Nogometaši Siene so na stadionu Giuseppe Meazza uprizorili pravo senzacijo. Zadnjeuvrščena ekipa italijanskega prvenstva je z 2:0 ugnala razglašeni Inter. Foto: EPA
Stephan El Shaarawy
Stephan El Shaarawy je na Friuliju dosegel edini zadetek za Milan. Foto: Reuters

Črno-modri so s šokantnim porazom razjezili svoje zveste navijače. Bili so sicer občutno boljši tekmec, na vrata gostov so sprožili 23 strelov (11 v okvir vrat), a je bil na njihovo žalost vratar Gianluca Pegolo odlično razpoložen.

Tekma se je prelomila v 73. minuti, ko je Simone Vergassola z desnico po hitrem protinapadu premagal nemočnega Samirja Handanovića. Ta je moral po žogo v svojo mrežo še ob izteku tekme, ko je vse dvome o zmagovalcu po lepem Sestujevem predložku iz kota razblinil Francesco Valiani.

Di Natale pokopal Milan
Sklonjenih glav so zelenico v Vidmu po nedeljski tekmi zapustili tudi nogometaši Milana, ki so srečanje končali brez izključenih Christana Zapate in Kevina Princea Boatenga. Udinese je povedel v zaključku prvega polčasa, ko je Mathias Ranegie po podaljšani žogi Mehdija Benatie z glavo ugnal Christiana Abbiatija. Gostje so v 54. minuti ujeli priključek. Po podaji Giampaola Pazzinija je v polno zadel Stephan El Shaarawy. V 66. minuti je najstrožjo kazen zakrivil Christian Zapate in si prislužil rdeči karton. Z bele točke je bil uspešen Antonio Di Natale. Pred zadnjim sodnikovim žvižgom je moral predčasno pod prho še Boateng.