Ben Mee je bil takole najvišji v skoku med Chelseajevimi branilci. Foto: Reuters
Edin Džeko
Napadalec Manchester Cityja Edin Džeko je po 15 tekmah strelskega posta le zatresel mrežo. Foto: Reuters
Bafetimbi Gomis
Bafetimbi Gomis je odločil tekmo v Swanseaju. Foto: Reuters
Philippe Coutinho
Philippe Coutinho je v 3. minuti silovito sprožil z razdalje ... Foto: Reuters
... in z velemojstrskim strelom takole v Southamptonu Liverpool popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Raheem Sterling
Zmago Liverpoola je v 73. minuti potrdil Raheem Sterling. Foto: Reuters

Londončani so povedli v 14. minuti, ko je po predložku Edena Hazarda iz bližine zadel Branislav Ivanović, ki je bil strelec tudi v torek v Ligi prvakov v Parizu, skupaj pa je žogo za hrbet tekmečevih vratarjev spravil že četrtič na zadnjih šestih tekmah.
V 70. minuti so gostitelji na igrišču ostali le z desetimi igralci, saj je zaradi jezne reakcije po dvoboju z Ashleyjem Barnesom rdeči karton prejel Nemanja Matić. Srb je menil, da si je Barnes, ki mu je odvzel žogo, pomagal na nedovoljen način, zato ga je odrinil na tla.
Mee izid poravnal z glavo
Gostje so številčno prednost izkoristili in deset minut pred koncem poravnali izid. Po kotu je mrežo z glavo na daljši vratnici zatresel Ben Mee. Ob koncu je imel Burnley celo priložnost za zmago, a je Danny Ings streljal previsoko.
Chelsea je v prvem polčasu dvakrat zaman zahteval 11-metrovko. Prvič, ko je po strelu Ivanovića žoga v dvignjeno roko zadela Michaela Kightlyja, drugič pa, ko je kazalo, da je Jason Shackell porinil Diega Costo.
Mourinho ni varčeval jezika
Trener Chelseaja Jose Mourinho po tekmi seveda ni varčeval jezika pri komentiranju sodniških odločitev, čeprav se je zadržal hujšega izbruha. Martinu Atkinsonu je očital, da bi moral Barnesu zaradi dveh grobih prekrškov že v prvem polčasu pokazati rdeči karton: "Tekma je imela štiri ključne trenutke - 30., 33., 43. in 69. minuto. 69. minuta je zelo povezana s 30. minuto. Normalno bi bil igralec (Barnes, op. a.), če mu lahko rečem igralec, ki je bil vpleten v dogodek v 69. minuti in tudi v dogodek v 30. minuti, že v 31. minuti pod prho. Če bi sodnik v 30. minuti opravil svoje delo, potem sploh ne bi bilo dogodka v 69. minuti."

Sprehod Cityja
Drugouvrščeni Manchester City je gladko s 5:0 premagal Newcastle in zaostanek za modrimi zmanjšal na pet točk. Že po 22 minutah je bilo 3:0, na začetku drugega polčasa je dva gola dodal še David Silva. To je najvišja ligaška zmaga Cityja po marcu 2014 in prva na domačem stadionu po 4. januarju, srake pa so na zadnjih osmih tekmah slavile le enkrat.

Swansea še drugič boljši od rdečih vragov
Peti poraz v sezoni in šele drugega po novembru je doživel Manchester United. V gosteh je klonil pred Swanseajem z 2:1. Swansea je v 1. krogu slavil že na Old Traffordu. Zmagoviti zadetek je v 73. minuti dosegel Bafetimbi Gomis, ki je v mrežo preusmeril žogo po strelu Jonja Shelveyja od daleč.
Shelvey je bil podajalec tudi pri prvem zadetku gostiteljev v 30. minuti, ko je Sung-Jueng Ki hitro izničil vodstvo rdečih vragov iz 28. minute, ko je gostujoče navijače na noge z nizkim strelom spravil Ander Herrera. Napadalec Uniteda Robin van Persie, ki je sicer igral vso tekmo, je zaradi poškodbe stadion zapustil z berglami in zaščitnim čevljem na desnem gležnju.