Eden Hazard je za 2:0 premešal Arsenalovo obrambo in takole premagal Petra Čecha. Foto: Reuters
Cesc Fabregas
Cesc Fabregas gola proti klubu, v katerem se je uveljavil, ni proslavljal. Foto: Reuters
Marcos Alonso
Marcos Alonso je v 13. minuti načel mrežo Arsenala. Foto: Reuters
Harry Kane je z bele točke zadel za zmago Tottenhama. Foto: Reuters
Hull je preprečil Liverpoolu, da bi se zavihtel na tretje mesto. Foto: Reuters

Modri imajo zdaj že 12 točk naskoka pred mestnim tekmecem. V 13. minuti so gostitelji povedli. Z desne je predložek pred vrata poslal Pedro. Z glavo je močno streljal Diego Costa, ki je do strela prišel ob Hectorju Bellerinu, a je zadel prečko. Na odbito žogo je pritekel Marcos Alonso, ki je bil tudi v skoku višji od Bellerina, in jo z glavo pospravil v mrežo. Ob tem je s komolcem v glavo zadel branilca Arsenala, ki je potem grdo padel. Katalonec ni mogel nadaljevati tekme, njegovo mesto na zelenici pa je zasedel Gabriel.

Sijajno je Chelsea začel tudi drugi polčas. Po osmih minutah je vrsta Antonia Conteja povišala prednost, ko je svoje mojstrstvo s slalomom skozi obrambo topničarjev dokazal Eden Hazard. Belgijski zvezdnik je prejel žogo na sredini. Najprej je šel mimo Laurenta Koscielnyja, nato se je otresel Francisa Coquelina, v kazenskem prostoru je še enkrat zavrtel Koscielnyja, neuspešen je bil tudi Shkodran Mustafi, za piko na i fantastični akciji pa je Hazard žogo poslal še mimo Peta Čecha.

Hazard je v 84. minuti mesto na igrišču prepustil Cescu Fabregasu. Že minuto pozneje se je nekdanji kapetan Arsenala vpisal med strelce. Veliko napako je napravil Čech, ko je dobil žogo po izvedenem avtu. Nanj je pritisnil Diego Costa, vratar topničarjev pa je žogo slabo izbil, le do Fabregasa, ki jo je z lobom poslal v prazno mrežo. V 91. minuti je častni zadetek za goste zabil Olivier Giroud, ki je bil po predložku Nacha Monreala uspešen z glavo.

Kane Tottenhamu zagotovil tri točke
Drugouvrščeni Tottenham ima, potem ko je z 1:0 na White Hart Lanu odpravil Middlesbrough, tri točke več kot Arsenal. Odločitev je padla v 58. minuti, ko je Bernardo Espinosa v kazenskem prostoru spotaknil Huengmina Sona. Odgovornost je prevzel Harry Kane in žogo poslal v en, Victorja Valdesa pa v drug kot.

Točko manj od Arsenala ima Liverpool, ki si je nov spodrsljaj privoščil na gostovanju pri Hull Cityju, kjer je klonil z 2:0. Mrežo redsov sta zatresla Alfred N'Diaye, ki je bil uspešen po kotu, in Baye Oumar Niasse, ki je zadel v protinapadu. Oba kluba iz Manchestra, ki sledita redsom, bosta igrala v nedeljo. City bo gostil Swansea, United pa bo gostoval pri aktualnem prvaku Leicesteru.