Arturo Vidal se je veselil z navijači Bayerna na olimpijskem stadionu v Berlinu. Čilenec je v zadnjem mesecu v odlični formi. Foto: EPA
Henrik Mhitarjan
Henrik Mhitarjan je z golom in dvema podajama Borussii zagotovil zmago v Stuttgartu. Foto: EPA
Javier Hernandez in Kevin Kampl
Javier Hernandez in Kevin Kampl se veselita velikega preobrata "farmacevtov" v Gelsenkirchnu. Foto: EPA
Pierre-Michel Lasogga
Pierre-Michel Lasogga je na derbiju proti Werderju prekinil strelsko sušo, ki je trajala od oktobra. Hamburg je po veliki zmagi z 2:1 zelo blizu obstanka. Foto: EPA

Olimpijski stadion v Berlinu je bil drugič v zadnjih štirih dneh razprodan (76.233 navijačev). Po slabi predstavi Herthe v polfinalu nemškega pokala proti dortmundski Borussii v sredo (0:3), so tokrat varovanci Pala Dardaija prikazali precej boljšo igro.

Pep Guardiola je imel v mislih polfinalno tekmo Lige prvakov proti madridskemu Atleticu, ki bo v sredo na stadionu Vicente Calderon. Kapetan Philipp Lahm sploh ni bil v kadru, David Alaba, Franck Ribery in Javi Martinez pa so začeli na klopi.

V prvem polčasu ni bilo večjih priložnosti, gostitelji so imeli celo več strelov na vrata (7:3). Bavarci so razočarali in Guardiola je ob odmoru našel prave besede. Takoj na začetku drugega polčasa je Mario Götze z leve strani neoviran prišel na rob kazenskega prostora in podal do Artura Vidala, ki je z močnim strelom z desnico z 22 metrov zadel Niklasa Starka, žoga je spremenila smer in končala v mreži.

Dardai je skušal z napadalcema Salomonom Kaloujem in Julianom Schieberjem poživiti igro, a Bayern je imel veliko premoč. Enajst minut pred koncem je Medhi Benatia zaposlil Douglasa Costo, ki je z izjemnim strelom s 25 metrov poslal žogo pod prečko. Pravi evrogol Brazilca za potrditev zmage Bayerna.

Mhitarjan zrežiral visoko zmago Borussie
Slavje Bavarcev je vsaj za teden dni preložila dortmundska Borussia, ki je gladko prišla do treh točk v Stuttgartu (0:3). Črno-rumeni, ki so spomladi v sijajni formi, so povedli v 21. minuti, ko je po podaji Henrika Mhitarjana z leve strani žogo v mrežo iz bližine potisnil Šindži Kagava. Tik pred odmorom je strel Mhitarjana z roba kazenskega prostora vratar Przemyslaw Tyton še uspel odbiti, Christian Pulisic pa je z levico povišal na 0:2. Končni izid je postavil najboljši igralec tekme Mhitarjan v 56. minuti.

Naslednjo soboto bo Bayern gostil Borussio iz Mönchengladbacha. Z zmago bi si Bayern zagotovil 26. naslov nemškega prvaka.