Veselje nogometašev Borussie na Skagerak Areni. Foto: EPA
Pierre-Emercik Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang je bil najzaslužnejši za velik preobrat. Foto: EPA
Robin van Persie
Robin van Persie je v zadnji minuti zagotovil Fenerbahčeju zmago nad Atromitosom. Foto: EPA

Gostitelji so na Skagerak Areni v Skienu povedli že v 13. sekundi. Rafik Zekhnini je ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer je Jone Samuelsen s šestih metrov z glavo zatresel mrežo.
Po 22 minutah že 3:0 za Odd
V 19. minuti je Olivier Occean, ki je dolga leta igral v prvi in drugi nemški ligi (Offenbach, Greuther Fürth, Eintracht Frankfurt, Kaiserslautern), podal do Fredrika Nordkvelleja, ki je švignil mimo Gonzala Castra in Matthiasa Ginterja, nato pa z desnico povišal na 2:0. Tri minute zatem je Espen Ruud s prostega strela s 30 metrov zatresel zgornji desni kot, Roman Weidenfeller je zelo slabo posredoval. Izjemno navdušenje na tribunah, kjer se je zbralo 12.000 gledalcev.

Aubameyang znižal še pred odmorom
Borussia je znižala v 34. minuti, ko je Ilkay Gündogan streljal z roba kazenskega prostora, vratar Sondre Rossbach je žogo le odbil, Pierre-Emerick Aubameyang pa jo je potisnil v prazno mrežo.
Borussia v drugem polčasu veliko boljša
V drugem polčasu je Norvežanom zmanjkalo moči. Šindži Kagava je v 47. minuti zadel z desnico po podaji Svena Benderja. Borussia je imela veliko premoč, nevarne akcije so se vrstile. V 63. minuti je Kampla zamenjal Adrian Ramos. V 76. minuti je Marcel Schmelzer podal v kazenski prostor, Aubameyang pa je z levico poslal žogo med nogama Rossbacha v mrežo. Šest minut pred koncem je Kagava z leve strani podal pred vrata, Henrik Mhitarjan pa je bil natančen z glavo. Odd je komaj dočakal konec tekme, v zadnjih minutah bi lahko prejel še kakšen zadetek več.
Poraz Hajduka v Libercu

Slovan Liberec je premagal Hajduk z 1:0. Odločilni zadetek je v 79. minuti dosegel Lukaš Pokorny, ki je iz bližine poslal žogo od vratnice v mrežo po podaji Josefa Šurala. Splitčani so popustili v drugem polčasu in obeta se zelo zanimiva tekma naslednji četrtek na Poljudu.

Milec igral le v prvem polčasu
Še težje delo čaka Standard iz Liega, ki je izgubil na Norveškem proti Moldeju (2:0). V prvem polčasu sta zadela Tommy Hoiland in Mohamed Elyounoussi, Martin Milec je za Standard igral le v prvem delu.

4. predkrog, prve tekme:
ODD (NOR) - BORUSSIA (D) 3:4 (3:1)
Samuelsen 1. (13. sekunda), Nordkvelle 19., Ruud 22.; Aubameyang 34., 76., Kagava 47., Mhitarjan 84.