Gerard Deulofeu je v Bergamu z golom v 88. minuti Milanu zagotovil točko. Foto: EPA
Andrea Conti
Atalanto je v vodstvo popeljal Andrea Conti, ki je kaznoval neodločnost branilcev Milana. Foto: EPA
Fiorentina
Po zmagi nad Laziem Fiorentina le še točko zaostaja za šestim Milanom. Foto: EPA

Atalanta je povedal tik pred koncem prvega polčasa. Po levi strani je po podaji Rema Freulerja Juraju Kucki pobegnil Leonardo Spinazzola, ki je žogo popeljal v kazenski prostor. S strani je potem streljal, Gianluigi Donnarumma je odbil, a le pred vrata, kjer sta bila neodločna Cristian Zapata in Alessio Romagnoli. Pritekel je Andrea Conti in med Milanovima osrednjima branilcema prišel do žoge ter jo pospravil v mrežo.

V 88. minuti so gostje prišli do izenačenja. V kazenski prostor je Gerardu Deulofeuju podal Gianluca Lapadula. Katalonski napadalec je nakazal, da bo streljal in počakal, v blok je pritekel Rafael Toloi, a še 'v prazno'. Nato je Deulofeu sprožil, žoga se je odbila od Andrea Masiella in Etrit Berisha je bil brez moči. Jasmin Kurtić je začel na klopi Atalante, v igro pa je vstopil v 71. minuti.

Lazio s porazom iz Firenc
Fiorentina je na domači zelenici ugnala Lazio. Rimljani so sicer povedli, ko je po desetih minutah drugega dela po lepi podaji Luisa Alberta v prostor v protinapadu zadel Keita. V 67. minuti je z glavo izenačil Khouma Babacar. Šest minut kasneje so bili gostitelji v prednosti. Najprej je streljal Cristian Tello. Thomas Strakosha je branil, žoga se je nato odbila od Stefana Raduja, pred vrati pa jo je v mrežo pospravil Nikola Kalinić.

Tri minute kasneje se je gostujoča mreža znova zatresla. Kalinić je zadel vratnico, nato pa je pritekel Cristiano Lombardi, ki se je nespretno odzval, žoga pa se je od njega odbila v gol. V 81. minuti je upanje Laziu povrnil Alessandro Murgia, ki je po podaji Luisa Alberta zadel z glavo.

Spal po 49 letih znova med elito
V Serie A bo v naslednji sezoni znova zaigral Spal, ki si je napredovanje zagotovil kljub porazu v predzadnjem krogu druge lige. Klub iz Ferrare je klonil pri Ternani (1:2), vendar je izgubil tudi Frosinone pri Beneventu (1:2). Spal ima pred Verono dve točki naskoka, pred Frosinonejem pa štiri. Spal (Societa Polisportiva Ars et Labor), ki je v dveh letih iz tretje lige napredoval med elito, je v Serie A nazadnje igral pred 49 letih.