Boštjan Cesar je bil vpleten v obe najspornejši odločitvi na tekmi Juventus - Chievo, ki se je tako namesto z zmago "osličkov" končala z remijem 1:1. Foto: EPA
Hernanes (Juventus) - Valter Birsa (Chievo)
Valter Birsa je prispeval novo podajo in je v prvih treh krogih za vodilno moštvo Serie A tako prispeval že dva gola in štiri podaje. Foto: Reuters
Paulo Dybala (Juventus)
Paulo Dybala je s strelom pod prečko izkoristil sporno najstrožjo kazen Juventusa, ki se je tako izognil tretjemu zaporednemu porazu. Foto: Reuters

Obe sodniški odločitvi, v kateri je bil vpleten Boštjan Cesar, sta bili sporni in bosta naslednje dni dvigali še veliko prahu na Apeninskem polotoku. Z 1:1 je Chievo prišel do sedme točke sezone, medtem ko je Juventus prvič po 47 letih po treh krogih Serie A še vedno brez zmage.

Birsa z nekaj sreče podal za vodstvo
Začelo se je po okusu osličkov iz Verone: Valter Birsa je prodrl po levi in podal proti središču kazenskega prostora, branilec Juventusa Andrea Barzagli je žogo preusmeril naravnost na nogo Perparima Hetemaja, ki je z vrha 16-m matiral Gigija Buffona.

Buffon in sodnik "okradla" Cesarja
Slednji je ob odmoru navijače zaprosil za vso podporo, a dolgo so bili gostje bližje podvojitvi vodstva kot črno-beli izenačenju. V 52. minuti je prvič zagrozil Cesar, ki je s strelom iz obrata prisilil Buffona v čudežno obrambo, pri čemer je pomagala tudi vratnica. Čez deset minut je po predložku Cesar na drugi vratnici v skoku z nogo potisnil žogo v mrežo, a je sodnik Guida Marco razveljavil zadetek zaradi domnevnega prekrška nad Leonardom Bonuccijem. Videoposnetki so razkrili, da sta se oba vlekla za dres, pri čemer je bilo oviranje Juventusovega branilca veliko očitnejše.

Cuadrado izsilil 11-m za prvo točko
Smola kar ni zapustila 33-letnega Ljubljančana, saj je v 82. minuti postal še krivec za najstrožjo kazen Juventusa, s katere je Paulo Dybala izenačil na končnih 1:1. Rezervist Juan Cuadrado je prodrl po desni strani, Cesar je posredoval z drsečim štartom, žoga je že šla mimo, nakar se je Kolumbijec spotaknil ob branilčevo nogo in sodnik Marco je pokazal na belo točko.