Legendarni Gianluigi Buffon je pri 38 letih postavil nov mejnik nepremagljivosti v najmočnejši italijanski ligi: gola ni prejel 973 minut. Foto: Reuters
Juventus
Juventus je v sredo pri Bayernu bil na pragu napredovanja v četrtfinale Liga prvakov, a nato dopustil preobrat in po lanskem finalu zgodaj končal z boji v Evropi. Jezo so zdaj v nedeljo stresli nad mestnim tekmecem Torinom (4:1). Foto: Reuters
Valter Birsa
Valter Birsa je zablestel s sedmo podajo v Serii A, a nato zamudil priložnost, da bi dosegel še šesti ligaški gol. Foto: EPA

Prejšnji rekord je imel vratar Milana Sebastiano Rossi iz leta 1994 z 929 minutami, v katerih ni prejel gola, Buffon pa je ta dosežek popravil že v 4. minuti dvoboja z mestnim tekmecem.

Nova rekordna znamka - 973 minut
Buffon je pozneje sicer klonil, v 48. minuti tekme je z bele točke zadel Andrea Belotti, ki je znižal na 1:2, tako da se je Buffonov niz nepremagljivosti končal pri 973 minutah.

"Nobenega rekorda ne doseže en sam posameznik in ne moreš biti številka ena, ki izstopa od moštva," je na Facebooku po tekmi zapisal Gigi Buffon, ki se je nato prav vsakemu članu prvega moštva Juventusa poklonil z enim zapisom in komplimentom.

Juventus je zmagal s 4:1, zadeli so dvakrat Alvaro Morata, Paul Pogba in Sami Khedira. Pred nedeljskim derbijem Buffon v domačem prvenstvu ni prejel zadetka že na desetih tekmah oz. vse od 10. januarja in soočenja s Sampdori.

Birsa zrežiral gol, nato premalo natančen
Od devetih Slovencev v Serii A je v 30. krogu najvidnejši pečat pustil Valter Birsa. Na tekmi Sampdoria - Chievo je najprej v 25. minuti z imenitno visoko podajo našel glavo Meggiorina Riccarda za prvi in na koncu edini gol na tekmi. Samo štiri minute kasneje so si gostje iz Verone priigrali najstrožjo kazen in k beli točki je pristopil Birsa, ki pri osličkih izvaja vse prekinitve. Šempetrc je ustrelil v levo, a je njegovo namero prebral Emiliano Viviano, ki je preprečil Birsi šesti prvenstveni gol.