• Novaković zadel, a Omija spet izgubila
  • Dve podaji Kurtića za prvi dve klubski točki
Valter Birsa
Pred enim mesecem je bil še tarča zbadljivk in neslanih šal o podajanju brisač zvezdnikom, zdaj pa je skorajda odrešitelj zdesetkanega Milana. Foto: EPA
Nedeljska izdaja La Gazzette dello Sport, ki je tako kot drugi italijanski časopisi za igralca tekme izbrala Valterja Birso, pa čeprav je bil edini strelec spet zamenjan okoli 60. minute. Foto: La Gazzetta dello Sport
Valter Birsa - prvenec v dresu Milana
Z goli prihaja tudi odgovornost - v Milanu že pričakujejo, da bo Birsa v torek na gostovanju pri Ajaxu ponovil predstavo izpred treh let, ko je v dresu Auxerra v Ligi prvakov že zatresel mrežo Amsterdamčanov. Foto: EPA
Jasmin Kurtić (Sassuolo) - Hernanes (Lazio)
Jasmin Kurtić je v enem tednu na dveh tekmah prispeval več asistenc kot lani v celotni sezoni v Palermu, kjer je bil tako kot v Sassuolu standardni igralec udarne postave. Foto: EPA
Milivoje Novaković
Milivoje Novaković je dosegel deseti gol v letošnji J1 ligi, a Omija Ardidža še naprej pada po lestvici in je zdaj že deveta. Foto: Aleš Fevžer

Birsa že pravi "rossonero" - prvenec posvetil družini in Berlusconiju

Po poškodbah vnovič zaigrali Iličić, Krhin in Jokić
30. september 2013 ob 10:57,
zadnji poseg: 30. september 2013 ob 22:57
Milano - MMC RTV SLO

31. avgusta je bil v "rdeče-črni" polovici Milana velika neznanka in sprejet z veliko skepso navijačev in medijev, zdaj pa je postal junak tribun in naslovnic Gazzette dello Sport.

Neobičajna zgodba Valterja Birse se samo še stopnjuje. S prvim golom v dresu Milana je "Biki" odločil sobotno tekmo na San Siru s Sampdorio in s tem potrdil, da izkorišča priložnost, ki mu jo je namenila športna usoda - poškodbe in kazni na papirju boljših in slovitejših soigralcev. Zdaj 27-letni Šempetrc ni več tarča posmeha in zbadanj, temveč ena redkih svetlih točk AC Milana, italijanskega nogometnega velikana.

Izkoristil ponujeno priložnost
Po dveh letih sedenja na tribunah in klopi Genoe ter Torina, kjer je le poredko pokazal svoje nesporno znanje, je ponujeno priložnost s strani Massimiliana Allegrija zagrabil z obema rokama, pa čeprav je, roko na srce, v klubski stiski postal izhod v sili. A zdaj je prišla 46. minuta sobotne večerne tekme in z njo poteza, s katero se je Birsa prebil na naslovnice: z vrha polkroga 16-m prostora Sampdorie je sprožil močan in natančen strel med nogami branilca Vasca Reginija in žoga je pristala v desnem spodnjem kotu nemočnega Angela Da Coste.

Gol in zmaga v pravem trenutku
"Zelo sem vesel za gol, saj nam je prinesel pomembno zmago. Izgubili smo veliko točk, čeprav si tega nismo zaslužili. Zmaga je pomembna iz številnih vzrokov, saj gremo skozi težavno obdobje. Sobotna zmaga nam je dala nekaj zadovoljstva in okrepila našo moralo. Res je, da sem zadel, toda vsi trdo delamo za moštvo,"
je dan po velikem golu za klubski Milan Channel pripovedoval Birsa, katerega besede so nato povzeli vsi italijanski časniki, na čelu s slovito rožnato La Gazzetto dello Sport.

Čeprav je prišel v Milanello kot zadnji, pa se je napadalni vezist hitro navzel klubskega duha oz. dobro ve, kaj 18-kratni italijanski prvaki najbolj cenijo.

Rojstnodnevno darilo "Il Cavalierju"
"Gol sem posvetil svoji družini in tudi predsedniku, ki praznuje rojstni dan. Zmaga je posvečena njemu,"
se je Birsa prikupil lastniku Silviu Berlusconiju, ki je v nedeljo praznoval 77. rojstni dan ravno v obdobju, ko se vnovič na vse kriplje bori za svoje politično preživetje. Z likom in delom "Viteza" pa je seveda AC Milan neločljivo povezan že 27 let.

"Zahvaljujem se tudi Allegriju za zaupanje. Zmaga pa je bolj pomembna kot moj gol," je sklenil slovenski reprezentant.

Galliani: Če ne bi bilo Birse ...
Da se Birsa ni znašel v Milanu po naključju, pričajo tudi besede trenerja, še bolj pa alfe in omege "rossonerov" in podpredsednika kluba Adriana Gallianija. "Če bi Birsa ostal v Genovi in Antonini v Milanu, nihče ne bi zadel proti Sampdorii. Bila je menjava, dobra za oba. Birsa je tam ločeno sam treniral, tukaj pa je v začetni postavi ... To je nogomet, ki ga zelo dobro poznamo," se je po tekmi s Sampdorio nasmejal Galliani.

Vrnitev poškodovanih reprezentantov
Iz Italije je prišlo prejšnji teden še kar nekaj dobrih novic za selektorja Srečka Katanca, kar je en teden pred oktobrskim zborom za ključni tekmi z Norveško in Švico seveda več kot dobrodošlo. Po poškodbi sta se končno vrnila Rene Krhin in Josip Iličić, ki za začetek pri Bologni in Fiorentini sicer še vstopata s klopi. Odprlo se je Jasminu Kurtiću. Po ponižanju z Interjem je Sassuolo dvakrat zapored remiziral, pri čemer je imel Belokranjec ključno vlogo, saj je prispeval dve podaji, s katerimi je novinec v Serii A osvojil sploh prve letošnje točke. Za nameček je prvič za Chievo zaigral tudi Dejan Lazarević, ki je poleti okrepil "osličke" iz Verone, pri katerih je seveda Boštjan Cesar steber obrambe.

Jokić četrti Slovenec v La Ligi
Po poškodbi je prvič za svoj novi klub zaigral tudi Bojan Jokić, ki je dobil priložnost na levi strani obramba Villarreala na nedeljskem gostovanju pri Betisu (1:0). S tem je 27-letni Kranjčan postal šele četrti Slovenec, ki je zaigral v španski Primeri Division in prvi po štirih letih in pol, odkar je Branko Ilić v dresu Betisa odigral zadnjo tekmo, in to proti Barceloni. Pred branilskim dvojcem sta tam igrala samo še Dalibor Stevanović (Real Sociedad 2005-07) in Zlatko Zahovič (Valencia 2000/01).

Nove težave Kampla - otečen gleženj
Slabša novica prihaja iz Avstrije, kjer si je "vroči" Kevin Kampl načel gleženj. Zaradi bolečin in občutne otekline je moral izpustiti nedeljsko zmago Salzburga nad Wacker Innsbruckom. Vseeno Kampl ostaja optimist, da bo nared že do četrtkove tekme Evropske lige, "a le, če se bo vse izšlo".

Skratka Katančeve izbrance čakajo nove evropske tekme in en krog državnih prvenstev, nato pa se bo naslednji ponedeljek začela operacija "boj za drugo mesto".

Zmagoviti prvenec Birse v dresu Milana

"NovaGol" zadel za vodstvo, a nato izgubil (od 0:47)

Gol Nejca Pečnika v srbskem pokalu

SLOVENSKA NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Srečka Katanca (24)

vso tekmo;
91' (2:1)

/;
/
VEZISTI (8)

Milan (ITA)Bologna - Milan 3:3;
Milan - Sampdoria 1:0
64' (3:1);
66' (1:0)

Fiorentina - Parma 2:2
69' (0:1)

Twente - Groningen 5:0
79' (0:2)
/
/;
na klopi
Rene KrhinBologna (ITA)Bologna - Milan 3:3;
Roma - Bologna 5:0
85' (3:1);
64' (4:0)
vrnitev po poškodbi; /
Jasmin KurtićSassuolo (ITA)Napoli - Sassuolo 1:1;
Sassuolo - Lazio 2:2
vso tekmo;
75' (1:2)
Ludogorec - Botev Plovdiv 0:0
65' (1:2);
84' (0:0)

v 38' za 2:1 - 10. gol sezone

"Ladje na obzorju" (igralci vpoklicani pod Katancem)
vso tekmo;
51' (2:0)
/;
/
Zlatko DedićDynamo Dresden (NEM II)Greuther Furth - Dynamo Dresden 4:0vso tekmo/
Dejan LazarevićChievo (ITA)Chievo - Juventus 1:2;
/;
53' (1:0)
vso tekmo;
81' (4:0)

# 30.09.2013 ob 11:18
Vesel za Birso, ampak karkokli posvečat Berlusconiju (razen čestitke v zapor) pa je poden...
prim00z
# 30.09.2013 ob 11:03
jp bravo.
že cel čas pravim da mu privoščim, naj le uživa
MIRNČAN
# 30.09.2013 ob 11:00
Hahaha Birsa točno ve kaj mora rečt. Ja fajn je izkoristil priložnost. Sedaj tudi če ga prodajo ga bo marsikater klub hotel. Milan je opravil odličen posel.
iowa
# 30.09.2013 ob 11:13
pffff. Slovenčki nevoščljivi. fovšije tolk da se kar kadi.
iztok150
# 30.09.2013 ob 11:16
Birsa zna poslat predložek - treba je tudi pomisliti malo nazaj, kolikokrat je tudi v reprezentanci prispeval odločilno podajo, prodor, itd. Res je bil je v slabi formi, ampak to ne pomeni da ni kvaliteten, star je 27 let, tako da ni razloga da ne bi igral spet na vrhunskem nivoju.
iztok150
# 30.09.2013 ob 11:28
Kot prva mi pade v spomin podaja Dediču za 1:0 , odločilna podaja za uvrstitev na SP v JARu 2010.
čarli23
# 30.09.2013 ob 11:48
Birsina kariera: Igral in dajal tudi gole v Ligi prvakov, na Svetovnem prvenstvu, za velikana kot je AC Milan. Ni slabo za nogometaša iz Slovenije. Kaj bi šele bilo če bi bil uspešen :)
alko11
# 30.09.2013 ob 11:33
folk sploh nima veze kaj je Birsa v preteklosti naredil, kaj je pokazal v reprezentanci ..Dejstvo je to, da je bil ob praveč času na pravem kraju in je prišel v Milan. In glede da vsi strokovnjaki pravite da ne zna igrati in da ni pravi igralec se prekleto motite! Veliko igralcev opevanih gredo iz enega kluba v močnejšega pa tam še žoge skoraj ne zna štopat ker preprosto se je pokakal takrat ko je treba nekaj pokazat! Birsa je naredil ravno nasprotno. Pri manjših klubih ni pokazal pričakovanega tukaj pa bi človek pričakoval da bo dobesedno odpovedal glede na to da je sedel na klop MILANA pa je pokazal dobre predstave za nekoga ki ni bil v tekmovalnem ritmu in ob vsakem dvoboju stopnjuje formo..Sploh ni videt da bi se ustrašil velike scene ampak deluje kot da igra za NK Duplek. Zato SPOŠTOVANJE !! in mu privoščite pet minut slave ne glede na to če se zadeva obrne.ON bo lahko rekel vnumom igral sem za MILAN in dal gol.. KAJ pA VI???? troli!!!
Skunex
# 30.09.2013 ob 12:51
Saj ni čudno da je naša država tam, kjer je, ko pa živijo v njej osebki kot je ezat, večni pljuvači ki jim je smisel življenja udarjat po drugih in na ta način sproščat svoje frustracije.

Jaz Birsi privoščim. Dobil je priložnost in jo je lepo izkoristil. Nesporno je da ima kvaliteto, saj je zabijal gole tako v Ligi prvakov kot na SP. Vsi vemo da je bil 2009-10 eden naših najboljših igralcev potem pa je sledil prestop v Genovo in kariera je šla navzdol.

Zapomnite si - form is temporary, class is permanent. Ne rečem da je zdaj on naš najboljši igralec, ampak očitno se vrača v staro formo in to je lahko samo dobro, tako za nas (reprezentanca) kot za njega.
tomjaz11
# 30.09.2013 ob 11:27
ezat_anim@ raje bodi tiho, ker niti ene teke nisi pogledal, Milan ni nikamor padel, imajo nekaj poškodovanih, ampak če imajo Matrija, ki ne zna izkoristiti priložnosti za gol, zapravil je predvsem tiste, ki mu je Birsa podajal kot na pladnju. Drugače je bil Birsa edini, ki je vlekel ekipo naprej, ko manjkajo ključni igralci in dal je odličnih predložkov.
Skunex
# 30.09.2013 ob 12:55
Aja, pa izjava glede Berlusconija...tudi igralci Bayerna so zmage posvečali Hoenessu.

Saj se ne gre za to da podpiraš njegova dejanja, mu pa izkažeš spoštovanje za delo v klubu. In Berlusconi je v klub vložil ogromno denarja, ga celo rešil pred propadom. In to pri navijačih in igralcih nekaj šteje. Birsa je storil najbolj pametno potezo, ko je posvetil zmago njemu.

Pa je za mene Berlusconi poden od človeka in upam da bo ostal čim dlje v zaporu.
tomjaz11
# 30.09.2013 ob 12:11
Saj tudi Novagol ni imel kvalitete, ki se je kalil po nižjih avstrijskih ligah, pa je napredoval pri 27 letih in zdaj vemo kako odlično kariero je imel in še zdaj daje veliko reprezentanci, pa smo tudi imeli veliko pripomb čez njega pred tem ko še ni igral v Kolnu. ;)
Urban2309
# 30.09.2013 ob 12:03
@ ezat_anim

pa vidim, da bo treba povedati še nekaj ... tale "evforija" ni samo zaradi tega gola, ampak je zares po videnem trenutno med boljšimi, če ne celo najboljši igralec Milana

da pa se mu je posrečil tale gol - ne vem kaj ti meniš o tem, a sam sem zelo vesel za njega, privoščim mu in naj tale "sreča" pomeni nek nov zagon ... konec koncev je star 27 let, ima še dosti pred sabo in zakaj ne bi prišla še kakšna "lastovka" in mu prinesla novo pomlad
NoriPlanet
Za vsakega našega igralca, ki igra v reprezentanci sem še posebej vesel, če igra v dobri formi, dosega celo gole in je pomemben člen svoje ekipe.
Upam, da zdaj prihaja doba, ko bomo v reprezentanci priča igram igralcev, ki so dobro fizično pripravljeni, z veliko volje in z veliko motiva.
Glede Birse bi rekel samo to, da v kolikor bo garal na treningih in uredil neke zadeve v svoji glavi, lahko postane eden od ključnih igralcev Milana. Vse ostale kvalitete ima in če bo šlo vse po načrtih, lahko v italijanski ligi hitro postane zvezdnik. Če pa se zgodi obratno, ga Italijanska javnost lahko hitro popljuva in zavrže.
Sedaj ima dobro priložnost, ki jo ne bo več imel nikoli in upam, da jo dobro izkoristi.
Tole z Berlusconijem je mišljeno bolj kot zahvala predsedniku oziroma lastniku kluba za zaupanje, ki ga je izkazal z njegovim nakupom.
tudi Berlusconiju, malce zvilo, ampak, ko prečitaš do konca, si
malce oddahneš, ker je stari imel rojstni dan.
mandlc
# 30.09.2013 ob 12:20
Dejstvo je, da je prvič v klubu z veliko začetnico.. Šanso je izkoristil, zelo mu privoščim, da le ne bo poškodb. Mlad je še, če bo na treningih dal maximum, potem se mu ni treba bat konkurence. Tole z Berlusconijem je pa res mim udaril...mislm, lezenje nekam tja, kjer zaudarja...škoda
iztok150
# 30.09.2013 ob 11:36
Poslušaj ezat, rekel sem da je treba pomislit malo nazaj. Birsa je bil v slabi formi, imel težave s klubi v zadnjem letu ali dveh. Ti pa si trdil, da dolgo spremljaš reprezentanco in da ti spomin ne seže toliko nazaj, da bi se spomnil sploh kakšne njegove odločilne podaje.

Ja res je že nekaj časa nazaj, toda to dokazuje točno mojo trditev: Birsa je bil že eden najpomembnejših igralcev naše reprezentance in ima kvaliteto.
# 30.09.2013 ob 11:25
Daleč najbolj nas pa lahko skrbi Kamplov gleženj (menjam Birsin gol in Kurtićeve asistence za zdrav Kamplov gleženj)....
stari-pjer
# 30.09.2013 ob 11:22
To, da ne zna dat predložka je bolano razmišlanje EZAT gledal sem vse tekme Milana kjer je igral Birsa in moram rečt, da jim je dajal zelo dobre predložke samo jih niso realiziral je pa v soboto imel takoj po golu še en izvrsten strel iz 18 m in ga je golman srečno obranil.
Toliko o tem
420
# 30.09.2013 ob 13:01
bravo Valter
škamp
# 30.09.2013 ob 12:49
če se ne motim Birsa izvaja kote, proste strele, strelja na gol... če se ne motim je dogovorjeno kdo izvaja proste strele, kajne?

vsi tisti, ki pljuvate ćez Birso, pa se malo zamislite nad tem kje vi igrate nogomet.
in kaj potem, če mu je padla sekira v med? vedno potrebuješ tudi malo sreče in Galiani je to lepo povedal, v genovi je ločeno treniral, tu pa je v prvi postavi!

Birsa svaka ti čast, take stvari uspejo le šampionom po duši!!!!
Oktagon
# 30.09.2013 ob 13:56
Nisem navijač Milana a moram priznat, da je užitek videti našega poba, ko zabije gol v dresu enega največjih klubov na svetu. Čestitke, le tako naprej!
Bric
# 30.09.2013 ob 14:49
Vi ne veste kako mi gre na živce, ko mešate politiko s športom. Birsa je posvetil gol predsedniku kluba, ki mu daje kruh, in to za rojstni dan, ne pa politiku. Nobenmu ni všeč Berlusconi politik - ampak je tudi predsednik Milana. 2 različna svetova: Šport - Polikita. Hvala
gr
# 30.09.2013 ob 14:04
Gledal vse tekme, ki jih je Birsa igral za Milan, prav tako gledal vse tekme, ki jih je odigral za reprezentanco. Potrebno je priznati, da tako kot igra trenutno za Milan, v zadnjih letih ni odigral niti ene tekme. Zakaj je bilo tako ne vem, vem pa, da je trenutno situacijo v Milanu znal izkoristiti in temu ne gre oporekati.

V športu je tako, da moraš za vrhunskost poleg talenta imeti tudi nekaj sreče - moraš biti v pravem trenutku na pravem mestu in ga še izkoristiti.

Prepričan sem, da je veliko slabših igralcev kot je Birsa, bistveno bolj cenjenih in bistveno bolje plačanih, in če bo nadaljeval v takem ritmu mu ne uide niti boljša pogodba.

Bravo Birsa, Iličič in drugi...
mirka
# 30.09.2013 ob 13:48
Samo se res spomnim, ko sem brala novico o prestopu v milan in je blo spodaj polno komentarjev, kjer so se razni ''pametnjakoviči'' norčevali iz njega, he he. Zato mu še tolk bolj privoščim, da se mu je odprlo, in ga tudi občudujem. Ni se lahko pobrati, ko ti enkrat ne gre. Meni se je sicer vedno zdel dober igralec, ko sem pred leti gledala sl. rep. Če imaš znanje, ga imaš, forma pa pride in gre. Čestitam za ta gol.
NoriPlanet
# 30.09.2013 ob 13:11

Škoda za tiste domače poraze proti Švici in Islandiji.
SsDrag
# 30.09.2013 ob 12:32
pa kaj je obveza, da morajo novi nogometaši svoj prvi gol za milan posvetit silviu?
rooster
v reprezentanci pa vsi po vrsti neprepoznavni :/
Acinho
# 30.09.2013 ob 13:54
Pa se to glede Silvia...tip je za v zapor in to je jasno vsakemu ampak noben Milanist ne more in ne no pozabil kaj je ta clovek storil za klub...od roba propada do najtrofejnejsega kluba na svetu (upostevajoc mednarodne lovorike)...Milan je pod njegovo ero postal najvecji med velikimi, bil je to kar je Bayern danes-klub od katerega se vsi hocejo cim vec nauciti in te zadeve nimajo nic z njegovimi bunga bunga zabavami in ostalimi skandali pa ce vam je to vsec ali ne.
Boby21
# 30.09.2013 ob 17:38
Kot prvo, Berlusconi ne bo šel v zapor, kot drugo pa v boljšem klubu kot Milan še noben Slovenec ni igral.
17
# 30.09.2013 ob 14:50
kelhar na klopi v azerbaijanu?!
Acinho
# 30.09.2013 ob 13:49
Enim pa res manjka nekaj kolesckov v glavi, sploh ezit-u in podobnim. Kot prvo sploh ne spremljate Milana in pojma nimate cez kaj gre trenutno ta ekipa delate se pa pametne kot da ste desna roka Galianija. Ja Birsa igra zaradi poskodb, PA KAJ! Sej Matri alpa Nocerino tut igrasta zarad poskodb pa igrata kot dva panja, Birsa je pa svojo sanso dobu in jo maksimalno izkoristil in kdo normalen mu tega ne bo privoscil? Imam kolega ki je iz krajev odkoder je Birsa in ko je prisel v Serie A se je razvedlo da je tip prsu sam zarad denarja...dobu je izjemnl pogodbo za cel kup let in po domace povedab mu je blo ravno za vse...mogoce mu Italija ni bla vsec, mogoce je pricakoval kaj drugega ampak dejstvo je da je bil problem v motivaciji in ne znanju...ne Birsa ni in ne bo na nivoju nwm Kakaja, ampak v zgodovini Milana so igrali ze igralci ki so bli kakvostno sigurno slabsi od Birse in to v casu ko je Milan imel najvecji budget v Evropi in zakaj potem Valter ne bi mogel igrati? Jasno je tudi njemu da ce se Kaka vrne v dostojno formo da bo pac pristal na klopi, ker Kaka je Kaka, ampak nic slabega ni ce se spravis do tega nivoja da si v enem Milanu redna rotacija da igras vsako tekmo magari po 30 minut v velikem Milanu...90 minut v Fiori ali 30 v Milanu ni in nikoli ne bo isto (z vsem spostovanjem do Jojota).

Se bolj ste pa smesni ker ga obsojate da je svoj gol posvetil SVOJEMU SEFU! Tipson je pac dober diplomat in kaj vi res mislite da je tu nwm kaksna iskrenost...to je pac izjava za medije in povejte mi vi, ce bi vedeli kdo in kaj je vas sef bi javno in direktno lajali proti njemu, med tem ko vas placuje? Ne bodite no smesni! Sam kot navijac Milana se tut ne "palim" na to izjavo Valterja ker je "javna tajna" da je bil fant v mladih letih gorec Interist ampak to je pac nogomet in eni tega danes ocitno se ne razumete...dokler bo Valter solidno igral bo igral in super za njega in za klub, ce in ko pade v formi se bo pa pac preselil na klop, klub je ze tko al tko prisparl ko je naredil menjavo Birsa-Antonini, mu pa seveda privoscim da postane nekaj takega kot recimo Thomason ki je bil sicer vedno joker s klopi a ga je velikokrat znal zabiti ko je bilo najpomembneje! S trdim delom pa v napadalnem delu ekipe zagotovo lahko postane prva izbira trenerja s klopi...Nianga je recimo ze prehitel, Robinha tudi lahko brez tezav pa tudu Faraoneja ce se mali ne spravi v lansko sezono.
Cristian0
# 30.09.2013 ob 12:25
Saj sem že nekje objavil, pa bom še enkrat, tole si poglejte v miru.
BAČO
# 30.09.2013 ob 19:31
Ja prišlo je njegovih pet minut slave. Milan ga je dobil poceni in ne vidim kaj je tu narobe. Fant se trudi in je v trenutnem Milanu v prvi postavi kar ni mala stvar. Če bi bil slab bi vzeli koga iz mladinskega pogona. Želim mu veliko sreče in naj zabije tudi Barceloni.
supporter_go
# 30.09.2013 ob 14:29
Lahko pišete in komentirate kar hočete, člankov katerih bistvo je pompoznost naslova je kot listja. Kdor Valterja pozna ve da je človek na mestu in glede na vse peripetije v zadnjih dveh gnilih klubih, kjer je vrgel stran dve leti kariere mu iz srca privoščim ta zadetek in igre v prvi postavi Milana, kjer je iz tekme v tekmo med najboljšimi posamezniki, ker si to zasluži. Ta klub je svojo veličino dokazal na igrišču, zanj navijam že 22 let (z isto strastjo a za razliko od mojega kluba Gorice na daljavo) in če še ne veste, da vse največje (pa tudi veliko manjših) klube vodijo bogataši, tajkuni, oligarhi, šejki...ki imajo veliko masla na glavi potem ste res za na luno. Koliko pa je poštenih bogatašev na tem svetu, v fuzbalu in širše? Ponosni smo lahko, da imamo Slovenca v titanu svetovnega nogometa, pa če vam je klub simpatičen ali antipatičen.
Unssen
# 30.09.2013 ob 14:14
Zavist je med nami Slovenci še bolj popularna kot ljubosumje.

Za ljubosumje so potrebni vsaj trije, za zavist pa zadoščata že dva. :)

Da ne bom povsem off-topic – Birsa zadnjih nekaj let morda ni bil na ravni začetka kariere, vendar mu njegov drugi karierni vzpon več kot privoščim.
lmatjaž
# 30.09.2013 ob 12:14
Bravo, Valter !!!!!!!!! Čestitke za gol !!!! Želim ti, da bi ga zabil na vsaki tekmi!!!! Super!

Tvojemu klubu pa na koncu sezone želim pristanek na odličnem desetem mestu.
Tvojemu predsedniku in njegovemu AD-ju (Galliani) želim, da bi jim nekega dne (zelo kmalu) na rokah
škrtnile lisice iz čistega zlata, posipane z diamanti... .. in da bi bila še naprej tako vedra in mladostna do konca svojih dni.. v zaporu!

Srečno, Valter!
Urban2309
# 30.09.2013 ob 11:58
@ezat_anim
naj uživa...ampak milan je res nizko padu, da ga rešuje nogometaš, ki ni sposoben enga dobrega predložka nardit...ne vem no, mene še vedno ne prepriča+3
-14

preden govoriš bedarije raje malo poglej kako igra - če bi gledal tole zadnjo tekmo, bi vedel, zakaj je tole, kar si tule napisal, čisto zgrešeno

# 30.09.2013 ob 15:10
ne vem če je lih pravi rossonero, če pa cel lajf navija za inter....v vsakem primeru pa čestitke, dobr je odigral zadnjih par tekem
eagleye75
# 30.09.2013 ob 13:08
Birsa,Borsa,Brsa,.......bwahahaha
eg
mandlc
# 30.09.2013 ob 12:52
@lmatjaž....fajn tole tvoje razmišljanje...mladostna do konca svojih dni,hehe...
MIRNČAN
# 30.09.2013 ob 12:35
V reprezentanci pa vsekakor še ni pravi. Ampak verjamem da bo tudi tukaj pokazal kaj zna. Jaz sem vsekakor vesel za vsakega našega nogometaša ki mu uspe v tujini. Oziroma ki pokaže kaj zna. Veliko raje spremljam naše kot vse tuje talente. Pa čeprav naši niso ne vem kakšni nogometaši. Govorim v svetovnem merilu.
GLaDOS
# 30.09.2013 ob 19:26
Kdo ve ali bo Ilicic danes na klopi (11erica po predvidevanjih tujih medijev ni njegova danes)?

No anyway ce bo kdo nucal prenos ob 20:45.
9
16. oktober 2017 ob 18:26 Zlatko Dalić bo vodil hrvaško nogometno reprezentanco tudi v naslednjih dveh dodatnih kvalifikacijskih tekmah za nastop na svetovnem prvenstvu 2018, so odločili odgovorni pri Hrvaški nogometni zvezi.
Več novic ...
Tuje nogometne lige
link
Konec tedna bo v znamenju številnih nogometnih derbijev
27
13. oktober 2017 ob 10:32 Po koncu reprezentančnega ciklusa se pozornost nogometne javnosti spet vrača v državna prvenstva. In na kakšen način! Ta konec tedna bodo namreč na sporedu številni derbiji. Gremo po vrsti.