Antonio Conte je bil zelo zadovoljen z igro Pedra. Foto: Reuters
Marten de Roon
Marten de Roon je bil junak popoldneva na stadionu Etihad. Foto: Reuters
Jermain Defoe
Jermain Defoe je z najstrožje kazni zadel za prvo zmago Sunderlanda v tej sezoni. Foto: Reuters

Modri so v zadnjem mesecu neustavljivi, zelo se pozna tudi svežina, saj ne igrajo v evropskih tekmovanjih. Antonio Conte je po začetnih težavah našel udarno postavo, ki melje na angleških zelenicah.

V 19. minuti je Diego Costa na levi strani našel Edena Hazarda, ki je prodrl v kazenski prostor, si naravnal žogo na desnico in z diagonalnim strelom zatresel malo mrežico. Belgijec je bil pred dvema letoma najboljši igralec Chelseaja v šampionski sezoni, zdaj pa je znova ujel to vrhunsko raven. Navdušenje na tribunah se še ni poleglo, ko je Hazard znova začel nevarno akcijo, v kazenskem prostoru je zaposlil Pedra. Španec je podal do Marcosa Alonsa, ki je z levico poslal žogo med nogama Maartena Stekelenburga v mrežo.

Tri minute pred odmorom je po podaji iz kota najvišje skočil Nemanja Matić, žogo je podaljšal pred vrata, kjer je Diego Costa z 12 metrov zadel žogo z volejem in povišal na 3:0.

Pedro navdušil v drugem polčasu
V drugem polčasu se je gala predstava gostiteljev nadaljevala. V 56. minuti je Pedro s peto mojstrsko našel Hazarda, ki se je sprehodil mimo obrambe Evertona in z levico poslal žogo ob vratnici v mrežo. Devet minut zatem je Hazardov strel Stekelenburgu še uspelo odbiti, iz bližine pa je Pedro le še podstavil nogo.

De Roon šokiral Man. City v 91. minuti
Na stadionu Etihad je Manchester City povedel dve minuti pred odmorom. Kevin De Bruyne je z desne strani podal sijajen predložek pred vrata, kjer se je najbolje znašel Sergio Agüero. Argentinec je iz bližine brez težav poskrbel za vodstvo sinjemodrih.

Na začetku drugega polčasa je Alvaro Negredo s polovice igrišča z lobom skoraj presenetil Claudia Brava, ki je stekel preveč zunaj vrat, a se je vrnil in odbil žogo v kot. Middlesbrough je bil vse nevarnejši, tudi Adam Forshaw je zapretil.

Pet minut pred koncem je Agüero po podaji Jesusa Navasa streljal prek vrat. V 91. minuti je George Friend z desne strani podal v kazenski prostor, kjer je Marten de Roon z glavo zatresel mrežo in priigral gostom veliko točko.

Karanka: To je res neverjeten izid za nas
"Vse smo naredili pravilno, nadzorovali smo tekmo in res škoda, da smo v sodnikovem dodatku prejeli zadetek. Nikakor nismo zmogli povišati na 2:0 ali 3:0, imeli smo dovolj priložnosti. Na zadnjih treh domačih tekmah smo oddali šest točk, vendar smo še vedno pri vrhu," je poudaril Pep Guardiola.

Precej bolj nasmejan je bil trener gostov Aitor Karanka: "To je res neverjeten izid za nas. V prvem polčasu se je mojim varovancem poznalo, da preveč spoštujejo tekmece. Ob polčasu sem dal navodila, da se ne smemo le braniti. Zaigrali smo precej odločneje in zelo sem zadovoljen."