Franck Ribery je akrobatsko poskrbel za edini zadetek pred 75.000 gledalci na Allianz Areni. Foto: EPA
Franck Ribery
Francoz je moral počivati skoraj leto dni zaradi številnih poškodb, po vrnitvi na zelenice pa je hitro ujel pravo formo. Foto: Reuters
Thomas Schaaf
54-letni Thomas Schaaf, nekdanji trener Eintrachta in Werderja iz Bremna, s katerim je leta 2004 osvojil naslov nemškega prvaka, ob tem pa še trikrat zmagal v nemškem pokalu, se je zelo opekel pri prevzemu dolžnosti v Hannovru. Po odstopu Michaela Frontzecka je med zimskim premorom prevzel naloge trenerja prve ekipe. Na 11 tekmah je zmagal le v Stuttgartu (1:2), vse ostale pa je izgubil. Foto: EPA
Adrian Ramos
Adrian Ramos je vstopil v 80. minuti in le dve minuti zatem zagotovil zmago Borussii. Foto: EPA

Pep Guardiola se je pred prvo tekmo četrtfinala Lige prvakov proti Benfici v torek odločil, da spočije nekatere nosilce igre. Kingsley Coman je bil na tribuni, v obrambi je začel Javi Martinez, po odlični reprezentančni tekmi proti Italiji (4:1) je Mario Götze začel tekmo in igral do 85. minute.

Izjemen zadetek Riberyja
Odločilni trenutek na Allianz Areni se je zgodil v 20. minuti, ko je razigrani Götze prišel do strela z 20 metrov, vratarju Lukasu Hradeckyju je žogo uspelo odbiti z nogo. Na robu kazenskega prostora jo je Franck Ribery v zraku akrobatsko zadel z desnico in jo poslal v mrežo. Guardiola je bil navdušen nad evrogolom Francoza. Ribery je bil neustavljiv na levi strani, po številnih prodorih mu je uspelo podati žogo pred vrata, a povišanja vodstva ni bilo. Gostom iz Frankfurta je uspelo zdržati do polčasa z minimalnim zaostankom.

Xabi Alonso s prostega strela v prečko
V 52. minuti je Xabi Alonso s prostega strela s 25 metrov stresel prečko. 13 minut zatem je Španec skušal z natančnim strelom poslati žogo tik ob vratnici v mrežo, a se je Hradecky stegnil in žogo odbil v kot. V zaključku srečanja so Bavarci skušali zadržati prednost, niso se preveč naprezali z napadi, gostje so bili brez idej. Haris Seferović je bil neopazen, po uri igre ga je zamenjal Luc Castaignos. Razmerje v strelih je bilo kar 21:4, gostitelji so imeli kar 69-odstotno posest žoge.

Hannover vse bližje drugi ligi
Eintracht čaka ogorčen boj za obstanek. Na poti v drugo ligo je Hannover, ki je doma izgubil proti Hamburgu z 0:3. V drugem polčasu je z glavo zadel Cleber v 61. minuti, nato pa sta bila natančna še Ivo Iličević in Nicolai Müller.

Schaaf odpuščen, zamenjal ga je Stendel
S 17 točkami na 28 tekmah prepričljivo zadnje moštvo Bundeslige bo do konca sezone vodil dozdajšnji trener mladinskega pogona Daniel Stendel. Trenerju prve ekipe Thomasu Schaafu so pokazali vrata. Do konca sezone je preostalo še šest tekem, Hannover pa že zdaj zaostaja kar deset točk za mesti, ki zagotavljajo obstanek. Hannover bo prvič po letu 2002 znova pristal v drugi ligi.

"Odločitev o menjavi trenerja ni bila lahka. Thomas je bil zelo predan svojemu delu ter se je zelo dobro zavedal, kakšni so naši cilji, vendar pa je skupaj s svojim trenerskim štabom izčrpal prav vse načine, kako priti do pozitivnega izida. Na žalost mu ni uspelo," je pojasnil vršilec dolžnosti direktorja Martin Bader.

Rezervista Kagava in Ramos zrežirala preobrat v Dortmundu
Izjemno napeto srečanje so spremljali gledalci v Dortmundu, kjer je Borussii po preobratu uspelo premagati Werder s 3:2. Črno-rumeni še vedno zaostajajo za Bayernom za pet točk.

Gostitelji so bili precej boljši že v prvem polčasu, a so bili neučinkoviti. V 53. minuti je Henrik Mhitarjan našel Pierra Emericka Aubameyanga, ki je z lobom poslal žogo prek Felixa Wiedwalda v mrežo. Werder, ki je potreboval točke v boju za obstanek, je izenačil v 69. minuti, ko je Alejandro Galvez prišel do strela z desnico, žoga pa se je od Gonzala Castra odbila v mrežo. Četrt ure pred koncem je Zlatko Junuzović kronal odlično igro Bremenčanov z natančnim strelom z voleja.

V zaključku srečanja je Borussia krenila na vse ali nič. Močno je pritisnila in izenačila v 77. minuti, ko je zadel rezervist Šindži Kagava z levico. Osem minut pred koncem je tri točke zagotovil še drugi rezervist Adrian Ramos z glavo po podaji Mhitarjana.