Robert Lewandowski je bil neustavljiv za obrambo Freiburga. Foto: EPA
Jürgen Klopp
Jürgen Klopp je bil lahko zelo zadovoljen s predstavo svojih izbrancev. Borussio v torek čaka težka tekma Lige prvakov proti Marseillu. Foto: EPA
Thomas Müller
Thomas Müller je odločil tekmo na Allianz Areni. Foto: EPA

Rumeno-črni so si že v prve pol ure priigrali veliko priložnosti, Freiburg je bil nemočen. V 35. minuti je odbito žogo po strelu Svena Benderja z lobom v mrežo poslal Marco Reus. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Fallou Diagne podrl Roberta Lewandowskega, ki je šel sam proti vratom. Sodnik Markus Schmidt mu je pokazal rdeči karton, z bele točke je bil natačen Reus ob pomoči vratnice.

Reus je v 58. minuti zaposlil Lewandowskga, ki je z desnico s sijajnim lobom povišal na 3:0. Poljski napadalec zna zadeti tudi z levico, v 70. minuti je izkoristil podajo rezervista Jonasa Hofmanna. Končni izid je postavil Jakub Blaszczykowski enajst minut pred koncem z desnico. 80.000 gledalcev je videlo gala predstavo izbrancev Jürgena Kloppa, ki ostajajo na vrhu.

Zelo povprečna predstava v Münchnu
Na Allianz Areni 71.000 gledalcev ni ravno uživalo v predstavi nogometašev Bayerna. V prvem polčasu je imel najlepšo priložnost Wolfsburg. Luiz Gustavo, ki je bil pred tekmo na zelenici sprejet s strani predsednika Ulija Hoenessa, je v 7. minuti po kotu nevarno streljal z glavo, Manuel Neuer je žogo odbil. Dve minuti pred odmorom je Mario Mandžukić podaljšal žogo do Arjena Robbna, ki je bil sam pred vrati, a je Ivica Olić v zadnjem trenutku izbil žogo v kot.

Müller mož odločitve
Bavarci so imeli precej več od igre (posest 71:29%), a večjih priložnosti ni bilo. Po uri igre je Marcel Schäfer z glavo meril mimo vrat, pritoževal se je, ker naj bi ga od zadaj porinil Rafinha. Pep Guardiola je moral nekaj spremeniti. V 62. minuti sta vstopila Xherdan Shaqiri in Toni Kroos, Robben in nevidni Bastian Schweinsteiger sta zapustila zelenico. Le minuto zatem je Shaqiri na levi strani našel Francka Riberyja, ki je podal na desno stran, kjer je Thomas Müller z desnico spretno ukanil Diega Benaglia. V 80. minuti je Müller z izjemno podajo našel Shaqirija, ki je podal pred vrata, kjer je osamljeni Mandžukić že matiral Benaglia, a je z golove črte odbil Naldo.

"Lekarnarji" pripravljeni na derbi
Bayer iz Leverkusna nadaljuje z odličnimi igrami. "Lekarnarji" so z 2:0 odpravili Hannover. V 23. minuti je z glavo zadel Simon Rolfes, osem minut pred odmorom pa je po odlični podaji Heung Min Sona po protinapadu zadel Sidney Sam. Naslednjo soboto bo v derbiju na BayAreni gostoval Bayern.