V Olimpijinih vratih je bil po dolgem času Nejc Vidmar, ki je zamenjal Aljaža Ivačiča. Foto: EPA
Črnic v 89. minuti popeljal Olimpijo v četrtfinale

Olimpija je igrala s spremenjeno postavo, v vratih je bil po dolgem času Nejc Vidmar, ki je nekajkrat odlično posredoval. Ob polčasu je bilo po zadetku Ivana Lendrića v 14. minuti 1:0. Strel Stefana Savića je Čadež ubranil, ob poskusu Lendrića pa je bil vratar Triglava nemočen.

Kingsley Boateng je v 8. minuti zadel prečko, v 37. minuti pa preigral Čadeža, a zgrešil prazna vrata. Boateng je imel tudi v nadaljevanju kar nekaj priložnosti, kar bi se lahko maščevalo že v 74. minuti. Tomislav Tomić je izgubil žogo, Triglav je imel ogromno prostora, Deni Jurić se je srečal ena na ena z Vidmarjem, ki je strel ubranil, nato je neuspešno poskusil še Gašper Udovič.

Triglav je izenačujoči zadetek dosegel v 83. minuti, ko je s prostega strela vrhunsko meril nekdanji igralec Olimpije David Tijanić.

Trener Zoran Barišić je v igro poslal napadalca Jucia Lupeta, a za džokerja s klopi se je izkazal Matic Črnic. Ob koncu 89. minute je sijajno meril s 17 metrov in Olimpijo, ki brani naslov, popeljal v četrtfinale, kjer so si mesto že prej zagotovili Mura, Maribor, Koper, Domžale, Gorica, Aluminij in Krško. Žreb četrtfinala bo v petek ob 14.30 na Brdu pri Kranju.