Adriano
Adriano je potrdil zmago Barce. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je odšel z igrišča po pol ure igre. Foto: EPA

To je bila prva zmaga Atletica nad Realom po letu 1999 v španskem prvenstvu. Maja je Atletico, ki ima maksimalnih 21 točk, dobil finale španskega kraljevega pokala po podaljšku z 2:1.
Diego Lopez preprečil višje vodstvo Atletica
V 11. minuti je Angel di Maria izgubil žogo na roba kazenskega prostora, Koke je na levi strani lepo našel Diega Costo, ki je z desnico rutinsko poslal žogo mimo Diega Lopeza v mrežo.
Beli balet je potreboval polovico prvega dela, da si je priigral prvo priložnost. V 23. minuti je di Maria podal do Karima Benzemaja, ki je streljal z glavo, a je bil na mestu Thibaut Cuortois. Francoski napadalec je tri minute zatem z glavo meril mimo vrat. V 28. minuti je izjemno priložnost zapravil Tiago, ki je z glavo meril visoko prek vrat, obramba Reala je po kotu popolnoma pozabila nanj. Tik pred odmorom je Lopez preprečil zadetek Mirandi, v nadaljevanju akcije pa je obranil še strel Coste.
Morata najbližje izenačenju
Trener gostiteljev Carlo Ancelotti je moral nekaj spremeniti, na začetku drugega polčasa sta vstopila Gareth Bale in Luka Modrić. Igra Reala je bila še naprej zelo slaba, Atletico se je spretno branil. Costa bi lahko po uri igre odločil tekmo, ko je z desne strani prišel sam pred Lopeza, ki je znova sijajno posredoval. V 63. minuti je razglašeni Cristiano Ronaldo s prostega strela s 17 metrov meril visoko prek vrat. Najlepšo priložnost za izanečenje je imel rezervist Alvaro Morata, ki je v 84. minuti s škarijcami meril naravnost v Courtoisa. V predzadnji minuti je z močnim strelom Tiago oplazil vratnico, tudi v treh minutah sodnikovega dodatka pa Realu ni uspelo izenačiti.
Messi po golu odšepal z igrišča
Nogometaši Barcelone so z zmago v Almerii (0:2) dosegli najboljši štart v španskem prvenstvu. Lionel Messi je dosegel prvi zadetek, nato pa si je poškodoval stegensko mišico.

Katalonci so začeli odločno, v 5. minuti je strel Andresa Inieste odbil vratar Esteban. V 21. minuti si je Messi izmenjal dvojno podajo s Pedrom, potem pa z natančnim strelom z roba kazenskega prostora poslal žogo od vratnice v mrežo.

Po pol ure igre je argentinski virtuoz moral zapustiti igro, čakajo ga še dodatni zdravniški pregledi. Zamenjal ga je Xavi. V zadnji minuti prvega polčasa je imel lepo priložnost Rodri, a je bil zbran Victor Valdes.

V drugem polčasu so gostje nadzorovali potek tekme, zmago pa je potrdil Adriano v 56. minuti po podaji Cesca Fabregasa.

Barcelona je bila do zdaj na začetku prvenstva uspešna največ šestkrat zapored. To jim je uspelo v sezonah 1929/30, 1990/91, 1997/98, 2009/10 in 2012/13.

Messi na petem mestu večne lestvice
Messijev je po številu golov v španski ligi izenačil s Cesarjem Rodriguezom na petem mestu strelcev vseh časov z 223 goli. Pred njim so le še Alfredo di Stefano z 227, Raul Gonzalez z 228, Hugo Sanchez z 234 in Telmo Zarra z 251 goli.