaznoval nepazljivosti Goričanov. V 76. minuti je s strelom iz obrata zagrozil Darijan Matič. Po drugem golu je domači trener Pavel Pinni zamenjal junaka srečanja Birso. V zadnjih izdihljajih srečanja so se priložnosti na obeh straneh kar sledlile, venda sta bila Ljubijankič in Burgič nenatančna. Zaradi drugega kartona je bil v zadnji minuti izključen Simon Živec.

Oslabljeni prvaki
Gorica je nastopila v močno okrnjeni postavi, zaradi poškodb so manjkali prvi vratar Mitja Pirih, zaradi kartonov pa Andrej Komac, Andrej Kršič in Enes Demirovič. Vprašljiv je bil tudi nastop lažje poškodovanih Simona Živca in Saša Raniča. Domžalčani niso imeli na voljo Mihe Klineta (rdeči karton), Jhonnesa De Souze in Aleša Jeseničnika.

Še novica iz Bele krajina. Po torkovem porazu proti Dravi so se Črnomaljci razšli s trenerjem Ivanom Buljanom.