Marcus Rashford je takole zlomil obrambo Hulla. Foto: Reuters
Nogometaši Tottenhama
Nogometaši Tottenhama so takole slavili izenačujoči zadetek. Foto: Reuters
Nogometaši Arsenala
Nogometaši Arsenala so dvome o zmagovalcu pri Watfordu razrešili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z 0:3. Piko na i je po imenitni podaji Alexisa Sancheza ob koncu polčasa z glavo postavil Mesut Özil. Foto: Reuters

Redsi so povedli ob koncu prvega polčasa. Erik Lamela je v 43. minuti v kazenskem prostoru naredil prekršek nad Philippom Coutinhom. Z bele točke je bil zanesljiv James Milner, domači vratar Michael Vorm je bil brez moči, je pa zato briljantno posredoval pri strelu Coutinha nekaj prej, žoga pa je po poskusu Joela Matipa oplazila okvir domačih vrat.

Tudi navijači Tottenhama so po približno uri igre prišli na svoj račun. Sijajno je strel z glavo Tobyja Alderweirelda ubranil Simon Mignolet, izenačenje pa je sledilo v 72. minuti. Predložek Erica Dierja z desne strani je izkoristil bočni branilec Danny Rose in zadel iz bližine. "Mislim, da je remi pošten rezultat. V prvem polčasu je bil Vorm naš najboljši igralec, mislim pa, da smo v drugem delu igrali mnogo bolje," je po tekmi dejal Rose.

Moštvi sta se še tretjič zapored razšli brez zmagovalca, Londončani pa so še osmič zapored v Premier ligi proti redsom ostali brez zmage. Liverpool je na zadnjih štirih obiskih White Hart Lane zapustil neporažen s po dvema zmagama in dvema neodločenima izidoma.

Bizaren avtogol Givena za nov poraz Stoka
Prvo zmago v sezoni sta dosegla branilec naslova Leicester doma nad Swanseajem (2:1) in Arsenal zlahka nad Watfordom (1:3). Sicer je poteza dneva pripadla Leightonu Bainesu, ki je zmago Evertonu nad Stokom (1:0) prinesel z bizarno enajstmetrovko. Gostujoči vratar Shay Given je v 50. minuti s pomočjo leve vratnice strel Bainesu z bele točke ubranil, nato pa se mu je žoga odbila nazaj v glavo in se odkotalila v mrežo.

Rashford poskrbel za "nokavt" Hulla
V zadnji tekmi dneva je Manchester United lomil in lomil odpor Hulla, na koncu pa je za "nokavt" poskrbel mladi rezervist napadalec Marcus Rashford v 92. minuti. Wayne Rooney je sijajno po levi strani prodrl v kazenski prostor in podal pred gol, kjer je vtekajoči Rashford žogo le še poslal v mrežo. Nekajkrat je na podoben način zablestel že v prejšnji sezoni, ko se je pod vodstvom še Louisa van Gaala začel prebijati, tokrat pa dokazal, da bo nanj moral še kako računati tudi novi menedžer Jose Mourinho.