Samir Handanović je ubranil drugi strel z bele točke v letošnji sezoni, v Serii A pa je v svoji karieri nabral že 19 obramb enajstmetrovk. Foto: EPA
Carlos Tevez
Carlos Tevez je s štirimi zadetki najboljši strelec italijanskega prvenstva. Foto: EPA
Alessandro Florenzi
Alessandro Florenzi je v 75. minuti zadal prvi udarec obrambi Verone. Foto: EPA
Francesco Tavano (Empoli) - Boštjan Cesar (Chievo)
Pri Chievu je vnovič zaigrala celotna slovenska trojka, a vso tekmo je odigral le steber obrambe Boštjan Cesar. Foto: EPA

Belo-črni so v 5. krogu z 0:3 slavili v Bergamu, dva gola je dosegel Carlos Tevez, enega pa Alvaro Morata. Argentinec je prvič zadel iz bližine v 36. minuti. Tekma se je prelomila v 59. minuti, ko je Gianluigi Buffon z ubranjeno 11-metrovko Germanu Denisu (po prekršku Giorgia Chiellinija je prešibko streljal) preprečil izenačenje. Na drugi strani je takoj zatem Tevez z roba kazenskega prostora z nizkim strelom povišal na 0:2. Končni izid je Morata postavil v 83. minuti z glavo, kar je bil njegov prvi zadetek za Juventus po prestopu iz Reala.

Totti praznoval 38. rojstni dan
Roma je bila na Olimpicu z 2:0 boljša od Verone. V 75. minuti je domače navijače na noge s strelom "iz prve" s 25 metrov dvignil rezervist Alessandro Florenzi, ki je zamenjal Francesca Tottija. Legenda Rimljanov je v soboto praznovala 38. rojstni dan. Pet minut pred koncem je izjemen zadetek skoraj s sredine igrišča dosegel Mattia Destro. Vratar Morgan De Sanctis je podal izpred vrat, Destro je sprejel žogo, videl, da je 19-letni vratar Verone Pierluigi Gollini zunaj vrat in streljal s 40 metrov. Totti je bil dvakrat blizu zadetka, v prvi akciji mu je po izbijanju žoge na golovi črti veselje preprečila tudi vratnica.

Nedeljske tekme so prinesle nastope kar šestih Slovencev, največji pečat pa je vnovič pustil vratar Samir Handanović, ki pa kljub novi ubranjeni enajstmetrovki še zdaleč ni dobre volje. Inter je na San Siru gostil po štirih krogih zadnji Cagliari in na koncu po pravi obrambni blamaži izgubil s kar 1:4. Po izključitvi Juta Nagatoma, ki si je v treh minutah nabral dva rumena kartona, sredi 1. polčasa se je začel šov Albina Ekdala. Do odmora je Šved kar trikrat premagal Slovenca v vratih Interja!

A ravno "Sarma" je v 44. minuti poskrbel za redek preblisk Interja. Nemanja Vidić je z nespametnim prekrškom podaril gostom najstrožjo kazen, z bele točke je sprožil Andrea Cossu, a ga je Handanović prebral in ubranil. Vendar že iz naslednjega kota je Ekdal dokončal hat-trik in postavil končni izid na San Siru. Inter je doživel prvi poraz sezone, Cagliari pa se je s prvo zmago otresel zadnjega mesta in skočil kar na 12. mesto.

5. krog:
ROMA - VERONA 2:0 (0:0)
Florenzi 75., Destro 86.

ATALANTA - JUVENTUS 0:3 (0:1)
Tevez 36., 60., Morata 83.
Buffon je v 59. minuti ubranil 11-m Denise (Atalanta).
SASSUOLO - NAPOLI 0:1 (0:1)
Callejon 28.

CHIEVO - EMPOLI 1:1 (0:0)
Meggiorini 50.; Pucciarelli 59.
Cesar odigral vso tekmo, Birsa do 45. minute, Lazarević pa od 80. minute (vsi Chievo).

INTER - CAGLIARI 1:4 (1:4)
Osvaldo 18.; Sau 10., Ekdal 29., 35., 44.
RK: Nagatomo 27./Inter
Handanović v 44. minuti ubranil 11-m Cossuja. Krhin (oba Inter) je bil na klopi.
TORINO - FIORENTINA 1:1 (0:0)