Diego Costa je postavil izid tekme. Foto: Reuters
Jesse Lingard
Jesse Lingard je po žogi udaril ob padcu. Foto: Reuters
Thibaut Courtois
Vratar Chelseaja Thibaut Courtois je nekajkrat odlično posredoval. Foto: Reuters
Stamford Bridge
Za navijače Chelseaja je lanski naslov državnega prvaka le še spomin. Foto: Reuters

Pomemben trenutek se je zgodil v 56. minuti, ko se je poškodoval domači branilec Kurt Zouma. Več minut je trajalo, da so ga odnesli z igrišča. V naslednji akciji so udarili gostje. Z leve strani je prodrl Wayne Rooney, žoga je prišla do Jesseja Lingarda, ki je iz obrata zadel zgornji del vrat.

Četrti zaporedni domači remi Chelseaja
Gostitelji so nato prevzeli pobudo in ves čas pritiskali. Sad napadalne igre so poželi v 91. minuti, ko je Diego Costa ušel domači obrambi in s strani postavil končni izid. Modri so še četrtič zapored prvenstveno tekmo na svojem igrišču končali z remijem.

V prvem polčasu so imeli več od igre rdeči vragi, ki so sprožili več strelov v okvir vrat (3:1), imeli pa so tudi večjo posest žoge (61:49). V nadaljevanju se je tehtnica nekoliko uravnala, saj je bilo razmerje posesti žoge le še 52:48.

Skupaj osvojila 9 od zadnjih 11 naslovov
Gre za eni najbolj dominantnih ekip v zgodovini Premier League, ki sta v zadnjih 11 sezonah skupaj osvojili kar devet naslovov, a letos jima nikakor ne gre. Rdeči vragi so peti, aktualni prvaki pa le 13. in bodo le stežka ujeli Evropo.

V edini preostali nedeljski tekmi je Arsenal v gosteh premagal Bournemouth z 2:0 in na lestvici skočil na drugo mesto.