Raul Bobadilla je v zadnji minuti rednega dela popeljal Augsburg med 32 najboljših v Evropski ligi. Foto: Reuters
Nogometaši Partizana so bili popolnoma na tleh po koncu tekme, zapravili so lepo priložnost za prezimitev v Evropi. Foto: Reuters
Aboubakar Oumarou
Aboubakar Oumarou je zadel za hitro vodstvo Partizana. Foto: EPA
Khouma Babacar
Khouma Babacar je odločil srečanje v Firencah. Foto: EPA
Napoli
Napoli je odigral popoln skupinski del in postavil nov rekord Evropske lige. Foto: EPA
Robert Mak
Robert Mak je zadel za zmago Paoka v Dortmundu. Foto: EPA

Prvo medsebojno tekmo so dobili črno-beli na Bavarskem s 3:1 in imeli odlično izhodišče pred odločilnim srečanjem, ki si ga je ogledalo 25.000 gledalcev.
Oumarou še izboljšal izhodišče Partizana
Partizan je povedel v 11. minuti, ko je Tim Matavž (odigral je vso tekmo) izgubil žogo, gostitelji pa so izvedli protinapad. Aboubakar Oumarou je prehitel Jana Ingwerja Callsena Brackerja in z desnico z desetih metrov matiral Marwina Hitza.
Hong vstopil in izenačil
Augsburg se je znašel v zelo težkem položaju, saj je za napredovanje potreboval kar tri zadetke. V sodnikovem dodatku prvega dela je izenačil Jeong Ho Hong z glavo po podaji Piotra Trochowskega. Korejec je vstopil v 40. minuti zaradi poškodbe Callsena Brackerja.
Bobadilla unovčil prednost igralca več
Gostje so dobili zalet in prišli v vodstvo v 51. minuti, ko je po akciji Daniela Baierja zadel Paul Verhaegh. Igralci Partizana so bili vse bolj nervozni, v 80. minuti je Andrija Živković igral z roko v skoku za žogo in prejel drugi rumeni karton. Nemci so vse sile usmerili v napad in dosegli ključen zadetek v 90. minuti, ko je Caiuby z glavo v kazenskem prostoru podaljšal žogo do Raula Bobadille. Paragvajski napadalec je žogo z glavo poslal od vratnice v mrežo za veliko slavje Augsburga.

Poškodba Jokića v Plznu
Villarreal Bojana Jokića se je že pred tem krogom uvrstil v nadaljevanje tekmovanja, tako da mu le točka v Plznu (3:3) ni preveč škodovala. Špancem je remi zagotovil vezist Bruno že v četrti minuti sodniškega dodatka. V slabšem spominu bo tekmo nosil Jokić, ki je moral zaradi poškodbe v 43. minuti z igrišča.

Prav tako zaradi poškodbe ni igral Robert Berić, St. Etienne se je z Laziem razšel z 1:1. Pri Italijanih je bil uspešen Alessandro Matri, pri Francozih pa Valentin Eysseric.

Fiorentina brez Iličića naprej
Na klopi Fiorentine je začel Josip Iličić in tam tudi obsedel. Vijoličasti so z 1:0 premagali Belenenses, edini zadetek na obračunu pa je prispeval Khouma Babacar v 67. minuti. Ekipa iz Firenc je zasedla drugo mesto v skupini E. Novi delodajalec Andraža Šporarja Basel je končal na prvem mestu. Švicarji so v Poznanju z 1:0 ugnali Lech, zmago je gostom prinesel Jean-Paul Boetius.

Žreb bo v ponedeljek
Iz Lige prvakov se bodo tekmovanju pridružili Porto, Olympiacos, Manchester United, Bayer Leverkusen, Sevilla, Valencia, Galatasaray in Šahtar Doneck. Žreb parov bo v ponedeljek, prve tekme bodo 18. februarja, povratne pa teden dni pozneje.

V Neaplju številni navijaški spopadi
Policija v Neaplju ima v zadnjih dneh veliko dela z italijanskimi in poljskimi huligani, ki so prišli na tekmo Evropske lige med Napolijem in Legio iz Varšave (5:2). Po mestu je bilo več pretepov med skupinama, 14 policistov je bilo ranjenih, od srede zvečer pa aretiranih več deset privržencev obeh klubov.

Še nekaj ur pred tekmo so se spopadi nadaljevali v bližini stadiona San Paolo, kjer so poljski navijači po poročanju italijanskih medijev metali kamenje in prevračali koše za smeti. V sredo je policija aretirala sedem Poljakov v središču Neaplja, ko sta se skupini navijačev spopadli z železnimi palicami in drugim orožjem. Na drugem območju so poljski huligani napadli četverico domačinov in jim zažgali avtomobil.
Nov rekord Napolija
Napoli je v skupini D zbral maksimalnih 18 točk, kar je predtem uspelo tudi Salzburgu (v sezonah 2009/10 in 2013/14), St. Petersburgu (2010/11), Anderlechtu (2011/12), Tottenhamu (2013/14) in Dinamu iz Moskve (2014/15). Neapeljčani so postavili nov rekord z izjemno razliko v zadetkih (22:3).