Na Ashleyja Cola je v 85. minuti pozabila gostujoča obramba. Branilec se je tako sam znašel pred vrati Asmirja Begovića. Foto: EPA
Charlie Adam, Michael Owen
Michael Owen je v drugem polčasu vstopil namesto Charlieja Adama. Foto: Reuters

Roberto Di Matteo je tokrat na klopi pustil Johna Terryja in Franka Lamparda. Tako je kapetanski trak nosil vratar Petr Čech, prvič pa je tekmo v Premier ligi od prve minute začel Brazilec Oscar, ki je blestel med tednom v Ligi prvakov in dosegel oba zadetka ob remiju z Juventusom.

Po koncu tekme je novo petletno pogodbo s Chelseajem podpisal David Luiz. V London je Brazilec prišel leta 2011 iz Benfice, pogodba pa mu sicer velja še za tri leta.

Cole obdržal Chelsea na vrhu
Londončani so hitro prevzeli pobudo, vendar si resnejših priložnosti niso uspeli priigrati. V 20. minuti so najlepšo priložnost imeli gostje. Po prostem strelu Glena Whelana je obramba modrih pozabila na Johna Waltersa, ki je z glavo zadel le prečko. Največjo priložnost za Chelsea je v prvem polčasu po podaji Juana Mate zamudil Fernando Torres.

V drugem delu so evropski prvaki še stopnjevali napade, vendar je Asmirju Begoviću do 85. minute uspelo zadržati mrežo nedotaknjeno. Nekaj priložnosti so si priigrali tudi nogometaši Stoka, pet minut pred koncem rednega dela pa so gostitelji le povedli. Branislav Ivanović je z desne podal v kazenski prostor, kjer je Mata mojstrsko s peto žogo podaljšal do Ashleyja Cola, ki se je znašel sam pred Begovićem in žogo dvignil prek gostujočega vratarja. Levi bočni branilec Chelseaja in angleške reprezentance je za bluese zadel prvič po dveh letih.

Everton in West Brom do novih zmag
Po nepopolnem krogu drugo in tretje mesto zasedata Everton in West Bromwich Albion, ki imata po deset točk. West Brom je z 1:0 ugnal Reading. Tri točke je zagotovil Romelu Lukaku. Modri iz Liverpoola so v Walesu s 3:0 premagali Swansea. Mrežo so zatresli Victor Anichebe, Kevin Mirallas in Marouane Fellaini.

V nedeljo sta na sporedu dva velika derbija. Na Anfieldu se bosta pomerila največja tekmeca Liverpool in Manchester United, trenutni prvak Manchester City pa bo gostil Arsenal.