Cristiano Ronaldo je v svojem slogu proslavljal gole. Po petih krogih je pri številki devet, s čimer premočno vodi na vrhu lestvice strelcev. Foto: Reuters
Keylor Navas
Vrata Reala je branil Keylor Navas. Iker Casillas je bil na klopi. Foto: Reuters

A portugalski zvezdnik tekme ni začel najbolje, saj je v 15. minuti pri poskusu izbijanja žoge naredil prekršek za enajstmetrovko, ki jo je v vodilni zadetek gostov spremenil Eduardo Albacar.

Bale izničil vodstvo, "prevara" Marcela
Domači so hitro izenačili. V 20. minuti je Gareth Bale po podaji Jamesa Rodrigueza z glavo matiral vratarja Manuja Herrero s strelom za bližnjo vratnico. Herrera bi lahko posredoval bolje. V 28. minuti je Real povedel. Marcelo je teatralno padel v kazenskem prostoru gostov, sodnik Clos Gomez mu je nasedel in pokazal na belo točko, kar je gladko izkoristil Ronaldo.

Trije zaporedni goli Ronalda
Portugalec je v 32. minuti po fantastičnem skoku in strelu z glavo povišal na 3:1, kar je bil tudi izid polčasa. V drugem delu je kraljevi klub zanesljivo nadziral položaj na zelenici. V 80. minuti pa nov zadetek Ronalda, ki ga je v kazenskem prostoru nerodno od zadaj spotaknil Mario Pašalić. Realova sedmica je tudi tokrat brezhibno izkoristil strel z bele točke. Portugalec je strelski šov zaključil v 92. minuti, ko je vtekel na podajo Bala in s strelom po tleh matiral Herrero.

Real se je tako vsaj za en dan prebil na četrto mesto. Vodilna Barcelona bo v sredo gostovala v Malagi, prvak Atletico pa v Almerii.